Tři jednoduché triky, díky kterým vaše vlasy ihned omládnou. A vy s nimi!

foto: Unsplash

Vypadávání, řídnutí, lámavost… To vše jsou bohužel známky, že naše vlasy stárnou a časté barvení i špatný styling vše jen zhoršují. Mnohé lze ale zmírnit, stačí si osvojit tři snadné kroky.

Trik s pěšinkou

Jak upozornila kadeřnice Ona Diaz-Santin pro magazín SheFinds, vlasy nám s přibývajícími lety nejčastěji řídnou v horní části hlavy, zejména nad čelem. V těchto místech začne při špatně zvoleném účesu prosvítat pokožka hlavy. A tomu je třeba se vyhnout. Především v tmavých vlasech to opravdu nevypadá dobře. Přestaňte si proto sčesávat vlasy na pěšinku, zejména tu uprostřed a vyhněte se staženým vlasům do culíku či drdolu. Vlasy na temeni hlavy je potřeba naopak co nejvíce nadzdvihnout a načechrat, to výrazně omlazuje. Pěšinku tedy volte co nejvíce v kraji, aby ofina šla přes celou horní část hlavy nebo se poraďte se svým kadeřníkem o nejvhodnějším střihu. A v každém případě začněte používat vlasové sérum proti řídnutí vlasů. A pokud by se problém zhoršoval, neváhejte vyhledat odborného lékaře, který doporučí vhodnou léčbu.

Méně je více

Pokud se vaše polička v koupelně prohýbá pod tíhou nejrůznějších laků, gelů, tužidel a suchých šamponů, zbystřete. Špatná kvalita vlasů je velmi často zapříčiněná používáním nevhodné kosmetiky i jejím množstvím. Univerzální rada co vynechat neexistuje. Každé vlasy jsou jiné, ale porada s kadeřníkem je vždy na místě. A pokud nevíte, zkuste jednoduchý trik. Umyjte si vlasy tak, jak jste zvyklé, použijte jen kondicionér a nechte je volně proschnout. Nevypadají náhodou lépe? Pokud poletují, trochu je uhlaďte slaným sprejem.

Do přirozeně vlnitých vlasů zase vmačkejte jen velmi malé množství gelu pro zpevnění kudrlin. A také je nechte volně uschnout. Budou se krásně lesknout, navíc zvlněné vlasy vždy uberou několik let. Pokud to jen trochu jde, vyhýbejte se fénování a žehlení vlasů. Zejména ty křehké tím hodně trpí. A zaměřte se i na kvalitní stravu, obsahující především vitaminy D, B12, zinek a kolagen, které se lze případně doplňovat také v tabletách.

Prosvětlení

Pokud už léta nosíte stále stejný odstín, je možná na čase zauvažovat o změně. Jemný melír vybraný tón v tónu přidává opticky na objemu a ubírá léta. Musí však působit maximálně přirozeně. Toho zkušený kadeřník dosáhne tím, že prameny odbarví do více odstínů a účesu tak dodá na plasticitě.

zdroj: www.shefinds.com, www.byrdie.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související

Napsat komentář