Co probouzí vášeň a sex? Zapomeňte na divoké fantazie. Důležitá je intimita.

Jak ji navodit?
foto: PXHere

V zamilovanosti je to snadné, ale udržet si touhu a erotické jiskření i v dlouhodobém vztahu, je složitější. Jeden zaručený způsob by tu ovšem byl. Ne, žádné speciální sexuální techniky a návody nečekejte. To kouzlo, jak obnovit vášeň, je překvapivě v něčem úplně jiném…

Aby se nám milování i po letech soužití stále líbilo, je důležité udržet si mezi sebou především tři věci. Blízkost, důvěru a pocit bezpečí. Jak upozorňuje web Psychology Today, tolik potřebnou intimitu, bez kterého žádné milování není z dlouhodobého hlediska dostatečně uspokojivé, navozuje schopnost bezpečně sdílet náš život s druhými. Tolik přeceňovaný fyzický vzhled v tom velmi často nehraje žádnou roli. Aby nám s tím druhým bylo dobře, potřebujeme se cítit přijímáni a milováni. A pokud nám právě tohle chybí, dříve či později začneme hledat jinde. Dobrá zpráva je, že intimita se dá budovat. Každodenními maličkostmi, které nejsou nikterak náročné, jen se na ně vyplatí myslet. Plnohodnotný vztah plný vášně a souznění vám za to určitě stojí. Takže, co bychom měli dělat především?

Dotýkejte se

Jakkoli to zní banálně, vzájemné dotyky jsou doslova blahodárné a stupňují vášeň. Vyplavuje se při nich celý koktejl hormonů lásky, především oxytocin a dopamin, které způsobují ten niterně příjemný pocit souznějí. Vzájemné objímání a líbání druhého nejlépe ujistí, že se vám líbí, a to že jste spolu, je tím nejlepším, co se vám mohlo stát. Mnoho z nás dělá tu chybu, že svého partnera téměř nikdy, nebo dokonce vůbec nehladí. Přitom je to jedna z nejerotičtějších věcí vůbec. Zkuste tím někdy začít předehru, zejména po tváři, hlavě a zádech. Uvidíte, jak to funguje.

Mluvte

Není nic smutnějšího než sex, při kterém je absolutní ticho. Nebojte se vyjádřit, co cítíte nebo chcete. Zejména muži slyší rádi, co se partnerce líbí, protože je pro ně často těžké odhalit, co probouzí její vášeň. Žena, která chválí, řekne, co se jí líbí a dá najevo své vzrušení, je pro muže velmi přitažlivá. Jen to má jeden háček, musí to být upřímné. Žádné hrané výkřiky slasti vám neuvěří. A další důležitá věc. Mluvte spolu i mimo ložnici. O všem co vás napadne, o každodenních maličkostech a hlavně si navzájem naslouchejte. Mít někoho, kdo nás vyslechne, když zrovna máme potřebu se svěřit, zeptá se, co nás trápí, zajímá se o nás – to vše utužuje vztah. Ne nadarmo většina „sexuálních pracovnic” tvrdí, že sex je pro jejich zákazníky často až na druhém místě. Mnozí potřebují hlavně někoho, kde je bez jakýchkoli odsudků vyslechne. A když to nemají doma, hledají jinde. I tak banální mohou být příčiny nevěry.

Experimentujte

Nuda je zabiják každého sexu. Což ale neznamená, že hned musíte vyrazit na nákup sexuálních pomůcek. Úplně stačí, když se přestanete bránit jakýmkoli změnám. Často stačí velmi málo, ranní milování ve sprše, obměna nejoblíbenější polohy, zapojit nějakou erotickou pomůcku nebo si pustit lechtivý film. Nové zkušenosti jsou velmi osvěžující, posilují odvahu a zvyšují sebevědomí. Hodně sexy jsou i obyčejné erotické zprávy poslané během dne nebo rozhovor o vašich představách a touhách. Většina partnerů má obavu, že pokud před druhým odhalí své fantazie, dočká se výsměchu nebo zostuzení, ale pravda je, že v naprosté většině případů se dostaví spíše úleva. Erotické fantazie má prakticky každý a popovídat si o nich velmi sbližuje.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související