Horoskop na červen: Konečně si trochu oddychneme

foto: Unsplash

Po dost turbulentním období si pro nás červen nachystal příjemné dny. Co mělo být započato či vyřešeno, je za námi. Nastává klidnější období, ideální k odpočinku, ztišení se, rozvaze jak dál a nabrání nových sil. A dojde i na velmi příjemná setkání. Těšte se!

Žádné výzvy, těžká dilemata či životní zkoušky v příštích týdnech nečekejte. Červen se ponese v poklidném duchu. Přinese skvělé příležitosti nabrat nové síly a zotavit se z náročného období, které máme mnozí za sebou. Sílit to bude především ke konci měsíce s blížícím se novoluním, které proběhne 29. června 2022 ve znamení Raka ve 4:52. Rak, jak známo, miluje klid, přátelské vztahy a nemá rád konflikty a zmatek, proto pokud zvažujete dovolenou, konec června pro ni bude úplně ideální. Vše, co je potřeba dořešit, se snažte směrovat do první poloviny měsíce, po úplňku 14. června 2022, už toho moc nezvládnete. Odehraje se totiž ve znamení Střelce ve 13:51 a to bude přesně ten mezník. Co nezvládnete do té doby, odložte na později a raději si naplánujte relax. Rozhodnutí, učiněná po tomto období, by nebyla příliš šťastná a bude určitě lepší, je odložit na později.

A co čeká jednotlivá znamení konkrétně? Pojďme se podívat, co na červen prozradily hvězdopravecké karty.

horoskop
foto: Sandra Paulů

Blíženci (22.5. až 21.6.)

Poslední týdny vám vzaly hodně energie, ale červen to v mnohém napraví. Budete mít dost sil dořešit vše, co je potřeba, takže zbytek měsíce se pak ponese v klidnějším módu. Doba kolem vašich narozenin bude ideální ke zdárnému dotažení starých záležitostí. Neublížili jste někomu? Nezapomínáte na někoho, kdo si to nezaslouží? Karma je zdarma, ale vše, co vysíláme, se nám vrací a u vás tu vidím možnost na nápravu starých křiv. Je ale také možné, že bylo ublíženo vám. V tom případě je tu prostor pro satisfakci, udobření a navázání staronových přátelství či lásek. Dejte tomu šanci. Zdá se, že je tu někdo, kdo by vám mohl vrátit ten krásný pocit lechtání v břiše a důvod se celý den usmívat.

Rak (22.6. až 22.7.)

Přirozený běh věcí vám přinese veselou mysl, spokojenost, ale i pár drobných starostí. Nebojte se jich, jsou předzvěstí slunečního jasu. Pokud tedy udržíte na uzdě svou melancholickou povahu a propadání se ke špatným náladám. Nic se nejí tak horké a u vás to platí dvojnásob! Červen by mohl přinést i nějaký drobný konflikt na pracovišti, možná i v rodině. Než něco řeknete, raději napočítejte do deseti, hodně by vás to pak mrzelo. Při jednání se šéfem buďte diplomatičtější než kdy jindy. Vaše vztahy jinak nevykazují žádné velké výkyvy, tenhle měsíc se spíše povezete na vlně pohody. Jste-li ale singl, šance na seznámení tu rozhodně je, začátek léta bude přát vztahům obecně a na této příznivé vlně se můžete svést i vy.

Lev (23.7. až 22.8.)

Trápení s fyzickými neduhy, které vás provázely v květnu, máte zdárně za sebou. Červen vám to v tomto vynahradí a vy se po delší době budete cítit skvěle. Nová pracovní nabídka bude znít lákavě, ale bude mít i velké nevýhody, takže budete hodně váhat. Karty se kloní spíše k tomu zůstat a nechat si své jisté, ale i ten risk by mohl vyjít. Červen si pro vás připravil rovněž překvapení v podobě seznámení s člověkem, který by se mohl stát pro vás osudným. Zvažte, zda vám to za to stojí, protože tentokrát, to dost pravděpodobně neutajíte. Odpuštění by v tomto případě trvalo hodně dlouho.

Panna (23.8. až 22.9.)

Láska, láska, láska. Vidím ji tu u vás ve všech podobách, barvách i vůních… Zamilovat se můžete úplně osudově, ale může jít i jen o nezávazný flirt. Každopádně vás to zasáhne, ale stálý vztah z toho může být a nemusí. Přesto se máte na co těšit, tohle bude opravdu silné. Opačné pohlaví budete přitahovat přímo magickou silou. Užijte si to, jen to alespoň ze začátku neberte příliš vážně, je tam hodně proměnných a teprve čas ukáže, kam se to posune. Na místě je také zvážit zdravější životní styl. Ta únava posledních dní si začíná vybírat svou daň. Lehčí jídelníček a více pohybu vám rozhodně prospěje, stejně jako dovolená, při které aspoň na pár dnů vypnete mobil a počítač ani nezapnete. Věřte, že budete jako znovuzrození.

Váhy (23.9. až 23.10.)

Neradi se ohlížíte zpět, ale právě červen je vhodnou příležitostí to udělat. Popřemýšlejte, zda jste někomu, byť nechtěně, neublížili a není čas to napravit. Zkuste projevit pro jednou dostatek velkorysosti a nadhledu. Už jen ten pocit, že to jste schopní to udělat, za to stojí. Nezadaným letošní červnový úplněk s velkou pravděpodobností přivede do života někoho nového a tuším, že by to mohlo být i hodně silné. Jen se neupínejte pouze na jednu možnost, ve hře jich tu je víc a až čas ukáže, která je ta pravá. Pokud se vám naskytne příležitost na změnu zaměstnání, využijte ji. Je tu velká šance, že si polepšíte, a i nový kolektiv bude přátelštější. 

