Už jste to slyšeli? Martin Hofmann má v novém filmu i svůj hit

foto: Supraphon

Jedno ráno je titulní píseň k filmu Známí neznámí, který bude mít premiéru v českých kinech 31. března. Nazpíval ji herec Martin Hofmann společně se zpěvačkou Tinou. Videoklip si odbyl svou premiéru ve středu v pořadu Snídaně s Novou a následně i na Evropě2.

To, že je Martin Hofmann talentovaný herec, nemusíme ani psát, ale to, že je i nadaným zpěvákem, tím překvapil nejen své fanoušky, ale moderátora Leoše Mareše, který si ho exkluzivně pozval na Evropu 2 jako hosta do své ranní show.

„Martine věřte mi, že taková O2 aréna není vůbec špatná. I když jsem si to nikdy neplánoval, když to přijde, stane se z toho závislost,“ vtipkoval v éteru Mareš, který za zpěv Hofmanna velmi chválil. I zpěvačka Tina, která duet s Martinem Hofmannem nazpívala, napsala na sociální sítě, že chce brzy od herce CD.

A co na svůj výkon řekl samotný herec? „Pokouším se tam o zpěv, spíš tak intonuju. Nevím, já se docela obávám, abych nespadl do škatulky lidí, co mají pocit, že už mohou dělat opravdu všechno. To mi vlastně není vůbec sympatický. Ale já měl dohodu s Janem Muchowem, že on rozhodne, zda se to pošle ven, na čemž jsem trval,“ vysvětlil Martin Hofmann.

Autorem písně Jedno ráno je Martin „Fefe“ Žúži, který poprvé ve své kariéře složil skladbu pro někoho jiného než pro svoji kapelu Hex. Jedno ráno je již velkým hitem na Slovensku, kde ho v duetu s čistě slovenským textem nazpívali zpěvačka Tina a herec Tomáš Maštalír. Za sedm měsíců si ji na youtube pustilo neuvěřitelných 1,6 milionů lidí. Hofmannův duet má však také skvěle našlápnuto. Hned po své středeční premiéře videoklip zhlédlo téměř 40 tisíc diváků.

Dobrý film si žádá i dobrou píseň

Martin Hofmann je zároveň i autorem úpravy české části textu, kterou přebásnil ze slovenštiny. Zvolit správnou titulní píseň k celovečernímu filmu, která dokonale podtrhne a znásobí jeho atmosféru a zároveň přiláká do kina lidi, je náročná disciplína. Producentka snímku Wanda Adamík Hrycová o tom ví své. Chvílemi to totiž vypadalo, že její nový film bude bez titulní písně.

Nad titulní písničkou jsme spekulovali od momentu, kdy jsme film dotočili. Probrali jsme snad všechny české a slovenské interprety. Ale potom jsem potkala Fefeho, jenž mi při jedné oslavě na mobilním telefonu pustil jím nazpívané demo. Píseň, kterou složil během lockdownu. Hned jsem věděla, že je to ta pravá titulní skladba, kterou hledáme,“ prozradila producentka Wanda Adamík Hrycová.

Píseň má svůj film

Píseň Jedno ráno se nahrávala po etapách na lince Bratislava – Praha.  Mimo Fefeho, který song produkoval, měli hudební supervizi Michal Novinski a Jan P. Muchow. Oba dva jsou několikanásobní držitelé Českého lva i dalších ocenění za filmovou hudbu.

„Původně to měla být píseň pro Hex, ale Wandě se tak moc líbila, že jsme se nakonec domluvili, že ji poskytnu do jejího nového filmu. Měla však jednu podmínku. I když je velká fanynka Hexu, chtěla, aby skladbu nazpíval někdo s hlubokým hlasem. Vzal jsem si pár dní na rozmyšlenou, a nakonec jsem s návrhem souhlasil. Z výsledku jsem nadšený. Přeji filmu úspěch a věřím, že se písnička Jedno ráno bude lidem líbit,“ těší se ze spolupráce autor titulní skladby Martin „Fefe“ Žúži.

Duet Jedno ráno s Tinou a Martinem Hofmannem vychází ve vydavatelství Supraphon v pátek 25. února 2022 jako digitální singl, který bude k dispozici na Supraphonline, Spotify, iTunes/Apple Music a v dalších digitálních servisech.

Působivá skladba provází nový český film Známí neznámí, který si svou slovenskou premiéru odbyl již v loňském roce. Tato hořkosladká komedie má konečně i české datum premiéry, a to poslední den v březnu. Předlohou snímku byl italský film Perfectos desconocidos (2017), který se již dočkal zapsání do Guinnessovy knihy rekordů. Podle původního scénáře totiž vznikl největší počet lokálních remaků v historii kinematografie. To, že se mají diváci na co těšit, přiznal i Martin Hofmann. „Film se vloni stal nejnavštěvovanějším na Slovensku, takže věřím, že úspěch bude mít i v Čechách.“

Příběh vypráví o tom, že i ti, které dobře známe, pro nás mohou být naprostými cizinci. Stačí, když se během jednoho večera jen tak pro zábavu rozhodnou sdílet všechny zprávy a hovory ze svých mobilů. V hlavních rolích česko-slovenské verze filmu režisérky Zuzany Mariankové, která ho natočila podle adaptovaného scénáře Petra Jarchovského, uvidíme Martina Hofmanna, Tomáše Maštalíra, Kláru Issovou, Táňu Pauhofovou a další herecké hvězdy. Producentem filmu je Wanda Adamík Hrycová a koproducenty Petra Polnišová a Juraj Brocko.
Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související