Zahraje si Johnny Depp v šestém pokračování Pirátů z Karibiku?

foto: Falcon

Před pár dny skončil jeden z nejsledovanějších procesů posledních týdnů. Johnny Depp si může oddechnout. Otázkou ale je, jak mu to změní život a ovlivní další kariéru?

Porota, na jejíž verdikt čekal prakticky celý svět, ve středu odpoledne shledala americkou herečku Amber Heard vinnou z pomluvy. „Porota uznává, že názorový text, který Amber Heard napsala, byl skutečně o Johnny Deppovi. A že informace v něm uvedené byly lživé a zveřejněny ze zlé vůle,“ uvedli porotci v prohlášení. 

Hvězda filmové série Pirátů z Karibiku žalovala svou exmanželku o 50 milionů dolarů. Herečka naopak podala proti Deppovi protižalobu a požadovala 100 milionů dolarů poté, co Deppův právník označil veškerá její obvinění za podvod. Oba aktéři se navzájem obviňovali i z toho, že jim ten druhý zničil kariéru. Nakonec musí Heard zaplatit bývalému manželovi 15 miliónů dolarů, on jí zase 2 milióny. Podle Deppova právníka Benjamina Chewa ale celý případ nikdy nebyl o penězích. „Jde o reputaci pana Deppa a jeho osvobození z vězení, v němž žil posledních šest let. Prosíme vás, abyste mu vrátili jeho jméno, pověst a kariéru,“ uvedl v prohlášení.

Co bude dál?

Johnny Depp sice spor de facto vyhrál, ale stín pochybností, jak to vše doopravdy bylo, nad ním asi zůstane ještě dlouhou dobu. I přesto, že se valná část veřejnosti postupně přiklonila na jeho stranu. Otázkou tedy zůstává, zda a případně kdy, se vrátí k hraní? V roce 2020 se vzdal své role černokněžníka Gelerta Grindelwalda ve filmové sérii Fantastická zvířata. Studio Warner Bros. ho k tomu vyzvalo hned den poté, co prohrál soud s britským listem The Sun, jenž ho označil za domácího násilníka. A podobně dopadly plány na šesté pokračování Pirátů z Karibiku. Tam ale podle všeho dveře ještě zavřené nejsou.

Když se producenta Jerryho Bruckheimera ještě před vynesením rozsudku The Sunday Times počátkem tohoto měsíce zeptali, zda existuje šance na jeho návrat jako kapitána Jacka Sparrowa, odpověděl: „V tuto chvíli ne. O budoucnosti se teprve rozhodne.“ A vzhledem k tomu, že byl Depp nyní prakticky očištěn, média už začala spekulovat, že by to mohlo klapnout.

Pár plánů by tu bylo

Na to, jak to s dalšími Piráty z Karibiku dopadne, si tedy musíme ještě počkat. Ale jedna, zatím nepotvrzená, herecká příležitost se už údajně chystá.

Očekává se, že si Johnny zahraje v připravovaném francouzském filmu Jeanne du Barry, kde má ztvárnit kontroverzního francouzského krále Ludvíka XV. Jak uvedl magazín Variety již na začátku tohoto roku, dobové drama bude režírovat francouzská režisérka, scenáristka a herečka Maïwenn Le Besco, která tu má hrát i vládcovu milenku Jeanne Bécu. Nedávno Depp ještě propůjčil hlas Johnnyho Puffa v dětské webové minisérii Puffins Impossible.

A do té doby než si znovu stoupne před kameru, bude zřejmě řádit na koncertních pódiích. V neděli ještě před vynesením rozsudku podpořil kamaráda a legendárního kytaristu Jeffa Becka na koncertě v Sheffieldu. A v pondělí si vystoupení zopakoval v Royal Albert Hall v Londýně. Společně si střihli duet Isolation, cover písně od Johna Lennona, stejně jako What’s Going On Marvina Gaye nebo Little Wing Jimiho Hendrixe. Fanoušci z Deppovy přítomnosti na koncertech šílí. A i podle reakcí na sociálních sítích mu přejí, aby si po soudním martyriu pořádně odpočinul a zapomněl na vše špatné, čím si musel projít.

Zdroj: www.independent.co.uk, variety.com, The Sunday Times


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související