Domácí pleťové masky: rychlé, účinné a ještě levné!

Krásná a odpočatá. To si zasloužíte!
Pleťová maska
foto: Unsplash

Když do rovnice dosadíte ušetření času i peněz a využití domácích zásob k tomu, vyjde vám, že dopřát sama sobě péči v podobě domácí pleťové masky je to nejlepší, co pro sebe můžete udělat.

Suroviny na přípravu domácí pleťové masky máte doma kolem sebe. Ty připravené z přírodních surovin mají hned několik výhod. Jsou nabité účinnými látkami a díky absenci chemických přídavných látek je snížena na minimum možnost alergických reakcí. Jen je třeba hned po přípravě neváhat a aplikovat, takže si doma hezky připravte římské lázně a vaše hodinka klidu a relaxu právě začíná.

foto: Unsplash

Avokádová

Avokádo obsahuje až 20 různých vitaminů a minerálních látek, zejména vitamin K, C, B5, E, A, B1, B2, B3, kyselinu listovou, dále pak draslík, hořčík, železo, měď, mangan, zinek a fosfor. Jíst ho je skvělé, ale i domácí pleťová maska je z něho skvělá. Prospěje především sušší, našedlé pleti, kterou skvěle vyživí a dodá jí svěží vzhled. Půlku avokáda rozmačkejte vidličkou, přidejte asi lžíci medu a pár kapek citronové šťávy. Naneste a cca 20 minut nebo klidně i déle nechte působit.

Drožďová

Zbylo vám droždí z přípravy vánočky? Lepší životabudič pro pleť budete hledat jen stěží. Především díky vysokému obsahu vitaminu B, velmi prospívá unavené pleti se sklonem k akné, ale udělá dobře všem. Droždí rozmíchejte na kašičku a spojte s asi lžící jogurtu.

foto: Unsplash

Naneste krouživými pohyby na celý obličej (s výjimkou očního okolí) i krk a nechte působit klidně půl hodiny. Pak důkladně smyjte a ošetřete tvář nejlépe arganovým nebo moringovým olejem.

Jablečná

Jablka obsahují slušnou dávku vitaminu C, který na pleť působí jako elixír mládí, ale také minerály (železo, měď, zinek, křemík, vápník, hořčík a draslík). I proto je maska připravená z jablek ideální pro pleť se sklonem k červeným žilkám i rozšířeným pórům. Lehce stahuje, zároveň i díky obsahu ovocných kyselin, působí jako jemňoučký chemický peeling.

foto: Unsplash

Viditelně tak ubírá léta a čistí pleť. Jedno jablko nastrouhejte na velmi jemném struhadle, přebytečnou šťávu vymačkejte a klidně vypijte. Jablečnou dřeň smíchejte s lžící zakysané smetany nebo jogurtu a lžičkou medu a neneste na tvář. Zbytek klidně olízněte, je to zároveň i moc dobré. Nechte působit dvacet minut (u citlivého typu pleti jen 10 minut), pečlivě smyjte a neneste hydratační krém.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související