Filmový restart. A zahraniční štáby se vrací do Čech

Objem natáčení se blíží rekordnímu roku 2019
foto: Instagram Czech Film Commission

Netflix, Amazon nebo Sky… Objem natáčení se i díky systému filmových pobídek vrací na úroveň před pandemií. A do České republiky se pomalu, ale jistě vrací filmový život.

Míra natáčení by se letos měla podle Státního fondu kinematografie vrátit k úrovni roku 2019, který byl z hlediska zahraničních filmových investic rekordní. Do státní kasy tehdy od zahraničních filmových štábů přibylo celkem 9 miliard korun. V pandemickém roce 2020 se naopak produkce musely pozastavit či dokonce zrušit, jako tomu bylo třeba u druhé řady Zaklínače.

Natáčení ve velkém

Letos už je vše opět v normálu a příprava natáčení probíhá ve velkém. Své projekty zde chystají zrealizovat produkce společností Netflix, Amazon, Lionsgate, NBCUniversal, ZDF nebo Sky. Natáčet se bude v Čechách i pokračování dvou velkých projektů Carnival Row s Orlando Bloomem a Wheel of Time s Rosamund Pike. Netflix u nás připravuje i dva velké filmy. Jeden z nich bude od bratrů Russoových, tvůrců Avengers. Jde o doposud nejdražší netflixový film The Gray Man s Ryanem Goslingem a Chrisem Evansem v hlavních rolích.

Dále se zde má natočit i sci-fi Kosmonaut z Čech od českého autora žijícího v USA Jiřího Kalfaře. Díky natáčení tohoto snímku k nám vedle režiséra Černobylu Johana Rencka zavítají i herci Adam Sandler, Carey Mulligan nebo Paul Dano. V plánu je rovněž adaptace románu Na západní frontě klid s Danielem Brühlem v hlavní roli.


Netflix se pustil do produkce vysokorozpočtových filmů

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související