JON BON JOVI: Rozhodně nebudu stát stranou!

Zpěvák vydává své 15. studiové album.
Jon Bon Jovi
foto: Instagram Jon Bon Jovi

Nejen pro slavného zpěváka Jona Bon Joviho (58) je letošní rok zcela unikátní. Krize kolem pandemie ho dokonce inspirovala k vytvoření nového studiového alba, které vychází 2. října. Vydání LP bylo původně naplánováno na 15. května, ještě předtím než pandemie COVID-19 zasáhla USA.

„Řekl jsem si, že pokud letošní rok nedá člověku tu správnou munici na psaní, tak co by už mělo? Jde o nejunikátnější rok, jaký jsem kdy žil,“ přiznala rocková hvězda. Nahrávání nového alba zahájil Jon Bon Jovi v březnu 2019. Nakonec prý udělal selekci a obsah alba změnil.

„Začal jsem se hlouběji věnovat tomu, co se dělo a stále děje kolem nás. Rozhodně nebudu stát stranou, jelikož jsem svědkem velké historie. Svět opravdu stiskl tlačítko reset. Rozhodli jsme se tedy odložit vydání desky i zrušit turné a pokračoval jsem v psaní,“ popsal neobvyklý proces tvorby posledního alba.

Rodák z New Jersey vložil do svého psaní srdce a duši a po tom, co ho zasáhla i smrt George Floyda napsal píseň „American Reckoning“. „Pracoval jsem na tom velmi tvrdě. Byl jsem tak dojatý smrtí George Floyda a neustálým sledováním zpráv v televizi,“ vysvětluje s tím, že prostě přišel čas na změnu.

Název kapely Bon Jovi je odvozen od zkomoleného příjmení zakládajícího člena Johna Francise Bongioviho Jr. (Jon Bon Jovi), který kapelu v roce 1983 založil. Působí nepřetržitě od roku 1983 až dodnes. V osmdesátých letech byli oblíbení hlavně díky hard rocku a heavy metalu. V devadesátých letech aktivita skupiny opadla a členové vydávali svá sólová alba, totéž pak kapelu potkalo v letech 1997 až 1999. Přesto stihli v průběhu čtyř let (1992-1996) vydat tři velmi úspěšná alba. 

Po pauze na konci 90. let vyslali do světa album Crush s jedním z nejúspěšnějších singlů „It’s My Life“. „Bylo to takové naše znovuzrození,“ vtipkuje zpěvák. Začali hrát spíše pop rockově, což jim přineslo novou generaci mladých fanoušků. Posledním vydaným albem je The Circle z roku 2009. Za dobu svého působení kapela prodala po celém světě více jak 130 000 000 alb.

Bon Jovi 2020
foto: Instagram Bon Jovi 2020

Oženit se uměl

„Jsem tu už hodně dlouho, ale je to můj život a pro nás to byly úžasné roky,“ říká Bon Jovi s tím, že za svůj největší úspěch považuje svatbu s jeho ženou Dorotheou (31). S ní dokonce podniká nejrůznější aktivity související s koronavirou pandemií. „Otevřeli jsme potravinovou banku na východním Long Islandu a čtyři měsíce zajišťovali jídlo pro sedm spižíren. Tak jsme na východním Long Islandu nakrmili 25 000 lidí. Během celého tohoto COVIDU jsme byli velmi zaneprázdněni … Dokonce jsem každý den, pět dní v týdnu myl nádobí. Nevadilo mi to, protože právě při tom vznikaly skvělé písně,“ dodal.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související