Láska podle hvězd: Kdo s kým a proč? Jak se k sobě (ne)hodíme?

Velký podrobný horoskop pro všechna znamení!
foto: Unsplash

Pravda je, že to tajemství chvíle, kdy to mezi dvěma dušemi, které se potkaly, zajiskří tak, že je z toho náhlý flirt, láska nebo vztah na celý život, zůstává stále tak trochu skryto. Ano, vliv tu má určitě chemie a bouře hormonů, ale co když tu do větší či menší míry hrají roli i vesmírné síly? Vždyť v mnohém předurčují naši povahu, tak proč ne i lásku?

Astrologie a horoskopy jsou tu od toho, aby nám pomáhaly poznat jeden druhého i pochopit, proč je nám s někým dobře od prvního okamžiku a dalšího nemůžeme ani vystát. Takže pokud někoho potkáte, stojí za to vzít rovněž v úvahu, co říkají astrologové o tom, jak se právě k vám hodí či ne.  Samozřejmě nic není černobílé i v astrologii je třeba zvážit mnohem více vlivů, nejen své sluneční znamení.  „Ve skutečnosti má člověk několik primárních znamení, takže sluneční znamení není jediným ukazatelem toho, kdo se k vám hodí,“ vysvětluje astroložka Emily Ridout. „Takže i když se s partnerem zpočátku v mnohém neshodujete, nezoufejte a rozhodně se kvůli tomu hned nerozcházejte. Někdy mohou informace o tom, jak jsme či nejsme vzájemně kompatibilní, vést především k pochopení a porozumění, proč druhý reaguje právě takto. A i to může být základem velké lásky,“ říká zkušená astroložka.

Beran (21. března – 19. dubna)

Beran je dominantní osobnost. Lidé tohoto znamení bývají dychtiví a připravení kdykoli převzít velení. Milují akci a problémům čelí přímo. Pokud jde o romantické vztahy, potřebují někoho, kdo se jim nebude stavět do cesty. „Beran primárně hledá partnera, který bude podporovat jeho touhy a nápady a nebude tlumit jeho chuť do života,“ říká astroložka Ridout. To samozřejmě neznamená, že chce vedle sebe slabocha bez názoru. Ideálním partnerem je pro něj ten, kdo dokáže snést jeho tvrdohlavost, ale zároveň si zachová svoji svébytnost.

Skvělým společníkem je pro Berana Střelec, protože lidé tohoto znamení jsou dobrodružní a společenští; ti dva si navzájem ve vztahu vždy udrží tu správnou energii. Z podobných důvodů se k Beranům hodí i Blíženci, zatímco Váhy s nimi vytvoří pouto založené na vzájemném respektu a porozumění. Za to se Štírem a Rakem to bude vždy skřípat, zejména kvůli absenci vzájemného pochopení. A stejně tak se Beran jen málokdy snese s Pannou, a to i v pracovním vztahu, ti dva se budou vždy přetahovat, kdo je lepší a nevyhraje nikdo.

Býk (20. dubna – 20. května)

Zemské znamení Býka stojí pevně na nohách a jen tak ho něco nerozhodí. Někdy to ale může znamenat, že jsou Býci i docela tvrdohlaví, ale také si jsou zcela jistí, kdo jsou a co chtějí. „Býk primárně hledá partnera, který ocení jeho tempo, vášeň a touhu udržet si své vnitřní vědomí a sílu,“ vysvětluje Emily Ridout. Doslova i obrazně je Býk v partnerství skálou, o kterou svou lásku můžete opřít. A bude při vás stát bez ohledu na cokoli. Býk je věrný parťák, na kterého se můžete vždy spolehnout.

A skvěle se k němu hodí všechna další zemská znamení, Kozoroh, Panna i další Býci, protože ve všem podstatném jsou stejní. Rak je pro Býka také dobrou volbou, protože je stejně vášnivý a starostlivý a bere svou oddanost k druhým stejně vážně. Vodnář a Střelec jsou naopak pro něj příliš plní vzrušení a jiskřivé energie, on dává přednost umíněnějšímu temperamentu. A soulad nenalezne ani se Lvem, ten stejně jako on miluje bohatství a smyslnost, ale rád ji dává na odiv, což Býk nechápe a ve vztahu se mu to příčí.

