ANGELINA JOLIE podpořila dva šestileté kluky, kteří se rozhodli prodejem limonády pomoci dětem v Jemenu

Tleskáme!
Angelina Jolie
foto: Instagram
To, že se herečka Angelina Jolie léta věnuje různým charitám, není zase až taková novinka. Ovšem, že si bude přes svého agenta zjišťovat dobré skutky malých dětí, které pak finančně podpoří, to už stojí za smeknutí. Nedávno věnovala nezveřejněnou částku dvěma britským kamarádům, kteří provozují stánek s limonádou s cílem získat peníze na pomoc lidem trpícím kvůli humanitární krizi v Jemenu.

Britští školáci – šestiletý Ayaan Moosa a Mikaeel Ishaa z východního Londýna, jsou velcí kamarádi. Během červencové koronavirové krize, která měla neblahý dopad na spoustu lidí, přišli s úžasným nápadem. Založili stánek s limonádou, aby získali finanční prostředky na charitu.

Otec malého Ayaana, sedmatřicetiletý Shakil Moosa, řekl CNN, že hvězda filmu Maleficent (Zloba – Královna černé magie), před třemi týdny kontaktovala rodinu prostřednictvím agenta a nabídla finanční dar, který jim byl obratem převeden na účet. Poté pak poslala dětem dopis, který sdíleli na Instagramu. V něm poděkovala za jejich úsilí a omluvila se, že si zatím nemohla osobně koupit jejich limonádu.

https://www.instagram.com/p/CE_vsdEFYEi/

„Je to neskutečné, není to jen nějaká hvězda od vedle, mluvíme o jedné z největších star na planetě, která se rozhodla podarovat neznámé děti, které se snaží o dobrý skutek,“ řekl Moosa.

Krátce na to děti sdílely na Instagramu video, kde herečce poděkovaly za její podporu. „Ahoj Angelino, já jsem Ayaan. A já jsem Mikaeel. A my jsme chlapci LemonAid. Chtěli jsme jen poděkovat za to, že jste přispěla naší věci,“ uvedli s tím, že se těší, až přijede do Londýna a budou jí moci nabídnout sklenici limonády.

Jolie, která je zvláštní vyslankyní UNHCR, agentury OSN pro uprchlíky, se samozřejmě věnuje i velmi špatné situaci v Jemenu. V zemi, kde konflikt trvá již pátým rokem, podle OSN panuje nejhorší humanitární krize na světě. Podle údajů OSN tu bylo jen za rok 2016 zabito nebo zmrzačeno 1 340 dětí. A miliony zdejších dětí se v současné době pandemie mohou ocitnout na pokraji hladomoru kvůli poklesu humanitární pomoci. K jejich záchraně je zapotřebí finanční pomoc ve výši zhruba půl miliardy dolarů. Dosud se však podařilo zajistit ani ne polovinu této částky. A existují obavy, že by se právě tato země mohla stát jedním z nejhorších ohnisek koronaviru na světě.

„Když se Ayaan a Mikaeel dozvěděli o situaci malých dětí ve vzdálené zemi, chtěli pomoci. Je to poprvé v jejich životě, kdy si uvědomili, že ne každý žije stejně jako oni,“ uvedl Moosa s tím, že je na ně pyšný, když se rozhodli takto pomáhat. „Na začátku chtěli vydělat pár stovek liber,“ dodal. Děti nyní ovšem spolu s přáteli, rodinou a díky prodeji limonád mohly věnovat neuvěřitelných 70 000 liber. A doufají, že budou schopni získat ještě mnohem více finančních prostředků, které by pomohly zmírnit utrpení mnoha dětí.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související