KAM O VÍKENDU NA VÝLET? Vybírejte. Pečení chleba, výlov či slavnosti?

Tipy z celé republiky.
foto: Kudyznudy.cz

26. – 27. září, PRAHA
Podzim v Zahradách pod Pražským hradem

Neopakovatelná atmosféra podzimních barev v terasovitých zahradách na jižním svahu pod Pražským hradem. Neobyčejné místo v centru Prahy dýchá klidem a romantikou. Návštěvníkům se nabídne pohled na pražské střechy a panorama Prahy v romantickém koloritu babího léta.

26. září, KUTNÁ HORA, Střední Čechy
Svatováclavské slavnosti

Již tradiční kutnohorská kulturní akce nabízí každoročně v měsíci září zajímavý program pro děti i dospělé. Letos se koná již 27. ročník Svatováclavských slavností, které se stávají příjemným zakončením léta.

26. září LENORY, Jižní Čechy
Zářijové pečení chleba

Nejznámější a nejatraktivnější památkou Lenory je veřejná obecní pec na chleba z roku 1837. Sloužila nemajetným občanům, kteří neměli dost peněz na to, aby si mohli doma vybudovat pec vlastní. Na pečení se většinou domluvilo více rodin najednou, aby ušetřili na palivu.

26. – 27. září BRNO, Jižní Morava
Mezinárodní pochod Jede Kudrna okolo Brna…

Mezinárodní turistické setkání v České republice. Trasy pochodů jsou vedeny v krásné oblasti Brněnské přehrady, Pohádky máje a Moravského krasu. Přijďte i vy obdivovat krásu moravské přírody. Po dva dny se můžete toulat po severním okolí Brna.

26. – 27. září, ZBOROVICE, Východní Morava
Výlovy rybníků v okolí Kroměříže

Moravský rybářský svaz zve všechny příznivce tradičních podzimních výlovů ke svým rybníkům. O tomto víkendu se můžete těšit na výlov Slížanského rybníku.

26. září, ODERSKÁ MLÝNICE, Severní Morava a Slezsko
Kolo pro život

Největší seriál závodů horských kol určený pro širokou veřejnost včetně dětských závodů a bohatý celodenní doprovodný program zdarma. Oderská Mlýnice – legendární stoupání plné diváků, hlasitého fandění a víření bubnů – atmosféra, kterou jinak zažijete pouze na těch největších světových závodech.

26. září, BOHUMÍN, Severní Morava a Slezsko
Den železnice

Oslavte svátek železnice v Bohumíně! Připraveny jsou okružní vlaky s parní lokomotivou, motorové vlaky po vlečkách AWT a k poslechu dobrá dechovka. Prodej jízdenek včetně místenky na informacích v Ostravě hl. n. a Bohumíně.

26. září, UHERSKÉ HRADIŠTĚ, Východní Morava
Slovácký festival chutí a vůní

Na Rochusu zavoní jako kdysi v chalupách našich babiček a tetiček poctivá kuchyně. Tento gastrofestival je specifický tím, že je zaměřen na tradiční slovácké dobroty a podporuje lokální výrobce.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související