Hledáte lásku? Tyhle tři kroky výrazně zvýší vaše šance

Říkáte si, proč to jde některým lidem tak snadno? I vztahy mají své zákonitosti.
Láska
foto: PxHere

Kolikrát v životě se dokážeme opravdu zamilovat? Tak, že vůbec nepochybujeme, motýli v břiše rozehrávají symfonii, a neopouští nás ani po měsících či letech… Takovou lásku asi chceme najít všichni.


Výzkumů na toto téma proběhlo už mnoho. A když se do nich ponoříte, zjistíte, že se nejčastěji shodují na tom, že ten opravdu zásadní vztah míváme jen jednou až dvakrát za život. Možná teď nesouhlasíte a nejste sami. Láska přece bývá mnohem barevnější než odborné statistiky a mívá mnoho podob.

Na jednom se ale asi shodneme všichni. Chceme ji. A pokud ji ztratíme, jsme nešťastní. Také ji zrovna hledáte? Ne, žádný zázračný návod nemáme, ale vězte, že následující tři tipy, vaše šance velmi výrazně zvyšují.

Nevzdávejte se

Zní to strašně banálně. Ale prostě je to tak. Udržet si naději, že nás čeká něco dalšího, hezčího a silnějšího, je nesmírně důležité. Pokud se zahltíte negací, začnete ji i vyzařovat a takového partnera nikdo nechce. Leda masochista. Utápět se ve smutku a beznaději je vlastně velmi snadné a svým způsobem pohodlné, ale rozhodně to nikam nevede. Pokud to nejde jinak, buďte na sebe přísní. Prostě si černé myšlenky zakažte, a naopak si naordinujte ty pozitivní. Je to stejné jako s běháním, nebo učením cizích jazyků. Ze začátku vám to nejde, nechce se vám do toho, ale postupně si správnou techniku osvojíte a zjistíte, že to není tak těžké. A hlavně vám bude mnohem líp a vaše akcie přitažlivosti vyletí vzhůru.

Všechno nebo nic? Realita bývá jiná

Cválajícího bělouše s Chrisem Hemsworthem nebo aspoň Bradleyho Coopera za dveřmi čekají asi jen ty nejnapravitelnější romantičky. Ale smířit se s tím, že láska je často kompromis, není úplně snadné. Vychované na pohádkách a romantických filmech či knihách, míváme často pocit, že když to není od první chvíle dokonalé, nemůžete to fungovat. A pokud hned na prvním rande neomdléváme touhou a nadšením, jsme zklamané. A u mužů to, světe div se, nebývá jiné. Všichni chtějí tu nejkrásnější, nejvášnivější a nejlaskavější bytost pod sluncem. Zn: Hned. Hmmm…. Jenže ta největší láska často přichází pomalu, nenápadně a má tendenci sílit až časem. A naopak. Ta nejvášnivější okouzlení obvykle vyprchají dřív, než řeknete A Star is Born. Tak si dejte šanci. Co když jste si právě vy dva souzeni?

Žijte naplno a láska přijde

Příležitosti číhají na každém rohu a je potřeba jít jim naproti. Váš společenský život by proto měl být co nejbohatší a pokud není, něco s tím udělejte. Iniciujte setkání s kamarádkami a dlouholetými přáteli, neodmítejte pozvání na partičku volejbalu či víkend na chatě. Žijte aktivně. Má to dva důvody. Za prvé tak samozřejmě zvyšujete šanci, že někoho zajímavého potkáte. Za druhé, což je přinejmenším stejně důležité, díky tomu budete mnohem spokojenější, vyrovnanější a veselejší. A takové lidi mají ostatní rádi a s chutí se s nimi seznamují. A zamilovávají se do nich.


Láska je asi pryč… Poznáte, že je vážně konec?

foto: Pinterest

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související