7 knižních novinek, které by vám neměly uniknout

foto: archiv redakce

Co si takhle na chvíli odpočinout od seriálů a upnout svou pozornost na knížky? Na trhu je jich nespočet a my vám přinášíme pár tipů, které stojí za pozornost.

Když jsme se skrývali

Autor: Sarina Bowen | Nakladatelství: Baronet

Jak víc si zpříjemnit volné chvíle než čtením knížky plné napětí a lásky. Bridger Macaulley býval hráčem na ledě i mimo něj. Teď, když se jeho spoluhráči ženou za dalším hokejovým vítězstvím, Bridger skrývá velké tajemství. Ve svém pokoji na koleji schovává svou osmiletou sestru. Scarlet Crowleyová je zase jediná prvačka na Harknesské univerzitě, která se musela proplížit kolem televizních štábů stanujících na předzahrádce jejího domu, jenom aby mohla odjet z města. Studium na vysoké zvládne, jen pokud zatají svou pravou totožnost. To ovšem znamená, že musí lhát zelenookému klukovi, do kterého se zamilovala…


Zlomená

Autor: Rachel Van Dyken | Nakladatelství: Baronet

Dobrodružný erotický román pro dlouhé zimní večery… Přestože utíkala sama před sebou, byla jen krok před svou minulostí. Začala tedy s novým jménem, novou totožností studovat na vysoké. Chvíli to sice fungovalo, mohla být svobodná, chodit kam se jí zachce. Všechno to ale byla jen přetvářka. „Když mě kluci líbali, cítila bolest. Když se mě dotkli, byla jsem vyděšená. Hluboko uvnitř chce být každá dívka Kráska a najít někoho, pro koho bude tou jedinou na světě. Jenže pravda je, že to já jsem …”


Drbny z předměstí

Autor: Abbi Waxman | Nakladatelství: Motto

Jestli máte rádi vtipné zápletky, které neberou konce, tak právě Drbny z předměstí jsou tou správnou volbou, jak se prostřednictvím knížky odprostit od negací, které se na nás poslední dobou valí ze všech stran…
Byla to dokonalá čtvrť, ovšem jen do doby, než Frances vstoupila do domu Anne a nenačapala ji na podlaze in flagranti s milencem. Nepříjemná situace tak dokonale zastíní vlastní problémy. Celým předměstím se nekontrolovatelně šíří drby, odhalující tajnosti ukryté za fasádami dokonalých domů. Každá manželka tady prožívá svoje soukromé zoufalství. A všude je spousta upřímných dětí, které toho prozradí víc, než je rodičům milé.


Byl jsem Hitlerův pilot

Autor: Hans Baur | Nakladatelství: Nezjištěno / Jiné

SS-Gruppenführer Hans Baur (*19.6.1897 – 17.2.1993) byl pilot. V první světové válce létal jako jeden z prvních u letecké společnosti Lufthansa, později pilotoval Hitlerova letadla v předvolební kampani v roce 1932. Posléze byl pověřen vybudováním vládní letky a od té doby byl osobním pilotem Adolfa Hitlera až do konce jeho života. V roce 1957 vydal vzpomín­kovou knihu „Létal jsem s nejmocnějšími světa”. Kniha vychází z 5. německého vydání z roku 1979 „Mit Mächtigen zwischen Himmel und Erde”….


Karlos Vémola

Autor: Oliver Sálus | Nakladatelství: Aleš Čeněk, s.r.o.

Smíšená bojová umění jsou sportem, který v posledních letech vyletěl raketově nahoru. Ze zápasníků se stávají celebrity, galavečery MMA vyprodávají tuzemské areny. Jedno jméno na domácí scéně ale převyšuje všechna ostatní. Tím je Karlos Vémola, první Čech, co okusil nejslavnější zápasnickou ligu světa UFC. Po návratu domů se stal ikonou a dnes mu jsou vděčné desítky bojovníků, jeho popularita jim totiž pomohla na výsluní. Jak se z mladého darebáka s vadou zraku stal odhodlaný muž, který si vždy došel za svým? Dozvíte se z knížky, která přináší jeho příběh.


Kapitán Kloss

Autor: Zbigniew Safian a Andrzej Szypulski | Nakladatelství: Slovart


Polák Stanislav Kolicki pracuje na počátku 2. světové války pro sovětskou rozvědku, které předává nejrůznější zprávy. V té době padne do ruského zajetí německý důstojník Hans Kloss, jemuž je Kolicki neuvěřitelně podobný. A tak se zrodí agent J-23, obdoba nejslavnějšího britského agenta Jamese Bonda. Neohrožený Polák se vydává (po důkladném vyškolení, kdy si vštěpuje podrobnosti z Klossova života, zdokonaluje se v sebeobraně a špionáži) na nebezpečnou misi, během níž předstírá, že je skutečným Klossem, a hodlá získávat další a další informace pro sovětské velení.


Doktor Proktor a konec světa. Možná…

Autor: Jo Nesbø | Nakladatelství: Kniha Zlín

„Doktor Proktor a konec světa. Možná…“ je název předposledního dílu ze série knih o šíleném, nebo skoro šíleném, profesoru Proktorovi a jeho stejně smýšlejících spoluhrdinech. Už jste slyšeli, že konec světa je na spadnutí? A že budeme patrně čelit ohromné invazi z vesmíru? Pokud si chcete všechny ty více či méně pravděpodobné předpovědi ujasnit a hodláte v dohledné době přečíst jen jednu knihu o konci světa, sedminohých peruánských pavoucích, a samozřejmě o Bulíkovi, Líze a doktoru Proktorovi, pak jste tu správně.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související