Nejhorší lháři podle horoskopu. A komu nikdy nevěřit?

foto: Unsplash

Pro někoho je lež běžnou součástí života, pro dalšího mravním selháním. O tom, jak to se lhaním máme, do jisté míry rozhodují i naše osobností rysy dané znamením, ve kterém jsme se narodili. Kdo jsou tedy podle horoskopu ti nejhorší lháři a komu raději nikdy nesedat na lep?

Lhaní je činnost, která vyžaduje inteligenci, dobrou paměť a taky slušnou dávku drzosti nebo chcete-li kuráže. Být zcela bezelstný je sice hezká věc, ale v praxi občas lžeme všichni, někdo víc, někdo míň, ale kdo nikdy nezalhal, ať hodí kamenem… Přesto se k „nepravdám“ stavíme každý jinak a mnozí z nás to prostě neumí. Když se rozhodnou „kecat“, každý to na nich hned pozná. Kdo je na tom z tohoto pohledu podle hvězd nejhůře a s kým raději nikdy nehrát poker?

Kozoroh (22.12. až 20.1.)

Jedno z nejupřímnějších znamení vůbec má se lhaním skutečný problém. Když občas dojde na to, že neříkají pravdu, vnitřně je to až drásá. Kozorozi se prakticky neumí přetvařovat, a když se o to pokouší, každý to na nich hned pozná. Často při lhaní mění tón hlasu, dikci a tváří se až omluvně. Pokud někdo lže jim, nedokáží to zkousnout, i když vzhledem ke své naivní bezelstnosti to často vůbec nepoznají a dají se velmi snadno obalamutit.

Ryby (21.2. až 20.3.)

Až naivní víra v dobro činí z Ryb jedince prakticky neschopné lhát. Ze lží mají velmi špatný pocit a jejich emoce je obvykle ihned prozradí. Tím, jak si žijí neustále ve vlastní světě fantazií, mají tendenci si o všech okolo myslet jen to lepší. A vůbec je nenapadne, že by je někdo mohl chtít záměrně podvést či obelhat. Z každého takového zážitku pak odcházejí s bolavou duší a pocitem zrady. Kdo má Ryby rád, tak jim raději nikdy nelže, protože ví, že je to opravdu bolí.

Beran (21.3. až 20.4.)

Díky své prudké povaze nikdy nic pořádně nepromyslí předem a tanec na tenkém ledě lží je pro ně příliš sofistikovanou disciplínou. O tom, co řeknou, moc nedumají a tak jim z úst většinou vyjde i zraňující pravda. Nebo něco tak zmateného, že nikdo moc nechápe, co vlastně chtěli říct. Berani se do svých polopravd často úplně zamotají, takže působí tak nevěrohodně, že často od svých nejbližších jen slyší: „Hej, nechceš mi raději říct, jak to bylo doopravdy?“ Sami lež také špatně rozpoznávají, ale pokud ji odhalí jsou nadmíru pobouřeni a nemají se lháři slitování.

Střelec (23.11. až 21.12.)

Myšlenka na to, že by měli lhát, se Střelcům moc nezdá, považují ji vlastně za „divnou“. Upřímnost je pro ně přirozená a nijak nad tím nepřemýšlí. Ovšem vzhledem k jejich vysoké inteligenci dobře chápou, že někdy je prostě nutná a nic se s tím nedá dělat. Mají tedy ke lži ryze praktický vztah a pokud se k ní odhodlají, lžou tak, že to na nich málokdo pozná. Trochu se za to pak stydí, ale ne dlouho. Sami lháře většinou hned odhalí, ale moc jim to nezazlívají. Předpokládají, že je ke lži dovedly stejně pragmatické důvody jako je.

Lev (23.7. až 22.8.)

Lev lže nerad, ale překvapivě poměrně často. Většinou ovšem jen v nepříliš důležitých věcech, obvykle hlavně proto, aby se ukázal v lepším světle. V zásadních otázkách si zakládá na přímosti a také ji vyžaduje od ostatních. Přímou lež obvykle brzy odhalí a rozhodně neodpouští, v tom je dost zásadový. Bere ji jako morální selhání, drobné nepravdy ale přehlíží, k nim je shovívavý.

Váhy (23.9. až 23.10.)

Lidé ve znamení Vah moc neví, co si o lžích vlastně myslet a jak se k nim postavit. Nijak zvlášť je neprožívají, někdy je štvou a leckdy nad nimi mávnou rukou. A v podobném duchu je také v životě používají, trochu laxně a bez emocí. Pokud jim na tom opravdu záleží, nikdo na nich nepozná, že nemluví pravdu, ale to se musí hodně snažit. V běžné konverzaci si příliš pozor nedávají a pokud někdo lže jim, nechají se snadno obelstít. V zásadních věcech ale neznají bratra, skutečně velká lež je dokáže rozlítit. A jen tak na ni nezapomenou.A kdo jsou ti nejlepší lháři?

