Audioknihy na říjen: Klasika i zajímavé novinky

Povídání do ouška
foto: Unsplash

Pokud hledáte skvělé příběhy na dlouhé podzimní večery, cesty do práce nebo relax před usnutím, máme pro vás několik zaručených tipů i úplných novinek.

Audioknihy a mluvené slovo obecně se stávají čím dál populárnější. Což možná souvisí s tím, že si oblíbené autory můžeme vzít kamkoli s sebou, poslouchat je například při sportu či dlouhé jízdě autem. Nabídka se neustále rozšiřuje, a tak se kromě oblíbených detektivek či sci-fi ke slovu dostávají i klasická díla, cestopisy či biografie…

Jeden z našich největší audioportálů Audiotéka nyní připravil ke svému desetiletému výročí i ojedinělou akci, kdy ve dnech 19. – 21. 10. nabídne tisíce titulů za jednotnou cenu 199 Kč. Což už stojí za zvážení. Katalog titulů, které budou v rámci narozeninové akce k dostání za výhodnou cenu, je mimořádně pestrý. Zahrnuje dlouhodobě posluchačsky nejoblíbenější detektivky, sci-fi i fantasy tituly. Nechybí ani zpracování světově proslulých děl, cestopisů, biografií, příběhů pro děti i titulů podporujících osobní rozvoj.

Vybírat ale samozřejmě můžete i z nabídky dalších nakladatelství.

Tak hezký poslech!

Michail Bulgakov: Mistr a Markétka

Světoznámý román o věčném boji dobra se zlem patří mezi stěžejní díla 20. století. Aktuální zůstává dodnes. Devítidílné sérii dominují excelentní herecké výkony Martina Myšičky, Anny Fialové, Josefa Lábuse a dalších 60 českých a slovenských herců. Děj podtrhují autentické nahrávky z Moskvy 30. let 20. století i originální hudba. Nejen fajnšmekři se tak mohou těšit na vskutku intenzivní zážitek.

Kinga Krzemińska a Krzysztof Komander: Strážmistr Cuff

Audioknižní krimi komedie zasvětí posluchače do nonšalantních metod strážmistra Cuffa, který právě vyšetřuje svůj jedenáctý, obzvláště složitý případ. Týká se známého anglického filantropa, který byl nalezen mrtvý v hotelovém pokoji. Jediným vodítkem je tajemný bankovní vklad vystavený pod falešným jménem. Skvělé produkční zpracování protkané zvukovými efekty a nezapomenutelnými výkony Davida Novotného a Jana Vondráčka v hlavních rolích vtáhnou posluchače do děje a dopřejí mu výjimečný zážitek. 

Andrzej Sapkowski: Zaklínač I. – Poslední přání

Ikona mezi fantasy a vůbec první ukázka superprodukčního zpracování v dějinách české audioknihy. Úspěšná adaptace Sapkowského ságy vznikla v produkci Audioteky dávno před tím, než vyšel seriál v režii Netflixu. Ponořte se do živoucího fantasy světa, v němž se proplétají osudy Geralta z Rivie, zaklínače, bělovlasého zabijáka monster a magických tvorů. V hlavních rolích se představují Jiří Plachý jako vyprávěč a Jiří Dvořák jako Geralt. Vyprávěčsky tu excelují i desítky dalších interpretů jako Miroslav Táborský, Veronika Bajerová nebo Ivan Čermák.

Gary Paulsen: Divoká pustina

Náš další tip patří dobrodružnému vyprávění pro velké i malé posluchače. Iditarodská stezka spojuje opuštěné zlatokopecké městečko ve vnitrozemí s pobřežím Beringova moře a Aljašského zálivu. Název Iditarod v jazyce domorodců znamená „vzdálené místo“ a právě tam míří Gary se svým psím spřežením. Těsným propojením s fascinující přírodou pozná sílu, něhu i brutalitu odlehlé divočiny. Namluvil Aleš Procházka.

Miroslav Macek, Zdeněk Jirotka:
Saturnin se představuje

Ač se to může zdát k neuvěření, Saturnin nebyl sluhou odjakživa. Přesto už jako jinoch prožíval řadu neuvěřitelných příhod. Jak vypadaly jeho mladické eskapády, do nichž byla skoro vždy zapletená nějaká ta žena? Proč se jeho matka rozhodla pro jméno Saturnin? A jak se dostal až do služeb svého pána v obklopení tety Kateřiny a dalších příbuzných? Saturninova minulost je pestrá jako jeho představivost – a nyní ji poznáte do všech zábavných podrobností!

Agatha Christie: Mrazivé vraždy

Zimní povídky Agathy Christie Povídky obsažené v tomto výboru vyšly většinou nejprve časopisecky. Leitmotivem sbírky je roční období, kdy se případy slavných postav odehrávají. Posluchač tam může srovnávat vyšetřovací metody čiperné starší dámy s vytříbeným čichem na pachatele vražd Jane Marplové, puntičkářského a velmi inteligentního Hercula Poirota, vtipných detektivů a partnerů i v osobním životě Tomyho a Pentličky, tajemného až mystického Harleyho Quina či zkušeného psychologa Parkera Pynea.


Knižní novinky: Pořádná nálož zábavy, poučení i inspirace

Knižní novinky
foto: archiv redakce

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související