Blíženci (21. května – 20. června)

Blíženci se rádi baví a mají tendenci být těžko čitelní. Jdou tam, kam je vítr zavane, a potřebují partnera, který je stejně agilní. Astroložka Emily Ridout to shrnuje slovy: „Blíženci chtějí partnera, který bude podporovat jejich svobodné myšlení a půjde s nimi za každým dobrodružstvím, které jim zpestří život. To milují.“

Jako někdo, kdo vidí vždy obě strany jakéhokoli sporu či problému, se pro Blížence, tedy znamení dvojčat, dokonale hodí Váhy. Tam, kde by někteří mohli Blížencům vytýkat jejich dvojí tvář, Váhy chápou, že je v nich víc, než se na první pohled zdá. Ale také Střelec či Vodnář sdílejí stejnou intelektuální zvědavost a potřebu dynamiky ve vztahu. Za to Kozoroh a Býk nemají rádi nepředvídatelnou povahu tohoto znamení, které vidí jako příliš rozlítané a nespolehlivé. I Štír bývá od přírody k Blížencům nedůvěřivý. Ovšem nejkomplikovanější vztahy mají s Pannami. Zejména pokud je muž Blíženec a žena Panna, dochází často k velmi vášnivému jiskření, ale povahy těch dvou jsou takřka neslučitelné. Pokud se tedy Panna zcela nepodřídí jejich bezstarostnosti a nezačne na svět pohlížet jejich očima. Takový svazek pak díky silné vzájemné erotické přitažlivosti bývá velmi silný.

Rak (21. června – 22. července)

Ať už mluvíme o jídle, dárcích či pozornosti, Rak miluje každého, kdo si dokáže užívat života a hledá někoho, kdo sdílí stejné hodnoty. „Rak vždy ocení partnera, díky kterému se cítí klidný a spokojený. Nemá rád vztahy, kde se ten druhý staví na něho a stará se více o sebe než o ostatní. Sobectví opravdu nemůže vystát,“ říká astroložka Ridout. Raci jsou vždy ochotní být ramenem, na kterém se můžete vyplakat, a budou se cítit bezpečně ve vztahu, který jim poskytuje to samé.

Štír a Ryby, tahle dvě velmi intuitivní a emocionální znamení, hluboce ocení lásku a oddanost Raka. I Panna si váží tak spolehlivého partnera jakým je Rak, ale tam žádné přívaly vášně nečekejte.

Za to Blíženci, Střelci a Lvy jsou pro Raka příliš nezávislí a necítí se s nimi dobře. V jejich společnosti je celý nesvůj a stále má pocit, že jej hodnotí a také trochu přezírají. Nekonfliktní povaha Raka to sice zvládne, ale nebude šťastný a ani nebude vědět proč. Oba zkrátka nejsou na jedné vlně a není to ničí vinna.

Lev (23. července – 22. srpna)

Veselý a společenský Lev chce vždy to nejlepší. A platí to i v lásce, přátelství i vztazích s kolegy. „Lev potřebuje partnera, který je ochoten s ním hrát jeho hru a dokáže ho náležitě ocenit,“ vysvětluje astroložka. Lvi jsou velmi temperamentní a chtějí někoho, kdo s nimi dokáže držet krok. Partnera se stejným nadšením pro život, který se nenechá zastrašit nebo odradit jejich silnou osobností i netrpělivostí s lidmi, kteří nejsou stejně bystří jako oni.

Střelec, Vodnář a Blíženci dokáží bez problémů držet se Lvem krok, ale jejich rozdílné osobnosti občas vedou k hádkám. Vzhledem k tomu, že ale dokáží ocenit jeden druhého, poměrně rychle utichají. S Pannou je Lev rád, líbí se mu její klidná povaha a není tu nouze ani o erotické jiskření. To funguje i se Štírem, tam je to ale spíš o vášni než dlouhodobé, hluboké lásce. Za to další zemská znamení Kozoroh a Býk připadají Lvům nudná a mají tendenci se na ně povyšovat. Což nedělá dobrotu nikdy.

Panna (23. srpna – 22. září)

„Panna primárně hledá partnera, který je vytrvalý, milující a spolehlivý,“ vysvětluje Emily Ridout. „A který oceňuje jejich promyšlený přístup k životu.“ Toto znamení dělá vše s nějakým záměrem, jen tak bez cíle to neumí a očekává, že jejich partner bude stejný. Pannu není snadné uspokojit, na všem hledá chybičky, ale také umí být velmi milá a veselá, což druzí oceňují. Ženy Panny bývají oddanými milenkami a muži je jen málokdy opouštějí, protože dobře vědí, jaká vášeň se pod jejich nevinnou tváří skrývá.

