Horoskop na říjen: Prostor pro lásku a plnění tajných přání

foto: Unsplash

Už září se neslo v poklidnějším duchu než předchozí měsíce a říjen si pro nás toho klidu a harmonie přichystal ještě více. S nadsázkou by se dalo říct, že co babí léto nedopeklo, začátek podzimu zvládne levou zadní.

V následujících týdnech nastane ideální konstelace pro urovnání sporů, nové začátky a nápravu všech křiv a bolístek, které se v nás nashromáždily. Ke slovu se dostane také láska. Ovšem ne jen tak ledajaká. Ta skutečná, hluboká a opravdová. Postavení Merkuru v Panně poskytne ideální podmínky pro analytické myšlení, emoce půjdou spíše stranou a na většinu problémů se dokážeme podívat s nadhledem a racionalitou. City ovšem zahálet nebudou. Už 9. října nastane úplněk, který nastolí prostor pro vznik zcela nových spojení, zejména těch mileneckých, ale i přátelských či obchodních.

Mnozí z nás se zamilují, ale dojde i na obnovu zpřetrhaných vazeb a restart mnoha záležitostí, o kterých jste si už mysleli, že jsou dávno uzavřené. Co se letos na podzim začne, bude mít punc trvalejšího rázu, proto pokud stojíte zrovna na křižovatce, dobře zvažujte všechna pro a proti. Poslouchejte svou intuici. Bude v tento čas mnohem silnější. A kdo k ní bude vnímavý, dobře udělá.

Váhy (23.9. až 23.10.)

Máte dar se s každým domluvit a dohodnout, občas vám to sice déle trvá, ale konfliktům se raději vyhýbáte. To z vás činí oblíbenou osobu, zejména mezi kolegy, ale nezaškodilo by si jejich problémy tolik nepřipouštět. V posledních týdnech jste nebyli ve finančních záležitostech právě šťastlivci, ale vaše cílevědomost, přirozená inteligence a pracovitost budou znovu slavit úspěchy. Jen si dejte pozor, ať si toho nenaplánujete příliš moc, ten zbytečný stres za to určitě nestojí. City tento měsíc až tolik řešit nemusíte, všechno se to poskládá i bez vašeho přispění. Je čas nechat věcem volný průběh a bude vše, jak má být.

Štír (24.10. až 22.11.)

Tento měsíc si dejte pozor zejména na žárlivost, krouží kolem vás v mnoha ohledech. Když ale ukočírujete své emoce, zavládne u vás doma poklidnější atmosféra, během které by se mohlo i mnohé z minulosti vyřešit. To, o čem sníte, je hodně blízko. Láska doslova klepe na dveře, ale pokud už tu svoji máte, půjde pravděpodobně o splnění tajných přání ohledně práce nebo studia. Už dlouho nosíte v srdci jednu touhu, kterou se bojíte i vyslovit, ale právě teď je ten pravý čas. Nebojte se ji poslat vzhůru ke hvězdám, vrátí se vám brzy plnou silou.

Střelec (23.11. až 21.12.)

Vše, co podniknete, se zdaří a desetinásobně se vám vrátí, co jste zaseli. Vyhněte se ale odvážným spekulacím a unáhleným rozhodnutím. Raději postupujte hezky pozvolna, krůček po krůčku. Nedejte se strhnout svou netrpělivostí, rozvaha je určitě na místě. V lásce tu vidím nějaké nedořešené spory, možná by to chtělo podívat se na vše z druhé strany a zkusit se víc vcítit do partnera. Říjen si pro vás nachystal jedno velmi příjemné překvapení. Zaskočí vás to trochu nečekaně, ale rozhodně nepůjde o nic prchavého, naopak. Máte se nač těšit.

Kozoroh (22.12. až 20.1.)

Mírnost a vlídnost dosáhnou často více než radikální postup. Máte sklon jednat hodně napřímo, ta ale nebývá nejlepší taktikou. Zejména v rodinných vztazích vás čeká zásadnější řešení, které bude vyžadovat diplomatický přístup. Máte ve zvyku všechno odkývat a pak na to klidně zapomenout a mnozí to nenesou dobře. Naštěstí vám tento říjen poskytne nejednu příležitost vše napravit, omluvit se, či nabídnout vstřícné gesto. S vaším uměním jednat s lidmi vás to nebude stát ani mnoho energie a vše se v dobré obrátí. Kdo vyhlíží lásku, dočká se, ostatní se mnohou těšit na navazování nových přátelství i pracovních partnerství.

Vodnář (21.1. až 20.2.)

V brzké době vás čeká setkání s někým, kdo vám v budoucnu bude hodně ku prospěchu. Važte si toho, podobné zázraky se nedějí každý den. A dost možná přijde i nějaká nečekaná nabídka, která se spíš bude týkat podnikání či práce, ale některým Vodnářům možná říjen přinese i neobvyklé pozvání. Zkrátka následující týdny budou plné překvapení. A co vás také potěší je, že doma konečně zavládne po týdnech nervozity harmonie a šance na nové začátky.

Ryby (21.2. až 20.3.)

