Hudební festival Hrady CZ startuje na Točníku exkluzivně s Lucií, Danielem Landou a Chinaski

foto: Hradycz.cz

Devatenáctý ročník hudebně-kulturního festivalu Hrady CZ startuje již tento pátek a sobotu 12. a 13. července na Točníku. Vždy následující pátek a sobotu se představí na Kunětické hoře, týden na to na Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově a své letošní putování uzavře 30. a 31. srpna na Bezdězu.

Páteční program na Točníku nabídne koncert Daniela Landy, který tento rok zahraje exkluzivně na festivalu Hrady CZ. Chybět nebude kapela Mig 21 či Trautenberk. V sobotu pak mohou návštěvníci zažít jeden z posledních koncertů kapely Lucie v původní sestavě. David Koller, po „hradní šňůře“ zpěvák odchází ze skupiny. Dále dav roztančí kapela Chinaski, kterou v průběhu léta diváci uvidí pouze na Hradech, chybět nebude Jelen nebo Vypsaná fixa. V ceně sobotního lístku na festival je vstup na hrady Točník a Žebrák zdarma.

S kapelou Lucie naposledy v původní sestavě

Mám obrovskou radost, že se mi podařilo po mnohaletém úsilí domluvit vystoupení skupiny Lucie. Ta vystupuje exkluzivně v rámci letošního roku pouze na festivalu Hrady CZ. Její koncerty budou zároveň loučením Davida Kollera s touto legendární kapelou. Daniel Landa, který rovněž nikde jinde nevystupuje, bude mít vždy v pátek svou ,hradní premiéru‘. Jeho vystoupení na našem festivalu je vzácná událost,“ říká jeden z organizátorů festivalu Viktor Souček.

V pátek se přírodní areál festivalu s majestátním výhledem na hrad Točník se dvěma pódii otevře v půl čtvrté odpoledne a dále zahrají Horkýže Slíže, Cocotte Minute a The Agony. Půl osmá večer bude již tradičně patřit vyhlášení nejlepších karnevalových masek hradního karnevalu. Kdo přijde v masce na pódium, dostane hodnotný dárek. Na každém hradě pak organizátoři vyberou ty nejlepší masky, které postoupí do velkého finále s vyhlášením 17. listopadu 2024, hlavní cenou pro absolutního vítěze budouvolné vstupenky na další ročník festivalu a další odměny. 

V sobotu se malebný areál otevře v deset hodin dopoledne a louky pod hradem rozezní Visací zámek nebo UDG. Sobotní program dále nabídne koncerty kapel Brixtn, poprvé na hradním festivalu zahraje Fast Food OrchestraByt číslo 4 či Marcell, fiedlerski. Festival Hrady CZ i letos spolupracuje s Národním památkovým ústavem a svým návštěvníkům nabízí v sobotu vždy vstup zdarma na prohlídkové okruhy hradů.

Mig 21 / foto: Hradycz.cz

Komfort pro diváky

Organizátoři festivalu Hrady CZ letos zvyšují komfort v areálech festivalu„Vycházíme vstříc návštěvníkům, kteří volali po zastřešené ploše se sezením, a nabídneme takový prostor na všech zastávkách festivalu. Diváci se budou moct pohodlně usadit a věříme, že tento krok ocení,“ dodává spoluorganizátor festivalu Michal Šesták. Hudebně-kulturní festival Hrady CZ je díky těsnému spojení hudby a hradních památek i možností, jak aktivně strávit léto. Na webu festivalu a ve festivalové brožuře tipy na cyklostezky a koupání v blízkém okolí jednotlivých hradů – v případě hradu Točník je to nedaleký rybník Peklo.

Festival Hrady CZ i nadále udržuje hotelový standard ubytování. Návštěvníci mohou za úplatu využít tzv. VIP kemp PLUS v ceně s připraveným postaveným stanem, dvěma či čtyřmi karimatkami a spacáky a nadstandardním sociálním zařízením (splachovací toalety, sprchy) včetně recepce připravený na okamžité přespání bez starostí. Samozřejmostí jsou placené VIP kempy na úrovni klasických moderních kempů se sprchami a splachovacími toaletami, non-stop recepcí a cateringovými službami, úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma. Samozřejmostí jsou barevně označené nádoby na tříděný odpad ve festivalovém areálu.

Festival Hrady CZ 2024

Točník (12. – 13. 7.)
Kunětická hora (19. – 20. 7.)
Švihov (26. – 27. 7.)
Rožmberk nad Vltavou (2. – 3. 8.)
Veveří (9. – 10. 8.)
Hradec nad Moravicí (16. – 17. 8.)
Bouzov (23. – 24. 8.)
Bezděz (30. – 31. 8.).

zdroj: Hradycz.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související

Napsat komentář