Recenze: Ever Been to the Moon (Už jste byli na Měsíci?)

Příspěvek do klubu nenáročného diváka
foto: Netflix

Netflix, v rámci co nejširší nabídky, občas zařadí i starší film, který zrovna zapadá do tematické sezónní nabídky. A to je přesně případ filmu Ever Been to the Moon.

Italský snímek režiséra Paolo Genovese Ever Been to the Moon (Už jste byli na Měsíci?) z roku 2015 se z běžné produkce Netflixu trochu vymyká. Italských filmů tu není (stejně jako v našich kinech, tedy když hrají) právě mnoho. V tomto ohledu je tahle nenáročná romantická komedie příjemným osvěžením. Zvlášť, kdy jí bylo ponecháno originální znění.

V době, kdy stále nevíme, jestli vůbec a za jakých podmínek budeme moci odjet na dovolenou někam dál než do Humpolce, je podívaná na krásy Milána, a především Apulie velmi příjemná. Dokonce tak, že tvůrcům snímku rádi odpustíte povrchnost dialogů i velmi neoriginální dějovou linku. V době před koronavirem, by tenhle film byl nejspíš odsouzen k věčnému zatracení, teď má šanci. Příběh krásné módní redaktorky z Milána, která nečekaně zdědí venkovský statek v jižní Itálii, je od začátku víc než průhledný. A zápletka velmi nepřekvapivá. Kdo by také čekal, že statek spravuje fešný správce, s kterým se atraktivní blondýnka zcela nečekaně sblíží hned první noc a pak se zas najednou nemohou vystát…. Do toho do příběhu vstupují místní, vesměs tragikomické figurky, včetně dvou rivalských majitelů zdejších barů či duchem prostý, ovšem občas nečekaně vtipný bratranec hlavní hrdinky.

Atmosféra italského léta

Snímku ale nelze upřít příjemnou dovolenkovou atmosféru. A dokonce se tu najde pár povedených vtipů. Pokud milujete Itálii, bude se vám romantická komedie Ever Been to the Moon (Už jste byli na Měsíci?) vlastně docela líbit. Hlavní hrdince odpustíte, že zcela nesmyslně chodí po venkovském dvorku v jehlových podpatcích, na dojení krav si obléká high fashion dress a ráno se rozčiluje, že ji budí kohout… Ostatním postavám prominete jejich provinčnost a nebudete se moci rozhodnout, zda krásné redaktorce přejete lásku nebo kariéru. Jo, je to celé naivní a trošku hloupoučké, ale tak jako všechno v Itálii, to má své kouzlo. Už jen ta kamera. Co záběr, to téměř obraz, ať už se sedí u běžné večeře, nebo pohledný statkář vyjde na liduprázdnou ulici či všichni tančí uprostřed náměstí…

Pokud máte volný večer, a toužíte jen tak vypnout a sledovat něco hezkého a velmi nenáročného, může být Ever Been to the Moon tím pravým, jak si zpříjemnit večer. Nic víc, nic míň.


Recenze seriálu: Ginny & Georgia. Baví nebo poučuje?

foto: Netflix

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související