Neuvěříte, co se stalo při setkání novorozených dvojčátek

Předčasně narozená holčička málem nepřežila. Druhé jakoby na něj čekalo.
Dvojčátka Neve a Louis / foto: Instagram Laura Hough

Laura Hough z Liverpoolu se po narození svých dvojčat Neve a Louie od lékařů bohužel dozvěděla, že dcera Neve „to pravděpodobně nepřežije“. Ale zázraky se dějí.

Laura Hough z Waltonu v Liverpoolu porodila svá dvojčata Neve a Louie ve 30. týdnu těhotenství císařským řezem. Louie vážil něco málo přes 3 libry (1,5 kg) a Neve jen něco málo přes 1 libru (652 g). Při narození tak byly děti odděleny, aby mohla započít léčba malé Neve. Ta v těhotenství nedostávala do těla příliš mnoho živin, proto nerostla a špatně se jí vyvíjely důležité orgány.

foto: Instagram Laura Hough

„Chodila jsem do nemocnice dvakrát týdně, protože Neve v těhotenství nepřibírala. Bylo to hrozné, jelikož mi lékaři neustále říkali, že by to nemusela přežít, tak jsem jen mohla doufat, že se stane zázrak,“ popsala stresující okamžiky Laura.

Ale holčička se ukázala jako velká bojovnice. Po narození byla totiž menší než dětská panenka, ale dokázala se vzchopit. Všichni věří, že to bylo díky jejímu malému bráškovi, který ji při opětovném shledání v inkubátoru projevil obrovskou lásku.

Rodiče krátce po léčbě, totiž nevěřili vlastním očím. Když dali sourozence k sobě do inkubátoru, dvoutýdenní dvojčata se okamžitě spolu začala mazlit a objímat. Jako by ji malý Louie říkal: „Chybělas mi“. Laura a Chris neváhali a dojemné snímky dali na sociální sítě.

„Byla jsem z této chvilky upřímně dojatá. Všichni lékaři, kteří se na děti v tu chvíli dívali, přiznali, že nikdy nic takového ještě neviděli. Navíc malá Neve dokáže i sama dýchat bez kyslíku, což je opravdu vzhledem k jejím nevyvinutým plicím neuvěřitelné,“ dodala se slzami v očích novopečená maminka.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související