Emily v Paříži: Splnila druhá série očekávání?

Kam se seriál posunul?
Foto: Netflix

Více jak rok jsme si museli počkat na další pokračování oblíbeného seriálu Emily v Paříži (Emily in Paris). Povedlo se?

Pokud jste ještě druhou sérii neviděli, nebo ji máte zrovna rozkoukanou, nebojte. Nic důležitého neprozradíme, jen naznačíme. Úspěch první série možná leckoho překvapil. Seriáloví znalci už ale dopředu tušili, že by z původně nenápadné desetidílné série mohl být hit. Zejména proto, že scénář je dílem ostříleného Darrena Stara, který za sebou má nejeden megaúspěch, v čele s veleúspěšným Sexem ve městě. Navíc i outfity pro Emily v Paříži stvořila legendární Patricia Field, jejíž kreativita má na úspěchu story o čtyřech nebojácných Newyorčankách také lví podíl.

Podobnosti čistě náhodné

Křehká Emily se od stále pochybující Carrie či dalších hrdinek (kromě Samanthy samozřejmě) v mnohém liší, je průbojnější, sebevědomější a ze všech karambolů se hodně rychle otřepe. Vlastně je skvělou ukázkou, kam se svět za těch zhruba dvacet let posunul. Lepší důkaz, že je opravdu „jiná doba“ asi nenajdete. Navíc seriál nemohl přijít v lepší čas. Během pandemie působil jako závan čerstvého vzduchu. Paříž je zde vykreslená jako okouzlující, romantické, čisté město jako z pohádky. Město, kde muži jsou zásadně šaramantní, usměvaví a dobře naladění a z krásných žen jako je Emily se jim okamžitě zatočí hlava… Problémy jsou, především s láskou, ale i v práci. Ale řeší se také tak nějak pohádkově, rychle a ke spokojenosti všech. Navíc ty krásné šaty, botičky, dlouhé obědy se sklenkou v ruce… Kdo by nechtěl takhle žít, aspoň tu půlhodinku každého dílu.

foto: Netflix

Všeho tak trochu víc

A dočkali jsme se. 22. prosince Netflix vypustil do světa dalších 10 dílů, které skalní fanoušci zvládli prakticky naráz. Jedno si řekněme hned na úvod. Žádné zásadní překvapení se nekoná. Příběh pokračuje přesně tam, kde skončil a odvíjí se ve stejném duchu jako ty předchozí. Jen snad s tím rozdílem, že na chvíli se přesune na rovněž pohádkově čarokrásné pobřeží jižní Francie. A mnohé postavy, v čele se Sylvií, dostanou větší prostor. Dozvíme se mnohé z jejich minulosti a možná i pochopíme, proč jsou zrovna takoví… Stěžejní klubko příběhu se ale točí znovu kolem ústřední trojice. Jak se vyvine vášnivý románek Emily s Gabrielem? Nebo se objeví na scéně někdo úplně nový? Ne, ne neprozradíme, nebojte. Jediné, co naznačíme, je, že Patricia Field se ve druhé sérii značně odvázala. Její kreace jsou mnohem odvážnější než v první sérii a možná i dost překvapí… Stejně jako konec. Ano, znovu je otevřený. Takže zbývá jediná otázka. Bude třetí série?

foto: Netflix

Už o Emily v Paříži 3 přemýšlím

Podle rozhovoru, který poskytl scénárista Darren Star časopisu Glamour, se zdá, že můžeme doufat. Sice, jak přiznal, měl teď v New Yorku hodně práce s nový seriálem Uncoupled s Neilem Patrickem Harrisem, ale další dějové linky Emily v Paříži se mu už honí hlavou. Rád by prý dal větší prostor Silvii. jak řekl, záměrně se o ní nedovídáme všechno najednou, protože je jako cibule nebo artyčok. Je v ní spousta vrstev, které je třeba oloupat… Nabízí se třeba otázka: Má Sylvie děti? Stejně tak je podle scénáristy hodně zajímavá další postava – Madeline, šéfka z Chicaga. „Přemýšlel jsem o ní a o tom, že není přesně tím, kým si myslíte, že je“, prozradil Star. A co muži? „To, co se stalo s Emily, neznamená konec Alfieho. Věřím, že dveře jsou pro Emily u Alfieho stále otevřené, “ naznačil další možný vývoj příběhu. A dodal, že si myslí, že z pohledu Camille se s Gabrielem vlastně nikdy doopravdy nerozešli…

Tak hlavně ať je ta třetí série hodně brzy!

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související