Tip na seriál: The Bold Type. Tady Pradu ďábel nenosí…

Oddechovka z novinářského prostředí baví i poučuje
foto: Netflix

Pokud jste kdysi u filmu Ďábel nosí Pradu přemýšleli, zda to v redakcích oblíbených časopisů opravdu takhle chodí a vypadá, tak u seriálu The Bold Type, který můžete sledovat na Netflixu, budete ještě víc.

Rušné redakce módních lifestylových časopisů jsou pro filmy i seriály vděčným prostředím. Lidé by rádi nakoukli tam, kde se tvoří jejich oblíbené magazíny, ale věřte, že většina by byla zklamaná. Tak pestré a zajímavé, jak vám tvůrci předkládají, to nebývá. Většina obsahu se tvoří u počítačů. A koukat na redaktory, jak celý den píší nebo hledají fotky či telefonují, není zrovna zábavné. Ani focení módních story není tak úplně dobrodružná činnost, ale spíš tvrdá práce. Ale to samé by se asi dalo říct i o jiných profesích. Lékaři a sestřičky by mohli vyprávět… Což ale nic nemění na faktu, že The Bold Type (Troufalky) je přitažlivý seriál, na který se dobře kouká a baví.

New York, New York…

Předobrazem Jacqueline, šéfredaktorky magazínu Scarlet, kolem kterého se celý děj točí, byla prý legendární šéfredaktorka Cosmopolitanu Joanna Coles. Každopádně typ šéfky rázné jako břitva, který znáte z filmu Ďábel nosí Pradu (zde byla před obrazem Mirandy slavná šéfka magazínu Vouge Anna Wintour), tu nehledejte. Jacqueline (hraje ji Melora Hardin) je empatická, vnímavá, vždy ochotná naslouchat a pomoci svým mladší kolegyním a kolegům… Až to občas působí, že se do světa médií až tolik nehodí. Což třem hlavním hrdinkám Jane, Sutton a Kat nijak nevadí. I tak mají svých starostí nad hlavu. Udržet si práci, najít toho správného chlapa (nebo jako v případě Kat ženu) a proplouvat životem se vztyčenou hlavou dá i talentovaným půvabným pětadvacítkám pěkně zabrat. Ale v kulisách krásného velkoměsta se to už nějak snese. I na vysokých podpatcích, které se tu zjevně nikdy nesundávají a se rty vždy dokonale nalíčenými i o půlnoci.

foto: Netflix

Pohádka pro velké holky

Vlastně by se dalo říct, že jde o takový novodobý Sex ve městě, kdyby se tu ovšem tolik neřešily současné problémy jako je rasová diskriminace, diskriminace pohlaví, mužský šovinismus, potraty… Některé trable působí na naše poměry poněkud křečovitě a nepřirozeně, ale autorům nelze upřít, že se na ně snaží podívat z různých úhlů pohledu. A pak je tu ještě ten silný tlak na online svět a postupné vymírání tištěných médií. Přesto si myslím, že jde o skvělou oddechovku, ideální ke skleničce červeného, ve chvíli, kdy ostatní členové rodiny konečně zalehnou a v bytě se rozhostí krásný klid a ticho. Užijte si ho!

5. série bude!

První díl se vysílal poprvé v létě 2017. V současné době jsou na Netflixu tři série, ale 4. už je na světě, tak se jí doufejme brzy dočkáme. O páté se zatím jen mluví, ale byla ohlášena na začátek příštího roku, tak snad tvůrci slib dodrží.

Obsazení:

Aisha DeeMeghann FahySam PageKatie StevensMatt WardMelora HardinEmily ChangNikohl BoosheriElisa MoolecherryDawn FordAngela GaluppoAmber GoldfarbDusan DukicDan JeannotteAlexander NunezMichael XavierArlen Aguayo-StewartStefanie NakamuraJames MillingtonRebecca CrollCurtiss CookSiobhan MurphyFiona HighetAlexandra TurshenTattiawna JonesShyrley RodriguezKelly Kruger a další.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související