Knižní novinky na listopad, které vás rozveselí i rozptýlí

Knižní novinky
foto: archiv redakce

Ať už kvůli pandemii nebo i počasí teď budeme trávit doma hodně času. A znáte něco lepšího než si uvařit lahodný čaj a s knížkou ještě vonící novotou si zalézt pod deku a hodiny jen tak plynout….

Nabízíme tipy na knižní novinky, které by vám určitě neměly uniknout. Všechny lze objednat on-line.

Mexikopedie: Abecedář mexické kultury,
Eva Kubátová

27 písmen abecedy, 27 kapitol o mexické gastronomii, historii, umění, lidech a nejrůznějších místních podivnostech. Kniha, která se nečte od začátku do konce, ale každé její prolistování přináší nové chutě, vjemy, pocity a poznatky. Ať už máte Mexiko dávno pod kůží nebo hledáte inspiraci pro budoucí cesty či jen toužíte po troše optimistického rozptýlení, Mexikopedie tlumočnice a překladatelky Evy Kubátové vás rozhodně nezklame.
Argo, 598 Kč


Živly české vědy,
Lenka Vrtišková NejezchlebováAdéla SkoupáPetr KoubskýFilip Titlbach

Osmadvacet nejzásadnějších rozhovorů letošního podzimu. I mezi medvědy jsou lúzři, kterým uplavala kra, kytkami, podobně jako lidmi cloumají hormony, náhradní orgány si jednou vyrobíme z vlastních buněk, a dodnes se učíme několik set let starou češtinu. Živly české vědy vám ve čtyřech „živelných“ celcích představí přední vědkyně a vědce z mnoha oborů – od astrofyziky přes molekulární biologii a forenzní genetiku až po jazykovědu a fenomenologii.
N media, 399 Kč


Volání hvězd,
Donoghue Emma

Palčivě současný příběh o naději a přežití vyprávěný strhujícím tempem thrilleru. Julie Powerová pracuje v době španělské chřipky jako zdravotní sestra v dublinské nemocnici na oddělení karantény pro nemocné nastávající matky, kde se potýkají s nedostatkem zdravotnického personálu. Do tohoto uzavřeného světa vstoupí dvě ženy: doktorka Kathleen Lynnová, která je na útěku před policií, a mladá dobrovolnice Bridie Sweeneyová. Během tří dnů se jim všem obrátí život vzhůru nohama.
Grada, 349 Kč


Atlas ztracených měst,
Aude de Tocqueville

Okouzlující i děsivý výlet do minulosti ztracených měst celého světa patří mezi nejzajímavější knižní novinky měsíce. Je libo odhlasovat vymazání města z mapy? Kanadský Gagnon o tom ví své. Co je zač japonské město duchů z bondovky Skyfall, a kam a proč zmizelo městečko Colesbukta na severu Norska? Nečekané, přesto pravdivé osudy více než čtyřiceti lidských sídel, jimž lidské šílenství, přírodní katastrofy či nepochopitelné dějinné zvraty zasadily osudovou ránu. Fascinující příběhy ze všech kontinentů jsou navíc doprovázený úžasnými ilustracemi, od kterých se nebudete moci odtrhnout.
65. pole, 498 Kč 


Hlavně na to nemysli,
Moussa Hadj Iva

S povídkami se to má jako s balíčkem chipsů – u jedné rozhodně nezůstanete. Muž hledající vzrušení slíděním v životech jiných. Žena předstírající nemoc, aby na sebe upoutala manželovu pozornost. Lákavé možnosti dospívání, dotýkající se neznámého, někdy i děsivého. Poznání, že vsugerovat si fyzickou bolest je mnohem jednodušší než si vnuknout pocit štěstí. Myslete si, co chcete, ale nakonec stejně zjistíte, že za největšími úzkostmi často nestojí skutečné události, ale pouze naše myšlenky…
Grada, 299 Kč

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související