A je rozhodnuto. Nový seriál o Harry Potterovi bude

foto: Albatros Media

To, o čem se už dlouhé týdny jen šuškalo, je konečně oficiálně potvrzené. Nový seriál, natočený na základě veleúspěšných knih J.K. Rowlingové o mladém kouzelníkovi Harry Potterovi, bude. Se zcela novým obsazením. Celá série by měl vzniknout během deseti let.

Uběhlo už 22 let, co do kin vlétl první film natočený podle stejnojmenného knižního bestselleru Harry Potter a kámen mudrců. Příběh uhranul miliony dětí i dospělých po celém světě a stal se kasovním trhákem. S postavou, osudem těžce zkoušeného malého kouzelníka, budeme mít už navždycky spojenou tvář Daniela Radcliffa. Tedy spíš měli jsme. Nově připravovaný seriál možná všechno změní.

Nový seriál s původní atmosférou

„Seriál bude mít zcela nové obsazení a bude plný fantastických detailů, oblíbených postav i míst, které fanoušci Harryho Pottera milují už více jak 25 let,“ uvedla společnost Warner Bros Discovery v tiskové zprávě, vydané k zahájení příprav nového seriálu. Každá řada bude odpovídat jedné knize. Dohled nad celým natáčením nebude mít nikdo jiný než sama autorka J.K. Rowlingová, která byla jmenována výkonnou producentkou seriálu. „Závazek zachovat integritu mých knih je pro mě důležitý. Těším se, že budu součástí této nové adaptace, která umožní nahlédnout do příběhu hlouběji a detailněji. To, na rozdíl od filmu, umožňují pouze dlouhé televizní seriály,“ uvedla Rowlingová v prohlášení.

Fenomén Harry Potter

První kniha Harry Potter a Kámen mudrců (v originále Harry Potter and the Philosopher’s Stone) spatřila světlo světa 26. června 1997. Během krátké doby si získala obrovskou popularitu po celém světě a i kritici na ni pěli chválu. Během let pak vyšly další díly, kterých je celkem 7. Celá série příběhů znamenala obrovský obchodní úspěch. Jen do června 2011 se prodalo přibližně 450 miliónů výtisků, čímž se Harry Potter stal nejlépe prodávanou románovou sérií všech dob.

Poslední čtyři romány také dosáhly rekordu, co se týče rychlosti jejich prodeje. Knihy o Harrym Potterovi byly přeloženy do 67 jazyků. Původními hlavními vydavateli knih byla nakladatelství Bloomsbury ve Velké Británii a Scholastic Press ve Spojených státech amerických. Od té doby knihy vydala celá řada dalších vydavatelství po celém světě. V Čechách vydává Harryho Pottera nakladatelství Albatros. Velkou zásluhu na jeho úspěchu má i překladatel Vladimír Medek, který příběhy o Harrym Potterovi začal překládat se svým bratrem Pavlem a vymysleli velmi originální překlady názvů míst i jmen, která jsou dnes již legendární.

Všech sedm románů o Harrym Potterovi bylo společností Warner Bros. Pictures převedeno také na filmové plátno. Poslední z nich byl pro tyto účely rozdělen na dvě části. Celá řada na sebe také navázala různé obchodní aktivity, takže například britské noviny The Times ocenily v roce 2008 značku Harry Potter na více než 15 miliard dolarů.

zdroj: www.bbc.com, The Sun, The Mirror

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související