Spor Depp versus Heard je odročen. Verdikt padne až za pár dnů

foto: Kviff

Téměř divadelní drama kolem dvouletého manželství Johnnyho Deppa a Amber Heard se sice pomalu chýlí k závěrečnému rozuzlení, ovšem porota prozatím konečný výsledek odročila na 31. května. Sporu, který se u soudu táhne již několik týdnů, se už ale začíná vysmívat celý svět.

Nejdříve to vypadalo, že Depp odejde se sklopenou hlavou jako agresor. Ovšem během soudního líčení vyšla najevo řada informací z jejich soukromí, které nejsou příliš lichotivé ani pro jednoho z nich. Depp například tvrdí, že se Heard po jedné z hádek vykálela na jeho stranu manželské postele…

Ona zase nařkla Deppa z domácího násilí, kdy měl dokonce v opilosti nechávat na zdi vzkazy psané směsí vlastní krve. A svým přátelům pak psal esemesky, že si přeje smrt své tehdejší manželky, s jejíž mrtvolou chce souložit.

Podle bývalá psycholožky páru, si schválnosti měli dělat manželé navzájem. Kauza, která začala po sedmi letech od rozvodu slavného páru, byla zahájena na popud Deppa, který nevydržel, že je neustále nazýván násilníkem. Nejprve prohrál v Anglii spor s listem The Sun, pak pohořel i v USA, kde ho v roce 2018 deník The Washington Post popsal jako „veřejně známou tvář domácího násilí“. Díky mediálnímu lynčování přišel i o několik hereckých příležitostí.

Právník herce Ben Chew u soudu přišel naopak s důkazy, že Johnny Depp není násilník, ale naopak oběť. Žalobu na svou exmanželku podal z důvodu očištění svého jména. „Žádáme vás, abyste Johnnymu Deppovi vrátili jeho jméno, pověst a kariéru,“ řekl s odhodláním zvrátit lži Chew.

U soudu dokonce ve prospěch herec vypovídala i jeho exsnoubenka topmodelka Kate Moss. Tu měl podle výpovědi Head v době jejich vztahu shodit ze schodů, což modelka striktně popřela. „Odcházeli jsme z pokoje a Johnny vyšel ze dveří dřív než já. Byla právě silná bouře. Jak jsem vycházela z pokoje, sklouzla jsem ze schodů a poranila jsem si záda. Křičela jsem, protože jsem nevěděla, co se mi stalo, a měla jsem bolesti. Přiběhl mi na pomoc, odnesl mě do pokoje a zajistil mi lékařskou pomoc. Nikdy do mě nestrčil, nekopl mě ani mě neshodil ze schodů,“ řekla Moss pod přísahou s tím, že si to Amber celé vymyslela.

Jak to celé bylo, se asi jen tak nedozvíme, ale soudní verdikt je prozatím odročen. Soudkyně Penney Azcarate přečetla sedmi členům poroty pokyny, kterými se mají řídit během rozhodování. „Musíte tento případ zvážit a rozhodnout spravedlivě a nestranně,“ řekla k procesu, který se odehrává v okrese Fairfax západně od Washingtonu.

zdroj: Sky News, CBS News, Fox

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související