Blíženci (22.5. až 21.6.)

Blíženci lžou s takovou lehkostí, až je to zarážející. A rozpoznat, kdy mluví pravdu a kdy ne, je velmi těžké, protože všemu co říkají, opravdu věří. Hranice mezi realitou a fantazií je u nich velmi pružná a posouvají si ji, jak zrovna potřebují. Nemyslí to nijak zle a netouží někoho zraňovat, právě naopak, jen prostě nedokáží oddělit skutečnost od nepravděpodobnosti. Říkat kapku pozměněnou pravdu je pro mě přirozené a nečiní jim to žádný problém. Ovšem sami vám vždy řeknou, že lež nesnáší a netolerují. U druhých samozřejmě. A klidně vám budou tvrdit, že oni sami nikdy nelžou, protože jsou o tom skálopevně přesvědčení.

Vodnář (21.1. až 20.2.)

Vztah ke lži je u Vodnáře ryze praktický. Když ji potřebuje, bez váhání ji použije a nemá z toho žádné velké morální trauma. Má jasně dané, kdy je lež vhodná a nezbytná, a kdy je lepší být upřímný a jít rovnou k jádru věci. Balamutit Vodnáře je těžké, lež vycítí na sto honů a okamžitě vás prokoukne. Lháři u něho nemají šanci a vlastně jimi tak trochu pohrdá, protože sám dokáže za všech okolností udržet tvář hráče pokeru.

Panna (23.8. až 22.9.)

Jeden z nesložitějších vztahů ke lži mají Panny. Na jednu stranu si dobře uvědomují, že jsou chvíle, kdy je prostě nezbytné neříct pravdu, na druhou stranu by nejraději žily ve světě, kde jsou k sobě všichni maximálně upřímní. A trápí je, když to tak není. Pokud se ale rozhodnou lhát, málokdo je odhalí, v tom jsou skutečnými mistry. Samy jsou velmi důvěřivé a mají tendenci sedat druhým na lep, ale díky vrozené inteligenci a velké míře vnímavosti a empatie dokáží lháře velmi dobře rozpoznat. A moc slitování s ním nemají. Lži je uráží, a pokud někoho takto přistihnou, nikdy mu to nezapomenou.

Štír (24.10. až 22.11.)

Štíři jsou mistry komunikace a jestli někdo umí z každé situace vybruslit tak, aby působil v co nejlepším světle, jsou to právě oni. A pokud k tomu použijí i lež, no a co? Výsledek je pro ně vždy důležitější než způsob, jak k němu došli. S pravdou si pohrávají jako s míčkem na žonglování a nečiní jim to žádné větší potíže. Podobně to mají i s tím, když někdo lže jim. Lháři pro ně nejsou nijak zavrženíhodní, odpouští jim s lehkostí, až na jednu výjimku. Odhalená nevěra je drásá a tu nepromíjejí.

Rak (22.6. až 22.7.)

Raci nejsou ze své podstaty lháři, ale protože jsou hodně ovládáni emocemi, mnohdy si skutečnosti přizpůsobují k obrazu svého a okolí je pak za lháře bez váhání označuje. Oni se ale kvůli tomu pak často cítí nepochopení a ukřivdění. Přece nelhali, nebo ano? Sami mají problém lež u druhých rozpoznat, částečně kvůli své důvěřivosti a také proto, že nedokáží tak dobře číst ve tvářích ostatních. K tomu aby uvěřili, že jim někdo neříká pravdu, jim nestačí jen podezření, potřebují pádný důkaz. I přesto ale i tak často pochybují.

Býk (21.4. až 21.5.)

Zejména ženy ve znamení Býka lžou nerady a pokud je to jen trochu možné, preferují upřímnost. Přesto občas lžou, ale méně častěji než Býci – muži. Ti se lží zacházejí jak se jim to zrovna hodí, ale také pokud to jde, raději říkají pravdu. Se lháři zacházejí podle momentální nálady, občas odpustí, mnohdy si ji pamatují ještě dlouho. Ale vzhledem k tomu, že mají tendenci vidět v lidech to lepší, bývají spíše shovívaví a důvěřiví, což platí i pro ženy narozené v tomto znamení. Oklamat se nechají celkem snadno.

Zdroj: www.astroyogi.com, themindsjournal.com, www.yourtango.com, medium.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související