Štír (24.10. až 22.11.)

Možná máte v poslední době pocit, že se osud spikl proti vám. Tak to ale není. Každý má občas lepší i horší dny a vy jste si tu svou porci smůly, zdá se, už vybrali. Spřízněná duše, která se kolem vás už točí docela dlouho, dospěje k poznání, že bez vás by byl její život o hodně chudší a veškeré spory skončí sladkým smírem. Dokonce tak opojným, až se vám z toho zatočí hlava a podlomí nohy. Objevuje se tu ale i varování před očividnou nerozvážností, takže radím, dávejte na sebe pozor a nepouštějte se do žádných nezodpovědných akcí. Pokud vám někdo nabídne cestu do zahraničí, rozhodně neodmítejte, kromě zábavy by vám to mohlo dost pomoct i pracovně. A hlavně si i pročistíte hlavu a bude vám líp na duši i na těle.

Střelec (23.11. až 21.12.)

Vaše dobrosrdečná a důvěřivá povaha, pro kterou jste tak oblíbení mezi přáteli, by vás tentokrát mohla trochu zklamat. Nosíte v sobě tajemství, které toužíte vykřičet do světa, ale karty radí, ať to neděláte. Důvěra přímo volá po zradě. Napínáte své úsilí směrem, kam to nemá moc smysl, a přitom vám uniká zcela zásadní věc. Ta touha, kterou v sobě dusíte už měsíce, potřebuje naplnit. Lákavé a snadné řešení se přímo nabízí, ale tím se nenechte zmást, tím byste si nepomohli, vy na to musíte jinak. Zamyslete se a dejte na svůj vnitřní pocit, už dlouho se vám snaží naznačit, co je správné. Tak ho konečně poslechněte.

Kozoroh (22.12. až 20.1.)

Únava je problém, se kterým v poslední době bojujete nejvíce. A bude to ještě horší, pokud s tím hned něco neuděláte. Překvapí vás pravděpodobně nečekaná částka, která vám připutuje na účet, ale buďte obezřetní. Přijde vhod, protože další měsíce tak příznivé nebudou. Později se to zase srovná, ale na žádné zbrklé utrácení to teď není. Raději zapracujte na svém sebevzdělávání, brzy se bude hodit. Psychickou pohodu vám pomohou udržet kamarádi, kterých kolem sebe máte opravdu hodně. Nezanedbávejte je. Jsou pro vás důležitější, než si myslíte.

Vodnář (21.1. až 20.2.)

Po finanční stránce žádné velké výkyvy nečekejte. Červen nejspíš přinese nabídku na změnu práce, ale raději ji pořádně zvažte. Bude znít sice hodně slibně, ale není jisté, zda je úplně poctivá a že vám říkají celou pravdu. Raději si všechny informace dobře prověřte. Mohlo by se stát, že budete hodně litovat své důvěřivosti. Láska, kterou tak toužebně vyhlížíte, možná přijde, ale pokud si myslíte, že se jí dočkáte jen tak bez zásluhy, budete asi zklamaní. Jestliže se ale rozhoupete a učiníte alespoň onen pověstný první krok, mohla by se sladká odměna dostavit. To platí i v dlouhodobých vztazích, pamatujete, že každá snaha se počítá a bude oceněná.

Ryby (21.2. až 20.3.)

Vaše silná intuice vás povede správným směrem. Pozorní buďte ale ohledně financí, teď rozhodně není ta správná doba lehkomyslně utrácet. Každé vydání několikrát zvažte. Vaše přirozená zvídavost vás žene dál, ale bohužel se přitom moc neohlížíte na ostatní. Vaše štěstí je, že vás i díky vaší dobrosrdečné povaze mají rádi. Právě teď je ale ten správný čas jim to trochu vrátit. Červen vám předvídá znovuobnovení přerušených vztahů, naplnění dávno zapomenutých slibů i napravení křivd. Využijte tohle příznivé období, vrátí se vám to. A pokud potkáte osobu opačného pohlaví, která vás opravdu silně přitahuje, tentokrát neváhejte.

Beran (21.3. až 20.4.)

Ten problém, který vás už od jara trápil, se vyřeší a vám se opravdu hodně uleví. Rozhodli jste se správně, takhle to vážně bude nejlepší. V zaměstnání to momentálně není ideální, ale je to jen práce. Tak si to tak neberte. Naštěstí kolem sebe máte spoustu skvělých lidí včetně rodiny, kteří neváhají vám pomoct. Děkujte za to osudu a berte to tak, že bolestné chvíle už máte za sebou a žádné velké rozhodování ani nepříjemnosti už vás teď nečekají. Připravte se, že plány, které máte, mohou vyjít i jinak, než čekáte. Vaší silnou stránkou ovšem je, že z každé situace umíte vytěžit to lepší, takže nakonec to dopadne ještě lépe, než čekáte. 

Býk (21.4. až 21.5.)

Hledání nových cest je vždy obtížné, ale vy to zvládnete. Vaše vnitřní síla je mocnější, než si myslíte a dar strhnout ostatní vás znovu vrátí na výsluní. Kýžené šťastnější období je tu. Je pochopitelné, že po těch mnoha zklamáních už tomu moc nevěříte, ale já to tu vidím. Červen pro vás nebude o lásce, ale spíše o souznění, porozumění a vstřícnosti. Tedy vlastnostech, které jsou vám blízké a máte je přirozeně v sobě. Dařit se vám bude i v práci, urovnáte spor, který vás už dlouho trápil a do budoucnosti začnete hledět s hlavou vztyčenou. Pozor si jen dejte na své zdraví. Nadbytek práce je třeba vyvážit odpočinkem a pobytem v přírodě, kterou tolik milujete a nabíjí vás energií.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související