Dámský klub se dočká pokračování. První fotka je tu

foto: Paramount Pictures

Velmi povedená komedie Dámský klub (Book Club) z roku 2018 o čtyřech kamarádkách, které bez ohledu na věk, hodlají žít stále na plné pecky, se dočká druhého pokračovaní. A my už víme, kam se příběh posune.

Vivien (Jane Fonda), Diane (Diane Keaton), Sheron (Candice Bergen) a Carol (Mary Steenburgen), čtyři přítelkyně ze školy, které se už léta scházejí a navzájem si při sklence vína doporučují knihy ke čtení. A když narazí na knihu 50 odstínů šedi, dost jim to změní život. Ovšem trochu jinak, než by se dalo čekat… Třaskavá, vtipná komedie o ženách, které už ví, že větší část života je za nimi, ale rozhodně si chtějí ještě užívat co to jde, se stala plným právem hitem. Filmů o ženách kolem 60 se mnoho netočí a takhle povedených už vůbec ne, tak není divu, že se snímek dočká dalšího pokračování.

Na úspěšnosti snímku mají, kromě skvělého scénáře, lví podíl všechny čtyři protagonistky, a tak je jasné, že žádná z nich nemůže chybět ani ve dvojce, která se nedávno začala natáčet.

Pestrá čtveřice

Jedna vede úspěšný hotel, druhá restauraci. Další bojuje se svými až příliš starostlivými dcerami a čtvrtá zkouší, navzdory svému postavení soudkyně, seznamku. Každá z nich je jiná. Vivien se bojí navázat vztah se svou dávnou láskou, Diane odolává flirtu s pohledným pilotem, Sheron si užije při rande na slepo nejeden trapas a Carol trpí, protože manžel s ní už odmítá spát. Jedno ale mají společné. Milují život a navzdory všem překážkám ho ještě rozhodně nevzdaly, právě naopak. Závěr filmu zůstal věrný žánru a vše skončilo v podstatně happy-endem, takže se můžeme jen domýšlet, co přinese dvojka.

Jisté je, že se všechny dámy vydají do Itálie. Na výlet, na kterém ještě nikdy nebyly. A zřejmě půjde o rozlučku se svobodou, protože 1.6. byly podle Daily Mail spatřeny při natáčení v Římě a Jane Fonda na sobě měla závoj… O lásku půjde podle prvotních zpráv určitě. A nuda to podle všeho také nebude. „Když se díky odhalení skrytých tajemství věci vymknou kontrole, jejich poklidná dovolená se promění v životní dobrodružství. Takové, které se stane maximálně jednou za život,“ píše se v oficiální tiskové zprávě, vydané k zahájení natáčení. Režie snímku se znovu ujal Bill Holderman. Kdy bude uveden do kin, ale zatím oznámeno nebylo.

Kamarádky i v soukromí

V roce 2019 prozradila Mary Steenburgen v show Andyho Cohena, že všechny čtyři herečky se během prvního natáčení velmi spřátelily. „Nikdy dříve jsme spolu nepracovaly, o to bylo neuvěřitelnější, jak skvěle jsme si sedly a jedna druhou doplňovaly. Bylo nám spolu tak dobře, že se od té doby pravidelně scházíme,“ prozradila. „Miluju to i proto, že jsem z nich nejmladší, což je alespoň jednou v životě vážně hezké, “ dodala se smíchem. A podle reakcí na sociálních sítích jsou všechny dámy opravdu rády, že mohou být zase spolu a natáčení si užívají. Což je obdivuhodné i s ohledem na to, že nejstarší Jane Fonda je 84 let (vypadá stále famózně), dalším mezi 69 – 76 lety.

První Dámský klub vydělal více než 100 milionů dolarů, což jen dokazuje, že ženy nad 60 let jsou pro publikum stejně atraktivní jako kdokoli jiný. A pokud jste ho v kinech nestihli, na Netflixu je stále k vidění. A stojí za to!

Zdroj: www.glamour.com, people.comLíbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související