Přirozený melír snadno a rychle. Vše máte doma

foto: Unsplash

Nudí vás vaše přirozeně hnědé vlasy a závidíte kamarádkám, když jim sluníčko zabarví prameny vlasů do medově zlatavé? Nebo jste (skoro) blondýnka a líbilo by se vám mít přirozený melír, který by působil tak, že vám vlasy pozlatily namísto kadeřnice sluneční paprsky? Řešení je na dosah ruky.

Ne vždy je nutné odhodlat se pro přirozený melír k radikálním krokům. Je pravda, že zkušený kadeřník dokáže zesvětlit pramínky vlasů tak, že působí jako byste je měla odjakživa, ale výsledek není vždy úplně zaručený. A také tím vlasy docela trpí. V neposlední řadě, co si budeme povídat, je to docela drahé. Pro nebarvené vlasy (u těch barvených výsledek nelze zaručit, ale zkusit to určitě můžete) je tu ale možnost použít prostředky, které máte běžně doma. Zesvětlení určitě nebude tak intenzivní a okamžité, ale o to šetrnější, přirozenější a levnější bude. Co tedy lze použít?

Citron

Vymačkejte šťávu z půlky citronu, smíchejte s dvěma lžícemi teplé vody a naneste do vlasů. Vetřete prsty do jednotlivých pramenů, zejména kolem tváře a do konců, ale klidně po celé hlavě. Pokud máte vlasy hodně suché, naneste ještě kapku olivového nebo kokosové oleje. Ideální je, když s takto ošetřenými vlasy strávíte pár hodin na slunci. Opakujte zhruba jednou týdně. Pokud toužíte po intenzivnějším zesvětlení, potírejte jednotlivé prameny citronem přímo a zhruba po hodince opláchněte. Pokud by vlasy po této kůře byly drsné a suché, použijte některou z přírodních masek na vlasy.

Heřmánek

Pokud chcete svým vlasům dopřát více zlaté záře, prohledejte spíž a najděte svůj oblíbený heřmánkový čaj. Nechte ho vylouhovat alespoň deset minut a jakmile vychladne, opláchněte si s ním čerstvě umyté, téměř prosušené vlasy. Nechte působit co nejdéle, klidně přes noc. Ráno můžete vlasy opláchnout, ale vlastně to ani není nutné. Budou vám po heřmánku krásně vonět. Neváhejte opakovat co nejčastěji. Tahle heřmánková kůra je ideální pro plavé či světle hnědé vlasy a funguje i na ty chemicky promelírované. Navíc výrazně zklidňuje pokožku hlavy, takže ji lze doporučit na svědící pokožku hlavy či při problémech s lupy.

Skořice

Čerstvě nastrouhanou skořici smíchejte s kondicionérem nebo kokosovým olejem, vzniklou pastou natřete pár či více pramenů a nechte působit co nejdéle, ideálně aspoň 6 hodin. Když si dáte na polštář ručník, dá se tak klidně i spát. Ráno opláchněte a upravte, jak jste zvyklé. Vlasy jsou po této kůře krásně projasněné, zářivější a více se lesknou.

Mořská sůl

Tenhle efekt dobře znáte z dovolené u moře. Slaná voda v kombinaci se slunečními paprsky vlasy výrazně zesvětluje a využít ji můžete i doma. Pro ležérní plážový vzhled smíchejte lžíci mořské soli s 1/2 šálkem teplé vody a vetřete ji do vlasů. Pak si vezměte oblíbenou knížku, uvelebte se na slunci alespoň na 20 minut, a pak opláchněte. Nechat můžete i o něco déle, podle kvality vlasů. Opakujte obden a uvidíte ten výsledek. Vysušené vlasy ošetřete olejovým zábalem.

Jablečný ocet

Chcete si bleskově zesvětlit vlasy? Jděte do ledničky a podívejte se po láhvi jablečného octa. Tohle vážně funguje, stačí smíchat jeden díl jablečného octa s šesti díly vody. Vlasy směsí opláchněte nebo ji aplikujte na vlasy rozprašovačem a nechte vsáknout. Po asi 30 minutách můžete opláchnout. Vlasy se po této kůře krásně lesknou a jsou viditelně prosvětlené.

Zdroj: www.popsugar.co.uk


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související