Sexy design Dolce & Gabbana v šatníku i v kuchyni

Luxus, styl a vytříbenost
foto: Dolce & Gabbana

Šaty, kabelky, boty, parfémy, kosmetika, kuchyňské spotřebiče … Co víc si může žena od italské značky přát.

Domenico Dolce a Stefano Gabbana v módě reprezentují tradiční italské požitkářství. Není divu, že kolekce Dolce & Gabbana jaro/léto 2021 má jistý nádech minulosti. Přešili totiž své starší kousky z 90. let na aktuálnější střihy.

Jejich móda, která je tu pro nás už 36 let, je vskutku veselá a hravá. A ne nadarmo se říká, že ti, kdo nosí jejich modely, patří mezi nejlépe oblékané lidi na světě. Značka Dolce & Gabbana je zkrátka synonymem vybraného stylu.

Svou první dámskou kolekci toto módní duo ukázalo světu v Miláně roku 1985. Okamžitě uchvátili módní průmysl a stali se v tomto oboru číslem jedna. Inspirací jim byl styl italských hereček Sophie Loren a Anny Magnani.

foto: Instagram Dolce & Gabbana

Přestože návrhářům partnerský život vydržel jen do roku 2005, rozchod jejich tvorbu nenarušil a jejich spolupráce dál vzkvétá.

Doplněk jako nutnost

Mimo pánskou, dámou a dětskou konfekci, tvoří D&G i doplňky. Kabelky, boty i sluneční brýle by neměly chybět v žádném šatníku lidí, kteří se o módu opravdu zajímají.

Pozornosti neuniklo v roce 2018 ani spojení dvou renomovaných italských firem, které umožnilo vznik nejstylovějšího kuchyňského vybavení všech dob. Jedinečné designy odšťavňovačů, toustovačů, kávovarů, mixérů, varných konvic a mnoho dalších druhů spotřebičů představili návrháři Dolce & Gabbana spolu s firmou SMEG. 

foto: Pottenpannen.cz

Galerie v kuchyni

V kolekci pomocníků do kuchyně najdete motivy citronů, hrušek a třešní, ale i květů či listů. V roce 2019 přibyly i ručně malované ledničky speciálně pro veletrh nábytku a designu Salone del Mobile v italském Milánu. Tento jedinečný kuchyňský spotřebič lze v kombinaci se zlatem pořídit za 1,2 miliony korun. 

foto: Pottenpannen.cz

Mistrovská malba tradičních sicilských motivů pochází od výtvarníka a uměleckého restaurátora Gianfranca Fiore. Pravostranné otvírání, úchop zlaté barvy, autorská malba smaltem a olejovými barvami tvoří z tohoto kousku tu nejvybranější záležitost, určenou jen skutečným fajnšmekrům. Tedy jen těm, kteří si ji samozřejmě mohou dovolit.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související