Díky výletu do Prahy se stala Marilyn Monroe Východu. Eva Herzigová slaví padesát

foto: Bioscop film Masaryk

Kariéru modelky začala v roce 1989, kdy zvítězila v pražském konkurzu agentury Metropolitan Models a odjela do Paříže. V roce 1994 se díky reklamě na podprsenky Wonderbra proslavila po celém světě a novináři ji okamžitě označili jako „Marilyn Monroe Východu“. Eva Herzigová byla i tváří slavných přehlídek Victoria’s Secret. 10. března slaví jen těžko uvěřitelné padesátiny.

Eva Herzigová se narodila se v Litvínově 10. března 1973 do rodiny sekretářky a elektrikáře. Spolu se starší sestrou ráda sportovala, hrála košíkovou a lyžovala. Její tetou je Liběna Hlinková, vdova po slavném trenérovi ledních hokejistů – Ivanu Hlinkovi. Během výletu do Prahy se zastavila za kamarádkou, která ji přemluvila, ať se s ní zúčastní konkurzu pro mladé krásky v agentuře Czechoslovak models, kterou vlastnila Milada Karasová. Soutěž Karasová spolupořádala s francouzskou modelingovou agenturou. Eva nakonec konkurz agentury Metropolitan Models vyhrála a odjela do Paříže.

„Někdo na mě dával pozor, někdo pomohl, další to se mnou vzdal, jiný tu se mnou byl od začátku. Láska má mnoho podob a život není černobílý. Existuje pomíjivý okamžik, který se čas od času stane a vy máte šanci jít svou cestou. Cítit tíhu a temnotu, vybrat si pokoru a sílu, kterou je život sám. Tak na vás andílci moji a na život samotný! Na zdraví!,“ napsala Herzigová pod svůj narozeninový příspěvek na Instagramu.

Vystřídání Schiffer a filmová kariéra

Úspěch se dostavil díky kampani značky Guess, kde Eva Herzigová vystřídala slavnou Claudii Schiffer. Okamžitě dostala přezdívku Marilyn Monroe Východu a Miss Wonderbra. Začala se objevovat na stránkách předních módních časopisů Harper´s bazaaru, Elle, Woman, Kleopatry, pařížského i italského Vogue, Amica nebo americký Playboye. Následovaly další lukrativní nabídky kosmetických i oděvních firem – Christian Dior, Givenchy, Louis Vuitton, Victoria´s Secret, Versace a Calvina Kleina.

Její popularita a krása přilákaly i filmové tvůrce. První malou roli dostala ve francouzském filmu Strážní andělé (1995), kde se objevila po boku Gérarda Depardieuho. O tři roky později získala titulní roli v italské komedii Vincenza Salemmeho Žena mého přítele (1998). Režisér Stanley Kubrick jí nabídl roli Mandy ve Spalující touze (1999), ale pro rozsah nahých scén tuto roli odmítla a nakonec ji získala Julienne Davis. V roce 2001 se objevila i ve vědomostní soutěži Who Wants to Be a Millionaire?, kde získala výhru v přepočtu 10 milionů korun. Tu věnovala dětem v Afghánistánu. Objevila se také v koprodukčních filmech Modigliani (2004) a Cha Cha Cha (2013). I v české kinematografii se jí podařilo zanechat svoji stopu. Účinkovala ve filmu Pohádkář (2014) v roli Karly a ve filmu Masaryk (2016) roli Madly.

Přes věkový rozdíl k muži snů a třem dětem

V roce 1996 ohromila pohádkovou svatbou s bubeníkem kapely Bon Jovi Tico Torresem (1953). S ním se ale kvůli značnému věkovému rozdílu o dva roky později rozvedla. Díky práci a extrémní štíhlosti se nevyhnula spekulacím o anorexii a užívání kokainu. V roce 2006 se na turínské olympiádě vyloupla z obří mušle jako bohyně lásky a krásy Venuše, za což získala patřičný obdiv.

V současnosti je jejím partnerem turínský podnikatel Gregorio Marsiaj, 1. června 2007 se jim narodil v Paříži syn George, 13. března 2011 druhý syn Philipe a 21. dubna 2013 třetí syn Edward. Společně se svou neméně slavnou kolegyní Terezou Maxovou pořádá charitativní akce především pro děti.

zdroj: Wikipedie.cz, Čsfd.cz, Dmanagementgroup.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související

Napsat komentář