MEL GIBSON: Nejvlivnější křesťan Hollywoodu slaví 65 let

Mel Gibson
foto: Instagram Mel Gibson

Mimořádný, zajímavý, talentovaný a se spousty skandálů, to je Mel Gibson. Vynikající herec mnoha tváří, producent a režisér snímků Umučení Krista a Apocalypto, které vzbudily různorodé reakce.

Mel Gibson se narodil 3. ledna 1956 v New Yorku jako šesté dítě z jedenácti. Jeho rodina byla silně pobožná, proto byl vychováván v křesťanském duchu. V jeho 12 letech se rodina přestěhovala do Austrálie.

Mel Gibson
Mel Gibson, muž mnoha tváří / foto: Instagram Mel Gibson

Původně si přál stát kuchařem nebo žurnalistou. Pak ho ale vítr zavál zcela jiným směrem. V jeho herecké kariéře měla prsty jeho sestra. Bez jeho vědomí mu poslala totiž přihlášku do Národní institut dramatického umění v Sydney. Po studiu se vrhl na divadlo. Jeho talentu si však brzo všimli v televizní producenti a krátce na to dostal nabídky do seriálů i filmů.

Mel Gibson
Mel ve filmu Tim (1979) / foto: Instagram Mel Gibson

Do své rodné USA se vrátil v první polovině 80. let 20. století a díky roli v akčním filmu Šílený Max režiséra George Millera (1979) se stal celosvětově známou celebritou. Později zopakoval svou roli válečného hrdiny v „Mad Max 2“ (1981). V roce 1985 se vrátil zpět do Austrálie dovršit trilogii filmů Mad Max filmem „Mad Max Beyond Thunderdome“. Zde si zahrál po boku zpěvačky Tiny Turner. Ve stejném roce se objevil v časopisu People magazine jako nejvíc sexy muž.

Mel Gibson
Mel s kolegou z filmu Smrtonosná zbraň Danny Gloverem / foto: Instagram Mel Gibson

Na kontě má filmy jako Smrtonosná zbraň 1-4, Bounty (1984), Hamleta (1990), v režii Franka Zeffirelliho, Navždy mladý (1992), Muž bez tváře (1993), Statečné srdce (1995), Patriot (2000), Po čem ženy touží (2000).

Divoký a nezkrotný život plný skandálů

Sexy modrooký, silně věřící katolík, otec osmi dětí, který se denně modlí ve vlastní kapli však není rozhodně bez skandálů. Přestože si své soukromí velmi střeží, kvůli alkoholu se zařadil i mezi rekordmany ve finančním porozvodovém vyrovnání.

Mel Gibson
Mel s manželkou Robyn Denise Moore / foto: Instagram Mel Gibson

Koncem 70. let poznal svou manželku Robyn Denise Moore, která pracovala jako zdravotní sestřička u zubaře. Svatbu měli v roce 1980 a postupně se jim narodila jedna dcera a sedm synů. V létě 2006 se však manželé rozešli a žili odloučeně. Mel totiž po letech přiznal problémy s alkoholem, dokonce po jízdě pod vlivem alkoholu skončil za mřížemi. Den před Štědrým dnem v roce 2011 je nakonec soud v Los Angeles rozvedl. Robyn si tak po 31 letech manželství s Gibsonem přišla na slušný majetek, a to zhruba 8 miliard Kč. V tom roce šlo o rozvodový rekord Hollywoodu.

Mel Gibson
Mel Gibson s partnerkou Oksanuo Grigorievou / foto: Instagram Mel Gibson

Začátkem roku 2009, kdy již tři roky žil odloučený od manželky, popletla herci hlavu ruská pianistka Oksana Grigorieva. Ta mu porodila dceru Lucii. Pár se však v roce 2010 rozešel, a to poměrně divoce. Ruska totiž herce obvinila z domácího násilí. Od roku 2014 je Gibson ve spokojeném vztahu s Rosalindou Ross, se kterou má devátého potomka, syna Larse Gerarda.

Mel Gibson se současnou partnerkou Rosalindou Ross / foto: Instagram Mel Gibson

Ovšem závislost na alkoholu a divoké rozchody s partnerkami, to nejsou jediné jeho skandály. Gibson se totiž velmi rád veřejně vyjadřuje hanlivě k homosexuálům a proslul i mnoha rasistickými narážkami.

Přesto mu nelze upřít talent a jeho starší filmy jsou stále populární.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související