Lukáš Vaculík: Byli jsme jako jedna velká spokojená rodina

Do kin právě přichází nový rodinný film Tady hlídáme my.
foto: Jaroslav Fikota

Herec Lukáš Vaculík (59) si dnes už práci vybírá, a to nejen s ohledem na roli, ale především podle kolegů, se kterými se má při natáčení potkat. Nejšťastnější je ale v divadle, kde už má svou partu přátel.

Jak herec sám přiznává, nabídky na práci se sice hrnou, přesto si v posledních měsících užívá spíše volnějších dní. Vloni měl i navzdory lockdownu práce víc. Natáčel nejen právě vysílaný seriál Ochránce, ale také rodinný film Tady hlídáme my, který volně navazuje na úspěšný film z roku 2012 Tady hlídám já. Ten získal cenu na Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana. „Pokračování byla výzva hlavně pro scénáristu a režiséra Juraje Šajmoviče, na kterého jsem se těšil,“ řekl Vaculík, který se na place opět setkal s kolegyní Jitkou Ježkovou či Pavlem Novým.

Pohoda na Šumavě

Film se natáčel v Jižních Čechách, především na Šumavě. „Byli jsme jako jedna rodina, panovala tam moc pěkná atmosféra. Já si volno užíval hlavně běháním v krásné šumavské přírodě. Zjistil jsem, že i Juraj je vášnivý sportovec, ale s tím rozdílem, že já jsem mu dost nestíhal,“ s úsměvem přiznal Vaculík, kterého nejvíce překvapila proměna malé Kačenky, kterou ve filmu ztvárnila Veronika Divišová.

„To víte, když točila Tady hlídám já, bylo jí sedm let. Teď už je to velká slečna a musím přiznat, že jsem ji zprvu vůbec nepoznal,“ přiznal herec, kterého na place hodně bavili psí čtyřnohý miláčci. Ty má ostatně rád i v soukromí. „Byl jsem moc mile překvapený, jak jezevčíci poslouchali na slovo. Producentka Beatriz Šajmovičová měla tohle opravdu velmi dobře zařízené,“ dodal.

Premiéra ve „vašich kinech“

Na nový rodinný film plný pejsků, krásné přírody a skvělých herců, se můžete těšit již 2. prosince ve vašich kinech. A to doslova. Producenti se totiž vzhledem k pandemii rozhodli film distribuovat sami a fanoušci si tak o promítání v „jejich“ kinech mají možnost sami napsat přes sociální sítě.

A co diváky na filmovém plátně vlastně čeká? Lesní inženýr Ivan (Lukáš Vaculík) se zamiloval do vědkyně Julie (Jitka Ježková). Po svatbě si pořídili penzion v samotném srdci malebné Šumavy, kam se nastěhovali s Juliinou šestnáctiletou dcerou Kačkou (Veronika Divišová) a jejím psem, jezevčíkem Hugem. Ivan s Julií se však snaží především o potomka a provozování penzionu zanedbávají. Julie propadne zoufalství a začne navštěvovat šarlatána Kallvíniho (Milan Šteindler), který ji má pomoci otěhotnět. Není divu, že zástupy hostů se do jejich penzionu nehrnou, když o tomhle krásném místě nikdo neví. Naštěstí její dcera Kačka, která měla jako malá ADHD a od té doby naslouchá svému Hugovi, se svým čtyřnohým kamarádem vymyslí, že budou provozovat „Penzion pro psy… a jejich páníčky“.

foto: Veronika Pavlíková pro Road Movies

Film plný pejsků

Nápad se všem zamlouvá a krátce na to do penzionu přijíždí kohorta pejskařů (Roman Skamene, Martin Maxa, Vendula Křížová a další). Ti reprezentují celou škálu charakterů i psích plemen. Jejich výcvikem jsou pověřeni dle plánu místní hajný Burda (Petr Buba) s dcerou Lenkou (Klára Jandová). Dříve než oba málem ze všech hostů zešílí, nešťastnou náhodou děda Kačky, plukovník ve výslužbě Mojmír (Pavel Nový) postřelí při lovu Julii, která upadne do bezvědomí… Podaří se uzdravit Julii? Vybojuje si Hugo srdce nafoukané jezevčice Aishi? Jak to dopadne s láskou Kuby (Štěpán Tuček) a Kačenky? Co se stane s partnerkou Mojmíra Lídou (Nela Boudová) obviněnou z výroby drog? A podaří se Ivanovi zplodit vytouženého potomka? Kačka s Hugem musí vybojovat svůj prozatím nejtěžší boj.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související