Jak pomoci kudrnatým vlasům?

foto: Unsplash

Pokud vám příroda nadělila přirozeně vlnité vlasy, asi vám je mnozí závidí. Jenže ti s rovnými nikdy nepochopí, že to není vždycky zrovna výhra. Někdy je to dokonce k uzoufání. Ale nemusí být. Správná péče vašim kudrnatým vlasům výrazně pomůže.

Při dobře zvolené péči na ně budete právem hrdá a na žehličku si ani nevzpomenete. Stačí znát pár kadeřnických triků a vědět, co kudrnatým vlasů opravdu pomáhá.

Olejová masáž

Jednou za týden mírně zahřejte asi dvě lžíce arganového nebo olivového oleje a krouživými pohyby jej vtírejte do pokožky hlavy i do délek vlasů. Masírujte vlasy u kořínků zhruba pět minut a pak nechte olej působit. Klidně i pár hodin. Vitaminy a minerály obsažené v oleji vlasům výrazně pomáhají. Lépe pak rostou, jsou silnější a méně vypadávají. Kudrnaté vlasy navíc mají sklony ke krepatění a tady olejový zával také zmůže mnohé. Jeho působení ještě zvýšíte, když si nasadíte na vlasy ošetřené olejem igelitovou čapku do sprchy. Tu si ostatně můžete dát i tehdy, když aplikujete masku na vlasy. Teplo, které pod igelitem vznikne, zvyšuje účinek jejího působení.

Čisticí a krémové šampony

Správný výběr vlasové kosmetiky je základem úspěchu. Volte vždy řady určené výhradně na tento typ vlasů. Zejména hodně husté kudrnaté vlasy potřebují zhruba jednou za měsíc důkladnou očistu speciálním čisticím šamponem. Zbavuje je ulpěných nečistot a usazenin se stylingových přípravků a díky koncentrovanému složení s aktivními látkami jim dodává optimální hydrataci. Po takové očistě se kudrny krásně lesknou a jsou na pohmat příjemně hladké. Jeden z těch osvědčených čisticích šamponů je například  L’Oréal Professionnel Serie Expert Curl Expression nebo Kérastase Curl Manifesto. Vyzkoušet můžete i méně známou značku DevaCurl, která nabízí i skvělou masku pro zpevnění kudrn.

Bez hřebenu

Po umytí z vlasů vždy vymačkejte co nejvíce vody. To je důležité, aby se hezky načechraly a působily vzdušněji. Pokud máte vlasy hodně vlnité, nerozčesávejte je. Jen do nich naneste trochu hydratačního kondicionéru (například Goldwell Dualsenses Curls nebo Caviar Smoothing Anti-Frizz Conditioner od Alterny) a nechte je volně na vzduchu uschnout. Pokud máte vlasy jen trochu vlnité, můžete je po umytí rozčesat, pak nanést kondicionér a nechat uschnout. To je vždy lepší, než je fénovat. Pokud ale spěcháte, použijte difuzor, nadzvedne kudrny hezky u kořínků. A pokud by byly ještě trochu rozlítané, uhlaďte je na sucho trochou vlasového oleje nebo kondicionéru. Rozlítané pramínky se tak hezky zkázní.

Olej a sůl

Při výběru stylingového spreje buďte ostražitá, ne zdaleka všechny jsou pro vlnité vlasy ideální. Obecně platí, že kudrny dobře fixuje sůl, jen si vzpomeňte, že u moře máte vlasy vždy více lesklé a pevnější. Takže když vsadíte na slané spreje, určitě neuděláte chybu. Vhodné jsou i ty na bázi oleje, ale tady opatrně. Raději je stříkejte jen ke konečkům, nebo maximálně do poloviny délek. K hlavě určitě nepatří, a to ani v případě, že máte vlasy hodně suché. Způsobí totiž, že vám u kořínků vlasy přilnou k hlavě a to určitě nechcete.

Trik se studenou vodou

Pokud vašim kudrnatým vlasům chybí lesk, je dost pravděpodobné, že je myjete v příliš teplé vodě. Teplotu tedy trochu stáhněte a pokaždé je na závěr opláchněte studenou vodou. Povrch vlasů se tak uzavře a budou výrazně hladší. Vhodné je také pravidelné používání masek na vlasy. Jednu z těch osvědčených, kterou si můžete udělat doma, připravíte z 1 avokáda, 1 lžíce olivového nebo arganového oleje, lžičky medu a lžíce kokosového oleje. Pokud máte vlasy hodně suché a křehké, můžete ještě přidat jeden žloutek. Vše smíchejte dohladka, naneste na vlasy a nechte působit 30-40 minut.

Zdroj: www.glamour.com, www.healthline.com, www.instyle.com, www.allure.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související