Třináctiletá návrhářka znovu ohromila New York

Ashlyn So razí módu a filantropii
foto: Ashly So

Ashlyn So je důkazem, že nezměrný talent se může na výsluní prodrat už velmi záhy. Navzdory svému mládí letos znovu ovládla newyorský Fashion Week svým avantgardním stylem.


Všechno to začalo v den, kdy se šestiletá Ashlyn vrátila z tábora pro malé švadlenky. Od té chvíle byla módou prý doslova posedlá! A místo hraní si s panenkami začala navrhovat a šít oblečení. V její vášni pro módu ji velmi podporovala její matka Angela Wu, architektka, která kromě výškových budov navrhuje i nábytek, plakáty apod. Lásku k tvorbě a designu tedy malá Ashlyn So zjevně zdědila po ní. A dnes je z ní nejmladší módní návrhářka, která se kdy objevila na newyorském týdnu módy.

foto: Instagram Ashlyn So

Ovšem nebyla tu poprvé. Předvedla se tady už jako devítiletá v roce 2017. Její kolekce se tenkrát nesla v duchu kosmických prvků a mluvilo se o ní jako o zázračném dítěti. Společně s matkou pak založila společnost Pin2gether, kterou později přejmenovali na Ashlyn So a Ashlyn v ní působí jako hlavní designérka. Podařilo se jí už vytvořit svůj vlastní osobní styl a navrhuje i oblečení pro matky a dcery. Nabízí také stylové kousky na zakázku, které sama šije. Zdá se, že o téhle talentované dívence ještě hodně uslyšíme.

Módu spojila s aktivismem

Ashlyn ale nejen s nadšením navrhuje stylové oblečení, ale naplňuje ji i charita. Už ve svých třinácti letech chce využít svůj talent a pomáhat ostatním.

Během pandemie se vrhla na šití roušek pro sestry a lékaře po celých Spojených státech a velmi se angažuje i v podpoře asijsko-americké komunity, která je podle jejích slov nespravedlivě diskriminovaná.

„Když jsem viděla všechna ta videa s útoky na asijské seniory, bylo mi smutno a řekla jsem si, že s tím musím něco udělat,“ popsala své důvody So.

Nedávno se tedy uskutečnilo shromáždění #StandForAsians, kde nemohla nejmladší návrhářka chybět. Chtěla, aby se veřejnost dozvěděla více o rostoucím násilí páchaném na asijských Američanech po celé oblasti sanfranciského zálivu i mimo něj. „Řekla jsem své matce, že chci uspořádat shromáždění, a ona mě maximálně podpořila,“ vzpomíná So. „Společně jsem to nakonec dali dohromady za pár dní,“ dodala.

V plánu má mladičká návrhářka i novou kolekci, která by měla lidi vyburcovat z lhostejnosti. „Chystám se přijít s novou kolekcí pro Stand For Asians, která zvýší povědomí o tom, co se děje,“ řekla Ashlyn So.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související