Tip na výlet: Vydejte se za Harry Potterem na pražský Chodov

foto: Zdeňka Bursíkova

Přemýšlíte kam s dětmi vyrazit, aby si to užily a zároveň vám to „nevyluxovalo“ peněženku? Westfield Chodov zve všechny fanoušky světa kouzel. Od 25. září do 22. října je tu totiž umělecká interpretace ikonických míst z oblíbené filmové série o Harry Potterovi.

Kouzelnický svět Harry Pottera baví velké i malé fanoušky po celém světě. Nyní může celá rodina prozkoumat interaktivní prostředí a řadu tematických aktivit. Výstava je vytvořena ve spolupráci se společnostmi Warner Bros. Discovery Global Themed Entertainment a Eventbox. 

Svět kouzel

V legendárním světě kouzel si návštěvníci mohou prohlédnout stylizovanou repliku vlaku Bradavický expres, projít Hagridovou chatrčí a vyzkoušet si slavný famfrpál, kouzelnickou soutěž v házení camrálem do obručí. Dále se tu budete moci projít uměleckou ilustrací inspirovanou Zakázaným lesem, kde je možné se vyfotografovat s kouzelnými bytostmi ukrytými ve stromech. V kvízu si pak je možné vyzkoušet znalost o světě Harryho Pottera. Tematická instalace s názvem Vydejte se do Bradavic je otevřena každý den během otevírací doby nákupního centra na pražském Chodově

O Wizarding World

Co Harry Potter vyjel z nádraží King’s Cross na nástupiště devět a tři čtvrtě, zanechala jeho neuvěřitelná dobrodružství trvalou stopu. Osm filmů o Harrym Potterovi natočených podle původních příběhů J. K. Rowlingové oživilo kouzelnické příběhy a dnes je Wizarding World uznáván jako jedna z nejoblíbenějších značek na světě.  

Romány zachycují dobrodružství mladého kouzelníka, Harryho Pottera, a jeho přátel, Ronalda Weasleyho a Hermiony Grangerové, kteří všichni studují na Škole čar a kouzel v Bradavicích. Hlavním tématem příběhu je Harryho souboj s černokněžníkem Tomem Rojvolem Raddlem (v originále Tom Marvolo Riddle), známým spíše jako Lord Voldemort, jehož cílem je dosažení vlastní nesmrtelnosti, dobytí kouzelnického světa, podmanění nekouzelníků (mudlů) a zničení všech, kdo mu stojí v cestě, zejména pak samotného Harryho Pottera.

Romány jsou směsicí žánrů fantasy a tzv. vývojového románu s prvky mystery, thrilleru, dobrodružného románu a romantického románu. Přestože bývají řazeny mezi dětskou literaturu, zabývají se velmi vážnými tématy. Podle J. K. Rowlingové je dokonce jedním z hlavních témat smrt.

zdroj: Albatrosmedia.cz, Westfield.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související