Čtvrtá série seriálu The Bold Type (Troufalky) je tu!

A bude i pátá. Záverečná...
foto: Netflix

Už tento pátek, tedy 1. října, se všechny fanynky (a možná i nějaký fanoušek) seriálu The Bold Type (Troufalky) mohou těšit na další pokračování. Co o něm víme?

Příběh tří kamarádek, které osud svede do jedné redakce prestižního holčičího časopisu Scarlet, mnozí překřtili na Sex ve městě 21. století a mají tak trochu pravdu. Při sledování vám ale rychle dojde, jak se svět za těch více jak dvacet let (první díl seriálu Sex and City se vysílal 6. června 1998) výrazně proměnil. Jane, Sutton a Kat sice také řeší na střídačku především práci a vztahy, ale v úplně jiném prostředí než Carrie, Samantha, Charlotte a Miranda. Na pořad dne se tak dostávají i palčivé problémy dnešní Ameriky – rasová diskriminace, genderová rovnost, otázka potratů, vztahy rasových i sexuálních menšin…

foto: Netflix

Tvůrcům však slouží ke cti, že odraz současné společnosti do příběhu zakomponovali poměrně citlivě. I přesto, že nad některými přehnaně puritánskými postoji, například ohledně striktní věrnosti, se člověk musí trochu pousmát… Nebo opravdu každá 25letá Američanka věří, že její přítel už v životě nepolíbí jinou ženu? A kdyby to náhodou udělal, je to důvod k okamžitému rozchodu? Seriál The Bold Type (Troufalky), je v tomto ohledu překvapivě mnohem cudnější než proslulý Sex ve městě.

Těšení na další díly

Přesto seriálu nelze upřít, že baví. Typická holčičí podívaná, kterou si s chutí zapnete na závěr dlouhého dne. A zvědavě nakouknete do prostředí redakce nablýskaného časopisu (věřte, že ve skutečnosti to takhle v žádné vážně nevypadá), jehož šéfka netuší, jak dlouho v nastupujícím světě onlinu ještě vydrží a obstojí. Třetí série skončila přesně v momentě, kdy není jasné, co s šéfredaktorkou Jacqueline (Melora Hardin) i časopisem bude dál. Ale nebojte, i ve 4. sérii se s ní znovu shledáte. A stejně jako hlavní hrdinky bude dál bojovat o své místo na slunci. A že to nebude mít jednoduché, je nad slunce jasné.

Čtvrtá série seriálu The Bold Type (Troufalky) se začala natáčet už v prosinci 2019. Původně měla mít 18 epizod (první tři série mají každá po 10 dílech), ale kvůli pandemii koronaviru se jich stihlo jen 16. Přesto jsou tvůrci moc rádi, že je zvládli natočit. Netflix nám je sice nabízí s více jak 18měsíčním zpožděním, ale aspoň že tak.

A na světě je už i pátá série. Ta má už jenom 5 epizod a celý příběh uzavře. Další už prý rozhodně nebudou. Tak snad nám je alespoň přidají co nejdříve.


Recenze: The Bold Type. Tady Pradu ďábel nenosí…

foto: Netflix

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související