Citlivé Ryby se mohou těšit na opravdu klidné týdny plné porozumění a pochopení. Ti zamilovaní z vás se dál budou vznášet na obláčku blaženosti, kdo na lásku stále čeká, měl by jí jít víc naproti. Budete přímo zářit dobrou náladou, a tím si do života přitáhnete hodně dobrého. I tolik kýženou pozornost lidí kolem vás. Pokud se vám naskytne příležitost k výměně bytu nebo koupi nemovitosti, běžte do toho. Na novém místě se vám bude líbit. A mohl by to být ten kýžený začátek, který už dlouho vyhlížíte. Změn se určitě nebojte.

Beran (21.3. až 20.4.)

Vaše šťastnější období je tu. Je pochopitelné, že po těch mnoha zklamáních a peripetiích už jste ani nedoufali, ale opravdu přichází. Ať už tomu vaše netrpělivá dušička věří či ne. Vše sice bude malinko jinak, než jste si představovali, ale to neznamená nic špatného. Právě naopak. Navíc kolem financí je situace docela stabilní, jen byste si měli dávat pozor na nevýhodné smlouvy a úřední listiny. Vše si raději pořádně přečtěte a nic bez rozmyslu nepodepisujte. Říjen pro vás není ani příliš nakloněný ohledně půjček a dalších zásadnějších obchodních transakcí. Lépe se o sebe starejte, odlehčete jídelníček, a především se víc hýbejte. Sami nejlíp víte, jak moc vám to prospívá.

Býk (21.4. až 21.5.)

Nepříliš šťastné období máte za sebou. Před vámi jsou teď tři možná čtyři týdny relativního klidu, kdy nebudete muset nic urgentního řešit. Touha po cestování a zážitcích vás nepřešla, takže kdy jindy než teď? Bohužel, to možná malinko odnesou vztahy s vašimi nejbližšími, ale nepůjde o nic, co by nešlo napravit. Stačí jim později věnovat znovu dostatek času a vše se zase rychle vrátí do starých kolejí. S láskou žádné kotrmelce nečekejte. Vše se ponese v poklidném duchu bez zásadnějších výstřelků. Za to je ideální čas na rozjetí nových projektů, nápady se jen pohrnou a na co sáhnete, to se podaří.

Blíženci (22.5. až 21.6.)

Nemáte to jednoduché, ale není na čase si přiznat, že si za hodně problémů můžete sami? Máte tendenci se vždy plně soustředit pouze na jednu věc, což je v pořádku, ale bohužel vám kvůli tomu uniká hodně záležitostí okolo. Zejména vaše vztahy v poslední době dostaly dost zabrat a bylo by na čase dát vše znovu do pořádku. Tento říjen je proto jako stvořený. Někomu ze svého okolí jste, možná nevědomky, ublížili a on už dlouho čeká na vaši omluvu. Tak seberte veškerou odvahu a jděte do toho. Odměna, která vás čeká, bude mnohem sladší, než si vůbec dovedete představit.

Rak (22.6. až 22.7.)

Máte v sobě hodně vášně, která by ráda ven, ovšem ještě nepřišel ten správný čas. Ale nebojte, o to krásnější to pak bude. Jste velký snílek a vzhledem k tomu, že ne vždy se člověku dostane toho, po čem touží, býváte bohužel často zklamaní. Zbytečně. Stačilo by vše nechat plynout a přijímat, jak přichází. Ta pravá láska si vždy cestu najde. A pokud ji už máte, držte se jí. Vztahy si člověk musí hýčkat. V práci vás teď čeká pravděpodobně náročnější období, ale vy to zvládnete. Jen si dávejte pozor na své zdraví a nezapomeňte na aktivní odpočinek a lepší jídelníček. Tam máte určité rezervy.

Lev (23.7. až 22.8.)

Práce se vám teď hodně nahrnula, ale i na nějaké cesty a příjemná setkání se určitě čas najde. Ta energie, kterou jste vložili do budování rodinného hnízda se vám pomalu vrací a tak je čas sklízet plody svého snažení. Ozve se vám někdo z minulosti a vás to hodně potěší. Půjde pravděpodobně o muže, někoho, kdo vám byl jeden čas hodně blízký. Pozor si musíte dát na žárlivost. Ta by vám mohla vše zkomplikovat. Ale pokud ji udržíte na uzdě, budete na tento říjen ještě dlouho vzpomínat.

Panna (23.8. až 22.9.)

Milé Panenky vás čeká opravdu vzrušující podzim. Žene se k vám vše, co jste tak dlouho vyhlíželi, tak si raději dejte pozor, ať se vám z toho nepodlomí kolena. Harmonie příštích dnů bude pro vás ověnčena pocitem, že je tu konečně to, co si opravdu zasloužíte. Prostoupí vás pocit štěstí a plným právem si ho užijete. I po pracovní stránce se vám bude dařit, kýžená odměna za ty týdny a měsíce tvrdé dřiny se konečně dostaví. Začnete se mnohem více usmívat, což na vás přitáhne pozornost druhého pohlaví. Jak se to vyvine, ještě není úplně jasné, ale rozhodně vám bude líp. Nebo spíš moc hezky.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související