Za hudbou na Maltu. Festival SummerDaze se vrací v plné kráse

foto: Malta Tourism 

Hudební a taneční festival SummerDaze Malta, který hned od prvopočátku hostil světově proslulé umělce, jako je David Guetta, Rita Ora, Tygy či Paul Kalkbrenner, se vrací. 10. až 17. srpna proběhne v proslulém zálivu sv. Pavla i v národním parku Ta’Qali. Vstup je zdarma.

Festival SummerDaze Malta se poprvé konal v roce 2018 a okamžitě se z něj stala hudebně-taneční událost. Hlavní akce se koná v parku Ta’Qali, který se nachází v centru Malty. Jako headlineři vystoupí světové superhvězdy ANNE-MARIE, Bastille, Elderbrook, G-Eazy a Jason Derulo. Diváky čeká i vystoupení DEEJAY Times Albertino, Fargetta, Molella & Rezioso s živým vystoupením J AXE, BABY K, Corona, Ice MC se speciálním hostem Meduza.

Dvě hlavní show doprovodí v průběhu týdne řada dalších akcí. Renomovaný italský rapper Ghali zahájí týdenní festival SummerDaze Malta 10. srpna vystoupením v Uno v Ta’ Qali, po něm bude další den hrát Vida Locas či proslulý DJ a producent Sigala, který podpoří hudbou západ slunce a jeho hlavní vystoupení se odehraje 15. srpna. Předposlední den festivalu SummerDaze Malta, a to 16. srpna, ovládne italský rapper Tony Effe, který se představí na plážové párty v ikonické zátoce Armier.

SummerDaze Malta „s láskou k hudbě i ekologii“

„Vstupné na obě hlavní akce je zdarma. Jediná investice je příspěvek ve výši 3 € na opakovaně použitelný kelímek na nápoje, který by měl být v souladu s úsilím o snížení plastového odpadu. Výtěžek z akce půjde do Fondu společenské odpovědnosti MTA. Projekt se zaměřuje především na to, aby odpovědnost a udržitelnost se staly přirozenou součástí fungování každé organizace.

Obliba tohoto festivalu roste ohromným tempem a kapacita z 15 000 návštěvníků se tak navyšuje na neuvěřitelných 50 000 míst. Festival SummerDaze Malta si právem vydobyl stálé místo na špici hudebních akcí a zároveň si zachovala své hodnoty jako festival s přístupem k životnímu prostředí. Další proslulou akcí na Maltě, která stojí za návštěvu je elektronický a techno festival Glitch. Probíhá 13. až 16. srpna.

Malta, místo plné slunce a relaxu

Malta, plným názvem Maltská republika je ostrovní země ve Středozemním moři. Jde o nejmenší členskou zemi Evropské unie. Žije zde půl milionu obyvatel. Leží 80 km jižně od Itálie, 284 km východně od Tuniska a 333 km severně od Libye. Je plná krásné přírody, písčitých pláčí i historických památek. Zátoka St. Paul’s Bay, kde festival probíhá, se nachází jižně od Lindosu. Název zátoky je odvozen od malého kostela ve východní části pánve. Jde o jedno z nejmalebnějších míst, které je součástí Malty.zdroj: Summerdazemalta.com, Travel Advance, Malta Tourism 

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související