Recenze: Vaculík a psi lákají do kina na uvolněnou rodinnou komedii

Film plný pejsků má za úkol hlavně pobavit.
foto: Veronika Pavlíková pro Road Movies

Přestože se většina distributorů obává malé návštěvnosti a premiéru svých filmů raději přesouvá na příští rok, film „Tady hlídáme my“ zůstal odvážný. Nová rodinná komedie vstupuje do kin 2. prosince.

Snímek navazuje na devět let starý film Tady hlídám já, který zvítězil na Dětské filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana. Pětapadesátiletý režisér Juraj Šajmovič do hlavní role opět obsadil známé tváře. Lukáš Vaculík hraje lesního inženýra Ivana, jeho partnerku Julii Jitka Ježková. Ve filmu nechybí ani Veronika Divišová coby její dcera Kačenka, která z malé holčičky vyrostla v krásnou slečnu a ve filmu prožívá svou první lásku. Svou roli tu má znovu i její dědeček Pavel Nový. Další postavy ztvární Milan Šteindler jako šarlatán, Vladimír Hron se představí v roli německého pejskařského nadšence a Václav Vydra pak oblékne kostým kastelána.

Komedie se odehrává v šumavském hotelu kde se Ivan s Julií, coby nový majitelé, marně pokoušejí o dítě. Kvůli tíživému nedostatku hostů vymyslí dcera Kačka a její věrný jezevčík Hugo, že promění místo na psí hotel. Po pár dnech mají plno. Přijíždějí nadšení hosté se svými pejsky, aby se tu něco naučili.

V hlavní roli Vaculík a pejsci

Tahákem, proč jít do kina, je bezesporu Lukáš Vaculík, kterého diváci a hlavně divačky milují již desítek let. Stejně tak ale snímek přitáhne milovníky psích mazlíčků. Zarazí ale příliš hrubých slov, („ho..o“ či „sráčky“ označující sáčky na výkaly), na což jsou sice v dnešní době děti celkem zvyklé i z Disneiovek, ale je to zbytečné. Stejně tak diváka může rušit nepříliš dobře upravené barevné korekce filmu, které herce v některých záběrech zabarví do zelené či červené. Potěší ale příjemná hudba Filipa Šupáka.

Ve snímku účinkuje celkem dost známých hereckých bardů – Pavel Nový, Roman Skamene, Vladimír Hron, Miloš Knor, Vendula Křížová, Nela Boudová či Klára Jandová. Právě poslední zmiňovaná po dlouhé době opět předvedla, že to ve filmu umí a zasloužila by si tu dostat větší prostor, na úkor některých jiných, nepříliš povedených výkonů svých kolegů.

Děti si přijdou na své zejména v místech, kterým vládnou psí čtyřnozí miláčci. Jezevčík Hugo s hlasem Filipa Švarce se zamiluje do jezevčice Aishi, kterou mluví Marika Procházková, ale psí smečka je tu mnohem početnější. Celkově film vyznívá mile a příjemně, zejména proto, že je natáčený v krásné šumavské přírodě. Vyšší umělecké ambice nemá, chce jen pobavit a zpříjemnit svým divákům den, což se mu daří.


Tady hlídáme my

Rodinný / Komedie / Česko, 2021, 96 min
Režie: Juraj Šajmovič
Scénář: Juraj ŠajmovičBeatriz Šajmovičová
Kamera: Vladimír Holomek
Hudba: Michal Šupák
Hrají: Lukáš VaculíkJitka JežkováVeronika DivišováPavel NovýNela BoudováŠtěpán TučekKlára JandováMilan ŠteindlerMartina Hudečková, (více)

HODNOCENÍ: 70 %


Lukáš Vaculík: Byli jsme jako jedna velká spokojená rodina

foto: Jaroslav Fikota

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související