Zimní bundy: Jaké jsou letos ty nej?

foto: Unsplash

S přicházejícím chladným počasím je nutné sáhnout po teplejším svršku. Právě bundy patří k nejpraktičtějším a nejoblíbenějším kouskům šatníku. Na které letos zaměřit svou pozornost?

Pohodlí, kvalita a funkčnost. To jsou hlavní atributy, které by měla vaše bunda splňovat, ať už je trend jakýkoli. Je však dobré myslet na to, že jde o módní kousek, který budete v zimě téměř denně nosit. Nároky na její výběr jsou velké. Klíčový je i materiál, délka a tip. Zda půjde o péřovou, krátkou či z funkčních materiálů. A samozřejmě nám musí slušet a být dobře kombinovatelná. Takže kterou nejlépe vybrat?

Dlouhé na zip

Většinou platí, že čím delší, tím praktičtější a navíc zahalí i nějaký ten faldík. Ovšem na druhou stranu bundy do pasu vám poskytnou možnost většího pohybu.. Každopádně letošním trendem jsou delší péřové bundové kabáty na zip. Lze je ideálně kombinovat s pletenými svetry a veselými čepicemi i zimními sneakersy. Kdo nemá rád čepice, může využít praktickou kapuci s oblíbeným a stylovým kožíškem. Často se zapínají na zip či v některých případech tzv. urban stylu je můžete koupit i s klasickým knoflíkovým zapínáním.

zdroj: Se svolením Luisa Cera (1), Deliciosgeek (1), Farfatch (2), Khaled (1), archiv prodejce (2), Pangaia (1), Marco Polo (1), Unsplash (2),

Červená, stříbrná, vzory či klasika

Kdo má rád barvy, může se letos celkem vyřádit. Trendem je totiž nepřeberné množství barev. Záleží už na vašem vkusu, odvaze či příležitosti. Klasické barvy jsou ideální do práce , barevné na hory či reflexní na párty. Výhodou je, že bundu můžete kombinovat prakticky se vším, co najdete ve skříni. A to ať už mluvíme o sukni, šatech, kalhotách, teniskách, kozačkách či elegantních lodičkách. V letošním roce totiž záleží hodně na vaší kreativitě, které se meze nekladou.

Unikátní tvar

Péřové bundy jsou většinou velice objemnou záležitostí. Změnit jejich tvar tak můžete velice snadno a rychle. Přepásejte je páskem! Může být kožený, látkový nebo ryze sportovní. A to i v případě, že bunda apriori takový střih nemá. Bude to zajímavé oživení pokud chcete, aby vypadala více elegantně. 

zdroj: Glamour.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související