Chris Hemsworth: Kvůli riziku vážné nemoci na čas vzdává herectví

foto: Netflix

Legendární Thor Chris Hemsworth, který je pro většinu svých fanoušků zosobněním zdraví a síly, se před pár dny svěřil, že se na nějakou dobu zcela vzdává herectví. Lékaři totiž u něj objevili gen, kvůli kterému existuje velmi vysoké riziko rozvinutí Alzheimerovy choroby.

39letý australský herec se nepříjemnou zprávu, že po obou rodičích zdědil gen ApoE4, dozvěděl teprve nedávno. Poté, co podstoupil testy v rámci natáčení dokumentárního seriálu Limitless pro Disney+. Chystaný seriál je přitom paradoxně založený na myšlence, že lidské tělo nezná hranic. Což bohužel pro Chrise podle všeho neplatí.

Není to diagnóza

Jak herec prozradil pro magazín Vanity Fair, výsledky jen potvrdily jeho největší obavy, protože jeho dědeček se v současné době s nemocí potýká. Ví teď už zcela jistě, že je mezi pouhými 2-3% populace, u kterých je až 10krát vyšší pravděpodobnost vzniku nemoci. Na rozdíl od těch, kteří gen od obou rodičů nezdědili. „Není to samozřejmě diagnóza, jen varování, že jsem v ohrožené skupině,“ řekl Chris Hemsworth. Což ho prý i v souvislosti s prací na připravovaném seriálu, který zkoumá kromě jiného i možnosti, jak žít lépe a zdravěji, přivedlo k zásadnímu rozhodnutí. „Pokud se podíváte na možnosti, jak chorobě předcházet, je to především o dostatečném a kvalitní spánku, dobré kondici, zvládání stresu a celkově zdravém životním stylu,“ dodal. I proto se prý rozhodl dát si na zatím nespecifikovanou dobu pauzu od natáčení a věnovat se především své rodině.

Výsledky v přímém přenosu

Herec také potvrdil, že původně měly být výsledky testu zveřejněny v přímém přenosu. Ale když je tvůrce seriálu Darren Aronofsky obdržel, rozhodl se Chrise společně se spolupracujícím lékařem seriálu, Peterem Attiou, informovat v soukromí. Dokonce mu prý navrhli, že veškeré zmínky o nemoci ze seriálu vymažou. To ale sympatický Thor odmítl. „Nechtěl jsem z toho dělat zbytečné drama, na druhou stranu mi přijde důležité na to upozornit. A říct lidem, že něco takové tady je a vyplatí se o tom vědět. A pokud v rodině máte tohle riziko, tak si zajít na testy, “ vysvětlil.

Vidět Chrise máme šanci už příští měsíc v novém filmu George Millera Šílený Max Furiosa. Pak už prý jen dokončí propagační turné k dokumetárnímu seriálu Limitless, splní nasmlouvané závazky, které má a dopřeje si pořádný odpočinek. „Vrátím se domů do Byron Bay a budu trávit čas se svou partnerkou (herečkou Elsou Pataky, poz.red.), a našimi dětmi třemi dětmi. Zkrátka si život trochu zjednoduším,“ dodal.

Zdroj: www.theaustralian.com.au, www.theguardian.com, www.vanityfair.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související

Napsat komentář