Kozoroh chápe Pannu ve všech ohledech a nejlépe fungují jako kolegové. Pravou erotickou jízdu zažije Panna se Štírem, tam je to vždy především o sexu, láska na celý život z toho nebývá. Zato s Býkem vytváří Panny velmi stabilní svazky, rozumí si a nemívají větší spory. S Blíženci už je to horší, tam to vždycky zajiskří, ale Pannu příliš dráždí jejich vzletná povaha, která si s ničím neláme hlavu.

Střelci, Ryby a Vodnáři jsou pro Pannu příliš nečitelní, než aby jim rozuměla. Málokdy se tedy do nich zamiluje a pokud se v jejím okolí objeví v roli kolegů nebo rodinných příslušníků, jejich vztah bude vždy trochu problematický. Chladnější a málo empatický, leckdy i zcela lhostejný.

Váhy (23. září – 22. října)

Váhy jsou poznamenány neustálým hledáním rovnováhy. Podle astroložky Emily Ridout primárně hledají partnera, který udá ten správný vyvážený směr jejich života. Takového, který jim nebude diktovat, co mají dělat, ale zároveň bude dostatečně sám sebou. Toto intelektuální znamení se rádo učí a touží po vzájemně prospěšném a rovnocenném vztahu. Zajímavé je, že z Vah se rekrutuje nejvíce miliardářů. Možná i proto, že vztahy často upozaďují na úkor práce, nejsou pro ně až tak důležité.

Vzhledem k tomu, že Váhy jsou takto nastavené, partnerství s jinými Váhami je pro ně nejlogičtější volbou. Vzájemně si rozumí a nejlépe se v těchto ohledech chápou. Rozumí si ale i s Beranem nebo Vodnářem, kteří jsou pro ně výzvou a poskytují jim duševní stimulaci.

Počáteční jiskra, ta která zapaluje vztahy, se málokdy vyskytne při setkání Vah s Pannou nebo Kozorohem. Ta energie tam prostě často chybí. Ani Ryby nejsou pro Váhy ideálním partnerem, jsou pro ně příliš mimo realitu. To, jak dávají přednost životu ve světě umění, pocitů a snů, Váhy většinou irituje.

Štír (23. října – 21. listopadu)

Štíři bývají veselí, optimističtí a extrovertní, ale zároveň v nich jsou skryté hloubky, které neumí každý objevit a pochopit. Jenže oni potřebují partnera, který to dokáže. „Štíři hledají blízkou duši, která nevidí jen to pozlátko, ale někoho, kdo prohlédne, jací jsou doopravdy,“ říká astroložka Emily Ridout. Lidé tohoto znamení si velmi chrání své soukromí, a než k sobě někoho doopravdy pustí, chvíli to trvá.

Další dvě vodní znamení, Ryby a Raci, také prožívají svět především prostřednictvím svých emocí, což z nich činí téměř ideální partnery pro Štíry. Tato znamení jsou ochotna vytvořit mocná pouta, po kterých Štír tajně touží. Za to Panny se rády snaží vyřešit hádanku, co se za zvláštním chováním Štíra skrývá. Toto přemýšlivé a pečující zemské znamení bývá přesně tím oddaným partnerem, kterého Štír potřebuje.

Ovšem Vodnář je pro smyslného Štíra příliš přízemní a zbytečně realistický. S dalšími ohnivými znameními to Štírům také obvykle neklape, Lev i Beran jsou pro ně příliš ambiciózní a dochází tak často k třaskavými situacím. Stejně jako s Blíženci, diametrálně odlišné pohledy na věc tato dvě znamení až moc rozdělují.

Střelec (22. listopadu – 21. prosince)

Střelec je znamení, které rádo poznává samo sebe prostřednictvím zkušeností. Lidé narození na přelomu listopadu a prosince rádi objevují a zkoušejí nové věci. Což platí i ve vztazích. Většinou jim trvá, než někde zakotví, stejně jako Lvi mívají hodně kamarádů a přátel, i proto si s nimi dobře rozumí. Láska pro ně není naplněním života, ale spíš příjemným bonusem. „Střelec vždy hledá někoho, kdo je zajímavý a inteligentní, ale málokdy snese, aby jej převyšoval,“ vysvětluje Emily Ridout.

Se Střelci dokáží být na jedné vlně především Blíženci, Jsou podobně zvídaví a vyznávají podobný životní styl. Také Beran, další znamení, které miluje akci, může poskytnout Střelcům dobré zázemí a rozumí si i v sexu. Naopak s Kozorohem to funguje málokdy, jakoby každý z nich byl z jiné planety, což do velké míry platí i pro Býka. Problematický vztah mají Střelci i s Rybami, protože nedokáží ocenit jejich jemnou a citlivou povahu a nechápou jejich složité vyjadřování emocí.

