Olympic natočil první klip k novému albu Kaťata

Hudební klip zaujme stylem i atmosférou
foto: Instagram Petr Janda

Navzdory nepříznivé pandemické situaci je kapela Olympic stále činorodá. Jejich podzimní novinka album Kaťata zaznamenala nevydaný úspěch u fanoušků, proto se legenda českého hudebního nebe rozhodla jednu z písniček natočit jako videoklip.

Okolo jedenáctky nových písniček to rezonovalo především díky posile v kapele v podobě klávesáka Pavla Březiny, kontroverzního obalu, živelné rockové energie i provokativních textů. Olympic zkrátka chytil nový čerstvý vítr do plachet. A jedeme dál…. A natočil první videoklip pod vedením režiséra Mejly Basela ke skladbě Pálím tvář

OLYMPIC – „Pálím tvář“  3:57
Hudba: Petr Janda 
Text: Lukáš Koranda 
Scénář, režie a střih: Milan Basel
(C) 2021 SUPRAPHON a.s.  

„Klipy nám moc nejdou, ale tenhle je fakt parádní,“ pochvaluje si frontman Petr Janda klipovou novinku, která je inspirována románem Obraz Doriana Graye a zaujme minimalistickým, ale o to stylovějším atmosférickým zpracováním.

foto: Instagram Petr Janda

Fanoušci se kromě Pálím tvář mohou v blízké budoucnosti těšit na další obrazové zpracování nových písní. Která z jedenácti novinek bude další na řadě, se sice ještě neví, ale fanoušci si mohou zpříjemnit čekání poslechem celé desky.

Kapela Olympic

Legendární česká rocková kapela byla založena roku 1962 jako doprovodná kapela zpěváků (např. Yvonne Přenosilová, Miki Volek, Pavel Šváb aj.). V roce 1965 se osamostatnila a nahrála svůj první hit Dej mi víc své lásky. Tváří a frontmanem kapely je od začátků až dodnes zpěvák Petr Janda.

V průběhu let skupina často měnila své složení, ale prošly jí taková jména jako malíř Jan Antonín Pacák, baskytarista Jan Hauser, zpěvák Jiří Korn, bubeník Petr Hejduk, tragicky zesnulý Mirek Berka či Milan Broum.

Z desítek nesmrtelných hitů jmenujme ty největší pecky…

  • Dej mi víc své lásky
  • Želva
  • Snad jsem to zavinil já
  • Slzy tvý mámy
  • Jasná zpráva
  • Jako za mlada
  • Dávno
  • Jednou


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související