Princezna Kate odmítá být obětí. I díky tomu je nejoblíbenější z celé královské rodiny

foto: Wikimedia commons

Britové si své princezny Kate velmi váží za její důstojné vystupování, absolutní loajalitu i to, jak skvělá je matka i manželka. V popularitě už zastínila samotného krále Karla III. i svého manžela Williama.

Navzdory tomu, že se kvůli probíhající léčbě rakoviny v posledních měsících zcela stáhla do ústraní a na veřejnosti se prakticky neobjevuje, je princezna Kate u svých poddaných stále populárnější. V nedávném průzkumu YouGov, který zjišťoval, jak si členové královské rodiny u Britů stojí, se princezna Kate umístila na prvním místě. Přeskočila tak svého tchána Karla III. i prince Williama.

Proč je Kate tak populární?

„Zosobňuje moderní a sebevědomý ideál ženství,“ vyjádřila svůj názor moderátorka a publicistka Sarah Vine v rozhovoru pro Daily Mail. „Odmítá být obětí, netrpí sebelítostí, nestěžuje si a nenechá se zmítat osudem,“ myslí si Sarah. A připomíná, že přesně tohle na ní Britové tak milují, je zkrátka silná. A není náhoda, že i přesně z těchto důvodů je velmi oblíbená i princezna Anna. Ta si také nikdy na nic nestěžovala a vždy plnila svou roli na jedničku. Na rozdíl od Meghan, která si stěžuje kudy chodí, na vše a na všechno. Podobně na tom ale byla i princezna Diana, která ovšem na rozdíl od Meghan oblíbená byla. Ta se také ráda stavěla do role oběti či slabé ženy, které všichni jen ubližují. „To Kate je jiná,“ připomíná Sarah Vine.

„Všimněte si, že i při svém prohlášení, že u ní lékaři objevili rakovinu, zůstala naprosto klidná. Žádný náznak, proč zrovna já, chudinka malá, žádný náznak hysterie, žádný muž, který by ji podepřel. Vše zvládla sama a s grácií, “ souhlasila s kolegyní britská novinářka Liz Jones. „I za to ji lidé tak obdivují,“ dodala.Milovaná Catherine 

„Má v sobě přirozenou vřelost jakou měl i královna Alžběta,“ prozradila časopisu People Amanda Foreman, autorka knihy Queen Victoria’s Buckingham Palace (Buckinghamský palác královny Viktorie). „Dokáže přimět každého, aby se v její přítomnosti cítil příjemně. Když s ní mluvíte, víte, že máte její plnou pozornost. To je samozřejmě do jisté míry naučené, ale také to vyžaduje vrozený talent. A ten Kate rozhodně má,“ myslí si expertka na královskou rodinu.

Lidé oceňují její přívětivou povahu, velebí, jak vzorně se stará o své děti, že se je snaží vést i k „normálnímu“ životu a její práci pro charitu či ochranu životního prostředí. Historička královské rodiny a spisovatelka Sarah Gristwood řekla časopisu People: „Její největší devízou je naprostá ochota přizpůsobit se všem požadavkům, které na ni její postavení klade.“ I proto se všichni modlí za její zdraví a přejí si, aby se už brzy znovu začala objevovat na veřejnosti. Zdravá a usměvavá, tak, jak si ji všichni pamatují.

Zdroj: www.dailymail.co.uk, people.com,

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související