Novinky z královské rodiny: Král Karel III. se vrací ke svým povinnostem a William s Kate slaví

foto: Paolo Roversi/ Wikimedia Commons

Tento týden se v královské rodině objevily přeci jen dobré zprávy. Král Karel III. se po léčbě rakoviny postupně vrací ke svým královským povinnostem a jeho syn William slaví se svou ženou 13. výročí svatby.

Po několika nepříznivých zprávách, kdy bylo oznámeno, že král Karel III. i jeho snacha Kate Middleton trpí rakovinou a musí se začít neprodleně léčit, to konečně tento týden vypadá v britské královské rodině o něco pozitivněji. A veřejnost je za každou dobrou zprávu vděčná.

Karel III. se vrací k povinnostem

Buckinghamský palác oznámil, že Karel III. se po léčbě rakoviny tento týden vrátí k některým svým povinnostem. Podle posledních zpráv se mu daří v rámci možností dobře a je schopný se svého úřadu ujmout. Lékaři mu radí postupovat pozvolna. Podle neoficiálních informací z paláce je ale natěšený vrátit se a chtěl by pracovat co nejvíce. Důvodem může být i to, že potřebuje povzbudit psychicky. Léčba rakoviny je přeci jen velkou zátěží. Podle zkušených onkologů často duše trpí více než tělo. A zaměstnat se je vlastně velmi prospěšné.

Král Karel začne podle portálu BBC příští úterý symbolickým výletem do centra pro léčbu rakoviny. Cestu podnikne společně s královnou Camillou, setká se tu s pacienty a zaměstnanci a projeví také podporu výzkumu rakoviny. V létě ho pak čeká státní návštěva japonského císaře a císařovny – poprvé od roku 1998.  A deník Daily Mail dnes uvedl, že by se král rád v polovině června také zúčastnil „Trooping the Colour“, připomínky dne vylodění v Normandii a letní zahradní oslavy.

William a Kate

29. dubna uplyne přesně 13 let od chvíle, kdy se konala jedna z nejvelkolepější královských událostí od svatby prince Charlese a princezny Diany v roce 1981 – svatba následníka trůnu prince Williama a Kate Middleton. Bývalo zvykem, že manželé v tento den vždy na sociální sítě dali některou ze svých společných fotografií. Letos se rozhodli pro černobílou, což u části veřejnosti vzbudilo značnou pozornost. A mnozí se hned lekli, že se s Kate děje něco špatného. Podle všeho ale není důvod k obavám. To, že je fotografie černobílá, nevěští žádné špatné zprávy.

To, že se Kate na veřejnosti během podstupování chemoterapie neukazuje je pochopitelné. A všichni by měli ctít její přání a nechat ji, ať se s nelehkou situací vypořádá v soukromí. Těšit ji ale mohou vzkazy fanoušků na sociálních sítích, kteří jí přejí brzké uzdravení a blahopřejí k výročí svatby.

Harry přijede do Velké Británie sám

S napětím se také očekávalo, zda při své plánované květnové návštěvě nepřiveze „domů“ princ Harry i svou rodinu. Jak proniklo na veřejnost, nemocný král Karel III. by si moc přál vidět svá vnoučata, která vyrůstají za oceánem, a nemá možnost se s nimi vídat. To se ale podle všeho nestane.Princ Harry má přijet do Spojeného království 8. května při příležitosti 10. výročí charitativních sportovních her Invictus Games, které založil v roce 2014. Podle serveru BBC se princ Harry v den svojí návštěvy zúčastní děkovné bohoslužby v londýnské katedrále svatého Pavla. Podle britských médií je více než pravděpodobné, že se nikdo další z královské rodiny této akce nezúčastní. A nepřijede ani Meghan s dětmi, takže král se jich znovu nedočká. Jak ale napsal deník Maily Dail, Harry se bude chtít velmi pravděpodobně alespoň v krátkosti setkat s otcem. Podobně jako učinil už v únoru, kdy se dozvěděl, že král trpí rakovinou a strávil se svým otcem zhruba půl hodiny při soukromém rozhovoru.

Zdroj: bbc.com, people.com, dailymail.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související

Napsat komentář