Láska je asi pryč… Poznáte, že je vážně konec?

Jednoduchý test, který vám otevře oči.
foto: Pinterest

Každý vztah prochází různými fázemi, lepšími i horšími. A rozlišit, kdy se jedná o obyčejnou únavu ze společně prožitých let nebo je vážně konec a je na čase se rozejít, je sakra těžké.

Pokud ovšem po přečtení následujících bodů, řeknete pětkrát ano, je to nejspíš jasné. Vy dva už k sobě s největší pravděpodobností nic necítíte. Ovšem pokud souhlasíte jen dvakrát či třikrát, je tu pořád slušná šance, že to konec neznamená. Váš vztah ještě není ztracený.

1. Přestanete si vonět

Samozřejmě nemluvíme o parfémech. Málo platné, ale fyzická přitažlivost, ta pověstná vzájemná chemie, je alfou a omegou každého vztahu. A bez ní je opravdu těžké svého partnera milovat. Možná jí tam ze začátku bylo hodně, možná méně, ale pokud vymizela zcela, bude hodně těžké pro znovuobnovení vztahu cokoli udělat.

2. Neusilujete o partnerovu pozornost

Jinými slovy je vám úplně jedno, jestli si všiml vašeho nového účesu, koníčka nebo kamarádky. Nezáleží vám na jeho názoru a jeho lichotky či kritika vás nechávají zcela chladnými. Jasný signál, že tento vztah je pro vás dávno vyhaslý a nemáte zájem ho jakkoli vylepšit či obrodit.

3. Nežárlíte

Přišel domů o tři hodiny později než nahlásil a vám je to srdečně jedno? Odjel na celý víkend pryč a vy jste se ani nenamáhala zjistit kam? Může to být známka vaší neobvyklé velkorysosti, ale mnohem pravděpodobnější je, že vám na něm prostě nezáleží. Konec se nejspíš blíží. Zdravá žárlivost je tou nejjistější známkou lásky nebo alespoň přízně. Jasně, po mnoha letech či dokonce desetiletích už trochu otupíme, ale pokud je vám úplně fuk, kde a s kým je, jednoduše vám už na něm nezáleží.

4. Není první, komu při problémech voláte

Důvěra je jedním ze základních pilířů zdravých vztahů a pokud není váš partner první na koho myslíte, když je vám ouvej, je jasné, že vaše důvěra v něj je ta tam. Samozřejmě může jít jen o momentální „únavu materiálu”, ale pokud je to dlouhodobější problém, jde o jasnou známku, že se váš vztah vyčerpal.

5. Nesmějete se spolu a nepovídáte si

Humor spojuje, navozuje blízkost a utužuje vztahy. Pokud si ale nemůžete vzpomenout, kdy naposled jste se spolu pořádně zasmáli, asi tušíte, že to není dobré. Což platí i pro komunikaci. Páry, které spolu dokáží každý problém, byť třeba se zpožděním, rozebrat a navzájem si vyjasnit své postoje a pocity, bývají soudržnější. A co je nejdůležitější, díky tomu se mají dál rádi. Je to i váš případ? Pak za něj poděkujte osudu. Pokud ne, bude pravděpodobně nejlepší si přiznat, že konec vztahu je tu. Na to, abyste se oba navzájem dál trápili, je život příliš krátký.


Citové vydírání je podpásovka, kterou nečekáte. Jak se bránit?

citové vydírání
foto: PxHere

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související