Hit jara: Vlasy nezkracujte, ale navlňte. Disco kudrny jak z osmdesátek jsou zpět

foto: Unsplash

Zdá se, že je to úplně jasné. Mnohé naznačily už podzimní přehlídky, a když se rozhlédnete po sociálních sítích, co momentálně nejvíc frčí mezi celebritami, je rozhodnuto. Tohle jaro pod nůžky rozhodně nepůjdeme, v kurzu jsou kudrny ve stylu diskotékové vlny 80. let. A bude to jízda.

Pro někoho velké retro, pro další „must have“ sezony. Jedou v tom taková jména jako Emily Ratajkowski, Cardi B či Khloé Kardashian. Kdo se nevlní v rytmu disco, jde proti proudu, takže zapomeňte na žehličky, velké natáčky a uhlazené účesy. Pamatujete si na hit roku 1983 Flash Dance? Ty z vás, kdo se v té době zrovna narodily, možná viděly některé z jeho nesčetných opakování. Kudrny Jennifer Beals se staly natolik legendárními, že ovlivnily celou jednu generaci. A teď jsou zpět. Pravda v novém, modernějším hávu, ale podstata je stejná. Objem a sexy navlnění je to, co právě teď potřebujete.

Hodně a moc

Už to tak vypadá, že celý rok 2023 se ponese v duchu hesla víc je víc, přesně v protikladu s uplynulými sezonami, které se blýskly maximálně plážovými vlnami.  „Trend ‚disco curl‘ nabízí hodně odvahy a pro nás kadeřníky je to vážně vzrušující,“ svěřila se Sarah Potempa, kadeřnice celebrit a zakladatelka společnosti The Beachwaver Co., magazínu Glamour. „Nabízí velký kontrast oproti krotším a elegantním trendům minulých let.“ Ovšem, jak kadeřníci upozorňují, důraz je kladen na zdraví vlasů. Žádné zacuchané chemlony, disco vlny 21. století musí zářit na pohled, být krásné lesklé a hebké. Jen tak splní přesně to, co mají. Dodají vašemu vzhledu mladistvou jiskru a energii, která vám možná po dlouhé zimě schází. A pozvednou každý i sebenudnější outfit. Takže, směle do toho.

Jak se navlnit?

„Pokud se chcete do hravých kudrlinek pustit samy doma,“ vysvětluje Raven Hurtado, kadeřnice z chicagského salonu Maxine, musíte vždy začít použitím objemového šamponu, kondicionéru a přípravku pro ochranu vlasů před tepelnou úpravou. Další postup pak závisí na přirozené struktuře vašich vlasů. Pokud je máte od přírody alespoň mírně zvlněné, použijte difuzér. Následně kudrny jen načechrejte prsty a zafixujte přípravkem na zpevnění vln, nejlépe ve spreji. Pokud ale máte vlasy rovné, radí Raven je nejdříve vyfoukat s ohnutou hlavou po směru růstu, aby získaly objem. Pak vezměte kulmu a natáčejte jednotlivé prameny, ty pak nechte zcela vychladnout, aniž byste na ně sahaly. To je podle zkušené kadeřnice velmi důležité, aby si zachovaly tvar. Pro zvýšení objemu účesu natáčejte jednotlivé kudrny v různých směrech, tím získá výrazně plnější tvar.

Pohrát si podle kadeřnice můžete ještě s přehozením ofiny a nikdy nezapomeňte na závěrečné použití spreje pro strukturu, který kudrny zpevní a dodá jim lesk.

zdroj: www.glamourmagazine.co.uk, www.elle.com, www.glamour.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související