Johnny Depp bude koncertovat v Praze a opět se chystá i na festival do Karlových Varů

foto: KVIFF

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se pomalu a jistě chýlí ke svému konci a viditelně si ho po proticovidových opatřeních opět všichni užívají. Filmovou a přátelskou atmosféru českého publika si zamiloval i herec Johnny Depp. A rozhodl se, že se na český festival znovu vrátí.

Kapitán Jack Sparrow, Střihoruký Edward, Willy Wonka či Kloboučník. Za těmito filmovými rolemi, které zná celý svět, stojí jen jeden muž. Johnny Depp. Herec mnoha tváří, kterého filmový fanoušci znají i z filmů Kokain, Co žere Gilberta Grapea, Krycí jméno Donnie Brasco nebo Tajemné okno, byl v posledních měsících středem pozornosti díky soudním sporům s bývalou manželkou, herečkou Amber Heard. Ta ho obvinila z domácího násilí. Přesto se slavný herec stal největší hvězdou loňského filmového festivalu v Karlových Varech a na 55. ročníku ho přivítali fanoušci doslova nad jeho očekávání.

Češi Deppovi věřili

Podle pořadatelů se přijetí českého publika velmi bál. Po celém světě totiž kauza o násilí vyvolala velmi negativní reakce, a to právě vůči Deppovi. V listopadu roku 2020 po rozsudku britského soudu, přišel o obsazení ve filmové sáze Fantastická zvířata. Na Instagramu napsal, že jej studio Warner Bros. požádalo, aby se stáhl z role zlého kouzelníka Grindelwalda, což také učinil.

Zástupci Warner Bros. pak potvrdili, že ve třetím díle autorky knih o Harrym Potterovi J. K. Rowling už Depp hrát nebude. Role černokněžníka Gellerta Grindelwalda se nakonec zhostil dánský herec Mads Mikkelsen.

I proto vlídné přijetí, které se herci na loňském filmovém festivalu dostalo, pro něj opravdu hodně znamenalo. Dokonce prý díky přízni, kterou si v Karlových Varech moc užíval, získal větší motivaci bojovat o svou čest. Soud s bývalou manželkou nakonec letos 1. června vyhrál. Porota v soudním sporu mezi Johnnym Deppem a Amber Heardovou uznala herečku vinnou z pomluvy jejího bývalého manžela a zároveň částečně uznala její protistížnost týkající se vyjádření Deppova právníka.

Proces sledovaný v přímém přenosu po celém světě tak vyzněl zcela jinak než dřívější spor v Británii, kde se soud přiklonil k obvinění, že Depp svou exmanželku bil. „Po šesti letech mi porota vrátila život,“ reagoval na verdikt Depp a dodal, že jeho cílem bylo odhalit pravdu a že „falešná“ nařčení otřásla jeho životem i jeho kariérou

Láska navždy

Johnny Depp na své české fanoušky prý nezapomíná a do Varů se podle pořadatelů festivalu znovu chystá. Bohužel tomu nebude letos, ale pravděpodobně v příštím roce, jelikož si tu má převzít cenu. Kdo se však nemůže slavného herce i tak dočkat, může si 11. července zajít na jeho koncert.

Pro obrovský zájem o vstupenky se koncert legendárního bluesového a rockového kytaristy Jeffa Becka se speciálním hostem Johnnym Deppem přesouvá do koncertní haly O2 universum. Osminásobný držitel Grammy a člen rockové síně slávy Jeff Beck společně v roce 2020 nahráli skladbu Isolation, v červenci vydávají společné album. Společně také nedávno odehráli za ovací fanoušků a hudebních kritiků několik koncertů v Anglii včetně londýnské Royal Albert Hall. Po tomto úspěchu se Depp přidává k Beckovi na celé evropské tour.

Poslední chvíle 56. ročníku

Karlovarský festival má i letos naprosto ojedinělé hosty. Geoffreyho Rushe se povedlo pro Vary získat díky agentce, která do Varů před lety přijela s herečkou Patricii Clarkson. V sobotu večer si převzal cenu za přínos kinematografie, stejně jako herec Bolek Polívka. Ten obdržel Cenu prezidenta karlovarského filmového festivalu Jiřího Bartošky. Na jeho počest se pak promítal film Zapomenuté světlo. Festivalový program letos nezapomněl ani na památkou zesnulé Evy Zaoralové, dlouholeté umělecké ředitelky festivalu, která letos zemřela.

zdroj: KVIFF. www.cnet.com, www.nbcnews.com,www.cnn.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související