Knižní novinky: Pořádná nálož zábavy, poučení i inspirace

Léto s knihou v ruce!
foto: Giulia Bertelli

Konečně léto klepe na dveře a čas dovolených se neodmyslitelně blíží. Pro ty, co si nedokážou volné dny představit bez knih, jsme připravili výběr z právě vycházejících titulů.

Češi jsou národem čtenářů. Průměrný Čech stráví s knížkou cca 40 minut denně a za rok přečte zhruba 20 knih. Nejčastěji si vybírá fantasy, sci-fi a dobrodružnou literaturu. Pokud patříte mezi milovníky literatury i vy, přinášíme vám poslední knižní novinky, které najdete právě teď v knihkupectví. Takže čtěte, čtěte a čtěte. Je totiž opravdu co! Stačí si už jen uvařit čaj nebo kávu, a relax může začít.

Jana Poncarová: Cyklistka

Můžete předjet svůj osud i dobu? Odpověď najdete ve skutečném příběhu baronky Blanky z rodu Battaglia. V románu Cyklistka se seznámíte s dobrodružnou aristokratkou, která se narodila v roce 1910 a vedla velmi inspirativní, na svou dobu nevšední život. Vraťte se o století zpátky do jihočeského zámečku v Bratronicích a prožijte románový osud spolu s ní! Knižní novinka mladé autorky Jany Poncarové se stejně jako její předchozí romány (např. bestseller Podbrdské ženy) vyznačuje silnou hrdinkou a svižným popisem charakterů na pozadí velkých dějinných událostí.

Být vzornou manželkou: takový osud měl čekat Blanku ze šlechtického rodu Battaglia. Její dobrodružná povaha jí však velela jinak. Z divokého děvčete vyrostla sebevědomá žena, která na kole zcestovala kus světa. Své stáří Blanka pak tráví v chátrajícím rodném zámečku v jihočeských Bratronicích. Sleduje, jak známý svět kolem ní mizí. Až díky studentce žurnalistiky Kláře ožívají vzpomínky na Blančin dávný pestrý život – i na její osudovou lásku, po které jí zůstal jen nikdy nepřečtený dopis.

Jenn Bennettová: Na jedné vlně

Je klukem jejích snů… Ona sama to ale zatím neví. Bailey zbožňuje filmy skoro stejně jako Alexe, kterého zná jen přes internet. Když se dívka přestěhuje do kalifornského města, kde bydlí i on, radši mu to neřekne. Co když by se z něj vyklubal pošuk? Navíc ji v práci rozptyluje sekuriťák Porter Roth, který ji štve i přitahuje zároveň. Zůstane Bailey se svým online klukem, nebo to zkusí s Porterem? Tahle volba bude dost zapeklitá, protože Porter má tajemství…

Kniha populární autorky Jenn Bennettové Na jedné vlně je přesně ten typ romantické oddechovky, kterou si nejlíp užijete někde u vody.

Katarína Gillerová: Dívka v zrcadle

Kataríně Gillerové se přezdívá „slovenská Danielle Steelová“ z dobrého důvodu – její romantické knihy jsou plné zručně popsaných vztahových propletenců. Platí to i o její novince Dívka v zrcadle. V ní se setkáme s Olivií, pro niž nebylo dětství s rodiči muzikanty vůbec jednoduché. Bylo sice plné zážitků, ale chyběly jí kamarádky a pocit, že někam patří. Ten pozná až v dospělosti díky rodině svého přítele Jonáše. Pak ale do jejích poklidných dnů nečekaně zasáhne příchod nového šéfa – bývalého spolužáka, kterému kdysi zlomila srdce a on se jí za to začne mstít.

Hugo Hromas: Sedm způsobů, jak se radovat z jídla

Svérázný kuchař a publicista Hugo Hromas vnesl na českou kulinářskou scénu svěží vítr. Jeho originální způsob přípravy jídla inspiruje k objevování nejrůznějších chutí – a je tomu tak i v jeho nové kuchařce s názvem Sedm způsobů, jak se radovat z jídla. V sedmi kapitolách ukáže, jak připravovat recepty z ovoce, zeleniny, obilovin a luštěnin a předvede, jak připravit jídla inspirovaná rozličnými kuchyněmi, které navštívil: od filmového natáčení na Sahaře přes Itálii, Ukrajinu a Španělsko až na dvorek domku na Křivoklátsku. Tato nádherně vypravená kuchařka nadchne všechny, kdo hledají jednoduché, vydatné a tradicemi prověřené recepty!

Jan Mühlfeit a Kateřina Krůtová: Rodina jako tým

Může v rozbouřených vodách současnosti existovat nějaký bezpečný přístav? Duo oblíbených lektorů Jan Mühlfeit a Kateřina Krůtová říká jednoznačné ano – stačí si ho s rodinou vytvořit. V knize Rodina jako tým najdete ucelený pohled na nové způsoby vzdělávání, sebepoznání, práci s emocemi, komunikaci napříč generacemi a další rodinné aspekty. Jen z fungující rodiny mohou děti získat kvalitní základ pro celý život. Zjistěte, jak na to! Vytvořte fungující rodinu, ve které je každý člen důležitý a z níž mohou děti získat základ pro celý život.