Kozoroh (22. prosince – 19. ledna)

Kdybychom zvěrokruh přirovnali ke školní třídě, Kozoroh by byl přesně to dítě, které je velmi hrdé na své známky, studuje pilně na každou zkoušku a přijde mu to úplně normální a přirozené. Kozorozi milují pocit, že jsou úspěšní, a touží po tom, aby si ostatní všimli jejich výsledků. Přesto jsou to jen lidé a mají i své slabé stránky. „Kozoroh primárně hledá partnera, který je ochoten jej podpořit a vidět všechny jeho přednosti, stejně jako jeho zranitelnost,“ říká astroložka Ridout.

Díky tomuto rysu povahy si nejlíp rozumí s Pannami. Kozorozi oceňují a sympatizují s jejich touhou po dokonalosti a respektují je. Panna s Kozorohem vytváří skvělé pracovní vztahy a pokud jde o lásku, ta u nich bude vždy spíše o rozumu než vášni, za to ale může vydržet po celý život. Také Štíři dokáží rozpoznat, že v tomto znamení je víc, než se na první pohled zdá, protože jsou stejně jako oni často nepochopeni. Na druhou stranu Lvi, Blíženci a Střelci považují Kozoroha za příliš vážného až nudného a jen málokdy je přitahuje.

Vodnář (20. ledna – 18. února)

Vodnář nemá rád tradice, je volnomyšlenkář a neustále usiluje o zlepšení. Lidé narození v tomto znamení dychtivě hledají nové odpovědi na staré problémy a inspirují se těmi nejnepravděpodobnějšími zdroji. Pokud jde o romantická partnerství, toto vzdušné znamení hledá vždy někoho, kdo může vzbudit jeho zvědavost a nestaví vše na odiv. „Vodnář primárně hledá partnera, který dokáže jasně formulovat, co chce, ale má v sobě jisté tajemství. S nikým prostoduchým či zcela čitelným by nebyl,“ říká Emily Ridout.

Vodnáři na tom budou vždy nejlépe s dalším Vodnářem nebo také s Blížencem, který je podobně jako oni stejně energický a životaschopný. Váhy, zastánci férovosti a milovníci pokroku, Vodnáře také ocení, stejně jako on si považuje jejich klidné síly a inteligence.

Způsob myšlení Štíra může být pro Vodnáře příliš spletitý, především proto, že dává přednost logice a otevřenosti při projevování emocí. Další vodní znamení, Rak, je pro Vodnáře ale příliš usazený a málo přizpůsobivý. A Býk má s Vodnářem problém odjakživa, protože vůbec nerozumí jeho schopnosti hodit vše ve vteřině za hlavu a začít úplně od začátku.

Ryby (19. února – 20. března)

Ryby jsou velmi specifické znamení. Ne nadarmo se z jejich řad etabluje velké množství umělců, spisovatelů či malířů. Žijí si ve svém vlastním světě fantazií, mívají blízko k mystice a také bývají obdařeni silnou intuicí. Když narazí na někoho, kdo se jim líbí, jdou do vztahu vždy naplno a silně ho prožívají. Zklamání nesou těžce, láska je pro ně vždy hra vabank, buď všechno nebo nic.

Štír a Rak dokáží nahlédnou do emocí Ryb s pochopením, Štír navíc chápe schopnost tohoto znamení myslet a žít abstraktně. „Ryby potřebují partnera, který s nimi nahlíží na svět podobnýma očima a rozumí jejich citlivé duši,“ vysvětluje astroložka. A i když to může být znít překvapivě, skvělým společníkem Ryb je i Kozoroh, který je sice jiným způsobem, ale podobně senzitivní. Také nemá rád silné emoce ani slova a vše raději řeší potichu a v klidu. V tom si tihle dva opravdu rozumí.

Naopak Panna i Lev mají pro Ryby obvykle jen málo pochopení a ani Blíženci jim příliš nerozumí. Tam, kde oni jednají, Ryba přemýšlí, tak kde se smějí, Ryba přemítá a kde pláčou, Ryba mlčí. Pochopit se obvykle dokáží až ve vyšším věku, kdy oba dokáží na své povahy hledět s nadhledem a vzájemným respektem.

Zdroj: www.rd.comLíbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související