Bridgertonovi: Druhá série se blíží. Co o ní víme?

foto: Netflix

Když na sklonku roku 2020 vlétl seriál Bridgertonovi na obrazovky Netflixu, způsobil nemalý rozruch. Nečekaný pohled do tradiční londýnské společnosti 19. století zaujal především výběrem herců, ale i romantickými zápletkami. A našel si mnoho příznivců. Po skončení první série se tedy všichni celkem logicky ptali, bude další?

Osm a půl hodiny toužebných pohledů, milostných afér, přehlídky okouzlujících empírových šatů a společenských proklamací mohlo být na mnohé příliš, ale milovníky dobových dramat většinou nadchlo. A především je jistě potěší zpráva, že se blíží druhá série seriálu Bridgertonovi a s třetí i čtvrtou se počítá.

Bridgertonovi 2: Máme se na co těšit


21. ledna 2021 Netflix oznámil, že dokončil natočení druhé série a 3 i 4 se připravuje. Autorka Shondy Rhimes se dokonce svěřila magazínu Variety, že plánuje alespoň 8 sérií. „Je tu osm sourozenců Bridgertonových, a pokud jde o mě, jejich příběhy vydají minimálně na stejný počet sérií, ne-li na víc.“

Lady Whistledown, kterou hraje herečka Nicola Coughlan, se na sociálních sítích svěřila se svou radostí z pokračování. „Nemůžu se dočkat, až se s vámi podělím o letošní sérii seriálu Bridgerton. Jsem tak hrdá a nadšená, uvidíme se v roce 2022. S pozdravem, Lady Whistledown.“

Natáčení covidu neuniklo

Pandemie koronaviru se nevyhnula ani natáčení seriálu Bridgertonovi, které začalo na jaře 2021, ale v polovině července muselo být pozastaveno. K práci se štáb i herci mohli vrátit až v polovině srpna. Původně plánovaná vánoční premiéra se tak odložila na 25. března 2022. Netflix svým divákům ale jako malou satisfakci nabídl pod stromeček malý dárek v podobě traileru, který naznačuje nové dějové linky.

Daphne předává štafetu Anthonymu


Podkladem pro scénář seriálu se stala knižní série od Julie Quinn, tedy osm románů, z nichž každý se zaměřuje na jednoho z potomků Bridgertonových – velmi prakticky pojmenovaných v abecedním pořadí od A do H.

foto: Netflix

První filmová série vychází z první knihy The Duke & I, která se soustředí na vstup nejstarší Bridgertonovy dcery Daphne do společnosti s cílem najít si „vhodného“ manžela. Ovšem láska si nevybírá…

foto: Netflix

Není tedy žádným překvapením, že druhá série vychází z druhé knihy Vikomt, který mě miloval. Tento příběh sleduje nejstaršího Bridgertona syna, Anthonyho a jeho hledání lásky. To má však své úskalí v podobě ochranitelské starší sestry Anthonyho snoubenky. „Velmi ráda předávám hlavní štafetu krásnému Jonathanu Baileymu, který hraje Anthonyho, jemuž patří hlavní příběhová linka druhé série,“ řekla v oficiálním vyjádření Phoebe Dynevor, která hraje Daphne Bridgerton.

Kdo bude láska Anthonyho?


Netflix dále odhalil, že k hereckému obsazení další série Bridgerton se připojí Simone Ashley, a to jako Kate Sharma. Podle producentů je Kate chytrá, svéhlavá mladá žena, která nestojí o žádného hlupáka. Herečku můžete znát z Netflixové série Sexuální výchova, kde hraje Olivii.

Tvůrce pořadu Chris Van Dusen v lednu v pořadu Today Show uvedl, že vztah Kate a Anthonyho bude velmi romantický až dojemný, přesně tak jak to fanoušci první řady seriálu očekávají. „Na konci první série jsme se rozloučili s tím, že Anthony stojí na osudové životní křižovatce, a já se moc těším na chvíli, až se skutečně zamiluje.“

Simon už se neobjeví


Bohužel se v druhé sérii již nedočkáme pokračování milostného vztahu Daphne a Simona. V dubnu 2021 bylo potvrzeno, že Regé-Jean Page se už jako Simon Bassett nevrátí. O nové tváře však rozhodně nouze nebude. Kromě Simone Ashley v roli Kate Sharmy, se v seriálu objeví Charithra Chandran (znáte ji z filmu Alex Rider), která hraje Edwinu Sharma, mladší sestru Kate, dále pak Shelley Conn (film Lhářka) coby matka Kate a Edwiny, lady Mary Sharma. Calam Lynch (Benediction) jako pracovitý tiskař Theo Sharpe a a Rupert Young (známý z filmu Dear Evan Hansen), který ztvární Jacka. Jde o zcela novou postavu, která není ani v knižním zpracování, ale ve filmu své propojení s rodinou Bridgertonových mít bude.


Audrey Hepburn v připravovaném životopisném filmu ztvární Rooney Mara

foto: Apple Studios

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související