Disney – 5minutové ospalé pohádky

Dá se za pět minut prožít pořádné dobrodružství? To si pište! Ve sbírce pětiminutových pohádek od Disneyho a Pixaru můžete s dětmi objevovat nové příběhy každý večer. Čekají na vás Anna a Elsa z Ledového království, auta Burák a Blesk a mnoho dalších oblíbených postav. Desítky ilustrovaných příběhů v knize Disney – 5minutové ospalé pohádky jsou akorát tak dlouhé, abyste je za pět minut stihli přečíst až do šťastného konce. A uspávání malých neposedů bude zase o něco snazší!

Čeká na vás dvanáct nádherných pohádek, které se skvěle hodí k předčítání před usnutím.

Steve Berry: Varšavský protokol

Agent Cotton Malone, jehož autorem je americký bestsellerista Steve Berry, nezahálí a tentokrát se zaplete do boje o kompromitující politické informace. Z úschoven po celém světě mizí vzácné artefakty zvané Zbraně Kristovy. Právě tyto relikvie jsou cenou za přístup na aukci, kde se mají dražit tajné informace o polské hlavě státu. Cotton Malone se v našlapaném thrilleru Varšavský protokol vydává do Polska, aby ukradl prastaré kopí a mohl se dražby zúčastnit. Záhy se však ocitá uprostřed nelítostné bitvy mezi Spojenými státy, Ruskem a Polskem. Bitvy o informace, jejichž odhalení by mohlo zcela změnit rovnováhu sil v Evropě. Podaří se mu vyváznout i tentokrát? 

Johana Fundová: Hezký, ale narovnej se!

Hezký, ale narovnej se! To je nejen rodičovská hláška, kterou spousta z nás už mnohokrát v životě slyšela, ale i název nové knihy od Johany Fundové. Autorka bestselleru Devadesátky! se drží svého oblíbeného tématu, tentokrát ho však zpracovala v podobě románu. Jeho protagonistům Anetě, Kryštofovi a Nele v září 2020 přistane na Facebooku pozvánka na třídní sraz se základní školou. Co se stalo s někdejšími spolužáky z páté třídy, kteří toužili po prvním mobilu, nadšeně sledovali seriály a těšili se na každé nové číslo časopisu Bravo? Vyplnily se jejich sny z přelomu milénia? To zjistí, když se po letech setkají tváří v tvář. Devadesátková nostalgie je zpátky!

Mariana Zapata: S láskou, Lukov

Po bestsellerech Kulti a Rytmus, já a Malychin se fanoušci Mariany Zapaty dočkali další romantické hitovky! Hlavní hrdinka knihy S láskou, Lukov Jasmine Santosová už má krasobruslařských soutěží plné zuby. Po sedmnácti letech – a bezpočtu zlomených kostí – ví, že její šance uspět v krasobruslařských soutěžích jsou mizivé. Vše se ale může změnit s životní nabídkou od arogantního idiota, kterého má už dlouhou dobu chuť strčit pod rozjetý autobus. Jasmine tak možná bude muset přehodnotit úplně všechno – včetně názoru na krasobruslaře Ivana Lukova.

Jeff Kinney: Strašidelné historky báječného kamaráda.

Deníky malého poseroutky netřeba představovat – po celém světě se jich prodalo více než 250 milionů výtisků a baví nespočet mladých čtenářů. Stejně populární je i nová série Jeffa Kinneyho, kterou píše nejlepší kamarád malého poseroutky Rowley Jefferson. Právě nyní vychází její třetí díl s názvem Strašidelné historky báječného kamaráda. A na co se mohou čtenáři těšit tentokrát? Především na spoustu pořádně praštěných a skvěle strašidelných historek, zombíků i lekaček!

Popadněte baterku, schovejte se pod peřinu a vydejte se do strašidelného světa. Ale buďte ve střehu – možná nakonec budete chtít usínat s rozsvícenou lampičkou!

Roman Staša: Matla, kuchařka plná příběhů

I kuchařské průšvihy se dají přetavit v úspěch – svoje o tom ví vítěz soutěže MasterChef Česko 2020 Roman Staša. Ten svým odhodláním a schopností improvizace v televizní show zaujal statisíce diváků, kteří teď jeho recepty doslova hltají. Návod na přípravu těch nejlepších pokrmů i celý Romanův životní příběh právě vychází v knize Matla: Kuchařka plná příběhů. A že je na co se těšit!

Hokejka, kuchař, trenér, běžec, cestovatel a bůhvíco ještě. Těch nálepek už jsem měl hodně. Chcete vědět, jak jsem k nim přišel? Tak se do toho pojďte zakousnout – čekají na vás všechny chutě života.

Patricie Pagáčová a Bára Pagáčová: Pagáč jóga 

Cílem jógy není dostat se do co nejnáročnější pozice a v ní pak vypadat dobře – jde především o hledání vlastní cesty a harmonického vztahu k existenci. Herečka Patricie Pagáčová vás spolu se svojí švagrovou, lektorkou jógy Bárou Pagáčovou, v knize Pagáč jóga provedou jamy a nijamy: desaterem jógových pravidel pro život. Spolu se základními principy poznáte i různé sestavy a dechová cvičení, která vám vrátí ztracený klid. A ten se v současně době bude hodit každému z nás.


7 knižních novinek, které by vám neměly uniknout

Knižní novinky
foto: archiv redakce

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související