Nová komedie Matka v trapu s Petrou Hřebíčkovou a Lenkou Vlasákovou míří do kin

Foto: Mateo Production - Vojtěch Resler

Už 22.2. vstoupí do kin film Matka v trapu. Tvůrci jej označují za skorokomedii, protože tohle zvláštní slovo jej prý nejlépe vystihuje. Přesně takový totiž život bývá. Veselý i smutný, plný různých karambolů i šťastných náhod. A my jsme moc zvědaví, jak se Matka v trapu povedla.

Už předem se o filmu Matka v trapu mluví jako o velmi povedené komedii, které skvěle vystihuje problémy dnešních žen. „Ten film je hodně o ženském přátelství. A samozřejmě o vztazích. Moje hrdinka, Sylvie je přesvědčená, že všechno zvládá. Ale nezvládá. Naštěstí potká skvělou ženskou, která ji dokáže povzbudit a nakopnout k tomu, aby se dokázala na chvíli se zastavit a  vidět život z jiné perspektivy. Věřím, že kolikrát dobré přátelství a skvělá kamarádka jsou nad všechny psychology,“ vysvětluje hlavní představitelka snímku herečka Petra Hřebíčková.

Film o ženách a pro ženy

 „Naší ambicí bylo, aby si diváci a divačky po zhlédnutí filmu mohli říct: Tohle přece tak dobře znám. Něco podobného potkalo mě, moji kamarádku, našeho společného známého… Matka v trapu je skorokomedie. Proč? Protože život není jenom samá legrace, ale s láskou, přátelstvím a humorem je mnohem hezčí,“ uvádí tvůrčí kvarteto, které tvoří autorka scénáře Uljana Donátová, režisérka Hana Hendrychová a producentky Svatka Peschková a Nela Schlaichertová. Filmový příběh Matky v trapu vznikl na motivy stejnojmenné knihy Uljany Donátové.

Sylvie (Petra Hřebíčková) má lásku, rodinu, manželství, dobrou práci. Je pracovitá a zodpovědná A všechno zvládne. Proto na ni ostatní spoléhají. Jenže… Najednou má pocit, že se jí život hroutí pod rukama a už to prostě nedává. Má chuť od všeho utéct, získat oddechový čas, aby promyslela, jak dát věci a hlavně sama sebe zase do pořádku. Ale kam se ukrýt? Kde najít kamarádku, která by jí uvařila meduňkový čaj, poslouchala a na nic se neptala? Je to šťastná náhoda nebo osud, že Sylvie v téhle chvíli potkává Annu? Anna (Lenka Vlasáková) je na první pohled tvrdá ženská, kterou nic neporazí. Ale taky potřebuje kamarádku. Jenom to ještě neví. Dvě ženy, které se potkaly naprostou náhodou, během vyprávění poznávají jedna druhou a díky tomu i sebe samé. „Moje postava se jmenuje Anna a jezdí s taxíkem, ale je to jen jedno z mnoha povolání, kterým se v životě věnovala. Anna je taková pohodářka, samostatná žena, ale má docela zásadní kostlivce zavřené ve skříni,“ říká ke své roli Lenka Vlasáková.

Poučit se mohou i muži

Na snímek zamíří do kin asi především ženy, ale i pro mnohé muže by to mohla být zajímavá podívaná. Při které možná odhalí mnohá zákoutí ženské duše. „Tenhle film hledá mimo jiné odpovědi i na to, z čeho vzniká krize ve vztahu. Protože na krizi ve vztahu musí být vždycky dva. Takže se snažím Tomáše trochu obhajovat a nacházet právě ty důvody, které vedou k tomu, že jeho manželství dočasně neklape,“ říká Jaroslav Plesl, který ztvárnil partnera Sylvie. A dodává: „Matka v trapu je film o vážných věcech, ale snažíme se je vidět s humorem. A proto se myslím, že to je chytrá, citlivá a pravdivá komedie.“

Zdroj: www.falcon.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související