Čas na relax: soukromé římské lázně. Co vám v nich nesmí chybět?

Koupelna a domácí lázně
foto: Pinterest

Venku je stále chladněji, sluníčka málo… A tak je nejvyšší čas, udělat si čas pro sebe. Tenhle rituál krásy si prostě musíte uhájit!

„Vnější krása je o to cennější, oč více skrývá vnitřní krásy,“ napsal William Shakespeare. Nezbývá než souhlasit. A aby tomu tak opravdu bylo, musíme být trochu sobecké. A ubránit si čas jen pro sebe. Rozmazlovat se a mít se rády. A k tomu ničím nerušená hodinka či dvě, věnovaná péči o sebe, neodmyslitelně patří. Takže – žádné výmluvy, vaše domácí lázně na vás už čekají!

Koupelna a domácí lázně
foto: Pinterest

Atmosféra

Tu nemůžete ošidit. Ke správné relaxaci idylické příjemné prostředí prostě patří. Už jste slyšely o hygge? Tenhle dánský recept na štěstí před pár lety obletěl svět a stojí za to si ho připomenout. Slovo hygge (vyslov hýke) se dá přeložit jako pohoda, klid, příjemná chvíle. Celá ta myšlenka je založena na tom, že v každém okamžiku života je možné nalézt radost. A stojí za to ji hledat. Takže pokud se chystáte připravit si domácí lázně, v první řadě zajistěte, ať vás nikdo neruší. Nebo počkejte, až všichni usnou, odjedou k babičce, půjdou na procházku… Pokud je vám to milé, zapalte vonné svíčky, vypněte mobil a pusťte oblíbenou hudbu. Udělejte vše, ať se cítíte co nejlíp.

Vonná svíčka s dřevěným knotem, Woodwick Evening Onyx, Notino, 85 g, 181 Kč / archiv firem
Pěna do koupele Verbena, L’Occitane, 500 ml, 690 Kč / archiv firem
4 kostky do vany Litters for the bath, Sephora Collection, 220 Kč / archiv firem

Pro potěchu duše i těla

Pokud chcete v teplé vodě jen tak relaxovat nebo si třeba číst, skvěle. Ale tahle hodinka se také pojmout jako kosmetický rituál, při kterém zvládnete dohnat všechny hříchy, které jste zanedbáváním o sebe sama napáchaly. Je čas to napravit.

Koupelna a domácí lázně
foto: Pinterest

Jako první si do vody přidejte vonný olej. Ideální je bergamot, levandule nebo růže. Uklidňují mysl a navozují příjemné pocity. Pak by měla na řadu přijít pleťová maska a zábal na vlasy. Mezitím co působí, zvládnete i základní manikúru a pedikúru. Na závěr můžete provést jemný peeling celého těla, a osprchovat se vlažnou vodou.

Goodbye Stress, zklidňující koupelový olej, Kneipp, 100 ml, 183 Kč / archiv firem
Mandlový peeling na tělo, L’Occitane, 200 ml, 940 Kč / archiv firem
Glamglow Supermud Clearing Treatment, pleťová maska proti nedokonalostem pleti, Sephora, 50 ml, 1 490 Kč / archiv firem

Třetí, velmi důležitá fáze

Už staří Římané dobře věděli, že aby byl rituál očisty a relaxu dokonalý a účinný, nesmí se vynechat závěrečná klidová fáze. Do ještě vlhké pokožky vetřete oblíbený olej (meruňkový, mandlový, levandulový), zabalte se do velké osušky nebo županu, uvařte si čaj nebo nalijte cokoli vám je milé, a alespoň dvacet minut v klidu ležte. Nebo spěte.

Věřte, že po takové hodince či dvou v soukromých lázních, budete jako znovuzrozená.

Nuxe Huile Prodigieuse, multifunkční suchý olej na obličej, tělo a vlasy, Notino, 100 ml, 770 Kč / archiv firem
Clarins Tonic Body Treatment Oil, relaxační tělový olej s rostlinnými extrakty, Douglas, 100 ml, 1 345 Kč / archiv firem
JING DRY OIL, suchý olej, Rituals, 100 ml, 530 Kč / archiv firem

Zamilujte do olejů! Které vás nikdy nezklamou?

masky na vlasy
foto: PxHere

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související