JON BON JOVI: Rozhodně nebudu stát stranou!

Zpěvák vydává své 15. studiové album.
Jon Bon Jovi
foto: Instagram Jon Bon Jovi

Nejen pro slavného zpěváka Jona Bon Joviho (58) je letošní rok zcela unikátní. Krize kolem pandemie ho dokonce inspirovala k vytvoření nového studiového alba, které vychází 2. října. Vydání LP bylo původně naplánováno na 15. května, ještě předtím než pandemie COVID-19 zasáhla USA.

„Řekl jsem si, že pokud letošní rok nedá člověku tu správnou munici na psaní, tak co by už mělo? Jde o nejunikátnější rok, jaký jsem kdy žil,“ přiznala rocková hvězda. Nahrávání nového alba zahájil Jon Bon Jovi v březnu 2019. Nakonec prý udělal selekci a obsah alba změnil.

„Začal jsem se hlouběji věnovat tomu, co se dělo a stále děje kolem nás. Rozhodně nebudu stát stranou, jelikož jsem svědkem velké historie. Svět opravdu stiskl tlačítko reset. Rozhodli jsme se tedy odložit vydání desky i zrušit turné a pokračoval jsem v psaní,“ popsal neobvyklý proces tvorby posledního alba.

Rodák z New Jersey vložil do svého psaní srdce a duši a po tom, co ho zasáhla i smrt George Floyda napsal píseň „American Reckoning“. „Pracoval jsem na tom velmi tvrdě. Byl jsem tak dojatý smrtí George Floyda a neustálým sledováním zpráv v televizi,“ vysvětluje s tím, že prostě přišel čas na změnu.

Název kapely Bon Jovi je odvozen od zkomoleného příjmení zakládajícího člena Johna Francise Bongioviho Jr. (Jon Bon Jovi), který kapelu v roce 1983 založil. Působí nepřetržitě od roku 1983 až dodnes. V osmdesátých letech byli oblíbení hlavně díky hard rocku a heavy metalu. V devadesátých letech aktivita skupiny opadla a členové vydávali svá sólová alba, totéž pak kapelu potkalo v letech 1997 až 1999. Přesto stihli v průběhu čtyř let (1992-1996) vydat tři velmi úspěšná alba. 

Po pauze na konci 90. let vyslali do světa album Crush s jedním z nejúspěšnějších singlů „It’s My Life“. „Bylo to takové naše znovuzrození,“ vtipkuje zpěvák. Začali hrát spíše pop rockově, což jim přineslo novou generaci mladých fanoušků. Posledním vydaným albem je The Circle z roku 2009. Za dobu svého působení kapela prodala po celém světě více jak 130 000 000 alb.

Bon Jovi 2020
foto: Instagram Bon Jovi 2020

Oženit se uměl

„Jsem tu už hodně dlouho, ale je to můj život a pro nás to byly úžasné roky,“ říká Bon Jovi s tím, že za svůj největší úspěch považuje svatbu s jeho ženou Dorotheou (31). S ní dokonce podniká nejrůznější aktivity související s koronavirou pandemií. „Otevřeli jsme potravinovou banku na východním Long Islandu a čtyři měsíce zajišťovali jídlo pro sedm spižíren. Tak jsme na východním Long Islandu nakrmili 25 000 lidí. Během celého tohoto COVIDU jsme byli velmi zaneprázdněni … Dokonce jsem každý den, pět dní v týdnu myl nádobí. Nevadilo mi to, protože právě při tom vznikaly skvělé písně,“ dodal.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související