Pierce Brosnan je už po čtvrté dědečkem

foto: Cinemart

A je to kluk jako buk. Filmový James Bond, Pierce Brosnan, se pochlubil na sociální síti svým novým vnoučkem. Ten si rozhodně uměl vybrat nejen rodinu, ale i magické datum. „Být prarodičem je prostě obrovská radost a je v tom něco opojného a krásného,“ řekl již v minulosti Brosnan.

Herec je jaksepatří pyšný. „Jaxxon Elijah Brosnan, narozen 15:06 12. 11. 22… Bůh ti žehnej, můj nejdražší vnuku, vítej,“ napsal k fotce, kterou nasdílel Pierce na svém instagramovém profilu. Jaxxon se narodil Piercovu synovi Seanovi z prvního manželství a jeho partnerce Sanje. Oba už z Pierce udělali dědečka před sedmi lety, když se jim narodila dcera Marley.

Muž v obležení mužů

Sean Brosnan je synem Pierce z prvního manželství s australskou herečkou Cassandrou Harris, která zemřela v roce 1991 na rakovinu. Sean se živí jako herec a zkouší to i jako producent a režisér. Očividně se tak vydal ve šlépějích svého otce.

Dvě starší vnoučata, Isabellu a Lucase, má herec od své zesnulé dcery Charlotte, která v roce 2013 podlehla stejné nemoci jako její matka a první žena Brosnana Cassandra. Brosnan adoptoval i jejího syna Christophera. Ze svou druhou ženou Keely Shaye Smith má jeden z představitelů Jamese Bonda dva syny, Dylana a Parida. Oba se věnují modelingu.Život jako vystřižený z romantického filmu

Pierce Brosnan měl život po okraj naplněný smutnými záblesky i velkými úspěchy. To všechno určitým způsobem také patří i k jeho osudové herecké postavě Jamese Bonda. Jeho matce bylo sotva devatenáct, když se Pierce narodil. Krátce před tím se provdala za jeho otce, který ale rodinu brzy opustil. Od čtyř let vyrůstal u prarodičů v Irsku, protože jeho matka musela pracovat v Londýně.

Osnova příběhu jako z časů středověké Anglie, špinavých uliček, chudých dětí a přísně katolických rodin, které nehodlaly akceptovat představu rozpadlé rodiny nebo přijmout dítě z ní pocházející, pokračovala. Bylo mu šest a oba prarodiče zemřeli, takže putoval od jedněch příbuzných k druhým. V jeho deseti letech si ho pak matka vzala k sobě do Londýna.

Cesta za snem

12. srpna 1964 poprvé opustil Irsko a přiletěl do Velké Británie. V den, kdy zemřel Ian Fleming, autor proslulých příběhů z Jamesem Bondem. Ve stejném roce ho matčin manžel vzal do kina na Goldfingera.  Pierce Brosnan spatřil první film o tajném agentovi a zamiloval si celé plátno, jež do té doby neznal. Ve skrytu duše svého osamělého dětského světa se rozhodl stát se hercem. Silnější vztah k matce už nevybudoval, protože v šestnácti opustil rodinu i školu a šel vlastní cestou. S pouličními divadelními spolky cestoval po Anglii.

Ve dvaceti se rozhodl pro profesionální hereckou dráhu a tři roky věnoval studiím v londýnském Drama Centre. Jeho učitelem dramatu byl tanečník Yat Malmgren, který byl i učitelem Seana Conneryho v padesátých letech. Nakonec Pierce Brosnan s úspěchem debutoval na divadelních jevištích v Londýně. A právě tady započala jeho hvězda kariéra, která trvá dodnes.Zdroj:www.dailymail.co.uk, kurier.at, people.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související