Vzájemná podpora v královské rodině každým dnem stoupá. Nemoc Kate zřejmě usmíří i prince Williama a Harryho

Foto: Rick Wilson, Wikimedia Commons

Necelé dva měsíce poté, co král Karel III. oznámil, že má rakovinu, je tu další zdrcující zpráva. Se stejnou diagnózou se v pátek v přednatočeném video příspěvku svěřila i princezna Kate. Celý svět jí od té chvíle posílá slova podpory a přání brzkého uzdravení.

Jen chvíli potom, co se princezna Kate svěřila se smutnou novinou, král Karel III. okamžitě zareagoval na oficiálních stránkách královské rodiny. „Její Veličenstvo je velmi pyšné na Catherine a její odvahu, s jakou se rozhodla o své diagnóze promluvit,“ stojí v prohlášení.

Kate a král Karel lII.

Neblahou zprávu o své nemoci se princezna Kate dozvěděla po plánované operaci břicha, kterou v londýnské nemocnici podstoupila 16. ledna. Jak sama řekla, nejprve nic na rakovinu neukazovalo, tu potvrdily až následné testy a lékaři jí poté doporučili začít s preventivní chemoterapií. A vzhledem k tomu, že podobný verdikt si vyslechl i král, oba k sobě teď mají ještě blíž, než kdy dříve. Vzájemně se podporují a oba se snaží hledět do budoucnosti s optimismem. „Po společné době strávené v nemocnici zůstal v posledních týdnech v nejužším kontaktu se svou milovanou snachou,“ uvedl podle BBC Kensingtonský palác. ​

Princezna ve video příspěvku poděkovala všem za slova podpory a vysvětlila, proč se tak dlouho neobjevovala na veřejnosti. Přiznala, že to pro ni i jejího manžela prince Williama byly velmi těžké chvíle a potřebovali nějaký čas, aby se v soukromí s touto neblahou zprávou vyrovnali. A také museli vše v klidu nejdříve vysvětlit svým dětem – princům Georgovi, Louisovi a princezně Charlotte.  „Mít Williama po svém boku je pro mě velkým zdrojem útěchy a jistoty,“ dodala v příspěvku Kate Middleton. Podporuje ji ale celá královská rodina. Den před odvysíláním videa se měla princezna z Walesu setkat s rodinnými příslušníky na hradě Windsor, kam na soukromý oběd přijel i sám Král Karel III.Budoucí král princ William

Není pochyb o tom, že celá situace je velmi těžká i pro budoucího krále prince Williama, který se vedle povinností, kdy musí zastupovat svého nemocného otce, musí starat i o nemocnou ženu a zastupovat ji i při péči o jejich tři děti. V této situaci ho možná potěšil i telefonát od jeho bratra Harryho, se kterým už víc jak rok nemluvil. Ten svému bratrovi, zavolal jen chvíli poté, co se z médií dozvěděl, že má Kate rakovinu. Chtěl mu vyjádřit i s manželku Meghan slova podpory. Zda je v Británii navštíví není zatím jasné, v případě otce to ale nedávno hned po oznámení neblahé diagnózy učinil.

Nyní se neočekává, že by se Kate vrátila k jakýmkoli oficiálním povinnostem a téměř s jistotu se neobjeví ani při tradiční slavnostní bohoslužbě o Velikonocích. Jak vzkázala, potřebuje se teď především soustředit na své uzdravení. I královna Camilla nyní v mnohém zastupuje svého nemocného chotě. Například na Zelený čtvrtek bude krále Karla III. zastupovat na pravidelných oslavách. Princ William také pravděpodobně některé pracovní cesty omezí, aby byl své ženě a dětem co nejvíce nablízku.

zdroj: Thesun.co.uk, bbc.com, dailymail.com, thesun.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související

Napsat komentář